Skocz do zawartości

Graf Spee 1:350 Academy


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

...Ja robię wszystkie pozamykane, więc muszę je wywinąć na drugą stronę żeby ładniejsza faktura była od zewnątrz. Po wywinięciu drzwi otwierają sie na drugą stronę więc muszę je przykleić na przeciwną stronę nadbudówki (to co otwarte ma iść na lewo wg instrukcji idzie zamknięte na prawo i odwrotnie)

oj cuś ostro się zakręciłeś... rozchodzi się o to, że ta strona drzwi, którą widać u ciebie po przyklejeniu do nadbudówki jest stroną wewnętrzną (normalnie widać ją dopiero przy otwartych drzwiach). W tym sensie przykleiłeś je odwrotnie - co zauważył ami. Poza tym logika sugeruje, iż te "ukośne pałąki" we wnękach drzwi, służące do dociśnięcia po zamknięciu, powinny być od wewnątrz - lokalizacja "ładniejszej faktury" nie ma tu nic do rzeczy... jeśli chcesz się trzymać realiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oj cuś ostro się zakręciłeś... rozchodzi się o to, że ta strona drzwi, którą widać u ciebie po przyklejeniu do nadbudówki jest stroną wewnętrzną (normalnie widać ją dopiero przy otwartych drzwiach). W tym sensie przykleiłeś je odwrotnie - co zauważył ami. Poza tym logika sugeruje, iż te "ukośne pałąki" we wnękach drzwi, służące do dociśnięcia po zamknięciu, powinny być od wewnątrz - lokalizacja "ładniejszej faktury" nie ma tu nic do rzeczy... jeśli chcesz się trzymać realiów.

 

no trudno musi już tak zostać, nie będe odrywał prawie wszystkich drzwi, w następnej 1:350 porobię otwarte. Widzę że jednak muszę się dużo nauczyć, nawet w kwestii klamek od drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wystarczy się posłuchać starszych kolegów a nie robić po swojemu bo wewnętrzna strona jest ładniejsza. O ile sobie przypominam to mówili o tym, żeby otwarte drzwi robić bo lepiej wygląda niż zamknięte, ale oczywiście (jak zawsze) musiałeś zrobić po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii drzwi to chciałem wybrać mniejsze zło i jak wspomniałem o tym że będę robił zamknięte to nikt nie wspomniał o ryglach, tylko teraz się wszystkim przypomniało. Nie mam do nikogo pretensji o małą niezgodność co do planów, no trudno tak musi być, przynajmniej nauczyłem się czegoś nowego i koniec offtopa na temat drzwi na nadbudówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nikt nie wspomniał o ryglach, tylko teraz się wszystkim przypomniało...

Wiesz... my ciągle liczymy że zaczniesz przejawiać trochę więcej własnej inicjatywy (nie tej przejawiającej się ciągłym zadawaniem prostych pytań na które można znaleźć odpowiedź w necie w 2min) oraz zanim coś pokleisz to zastanowisz się i przemyślisz wszystko 10 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzej panowie powyżej;

Zastanówcie się może nad własnymi wpisami, co?

 

Każdy ma prawo zadawać pytania.

Tak samo, jak każdy ma prawo do popełniania błędów.

I nie ma znaczenia, czy są one merytoryczne czy warsztatowe.

Hobby to zabawa. "Mentorzy" nie mają obowiązku pouczania. A "uczeń" może oczekiwać zrozumienia i pomocy.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Oj Maciej.... Szkoda, że nie poznałeś całokształtu historii naszych zmagań z treścią wpisów autora tego wątku Z pewnością byłoby łatwiej zrozumieć obecną sytuację i nas, czytelników.... Ale ale... Czekamy co będzie się działo dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet, Rebiata, otwiera się tak jak na załączonych fotkach, lewe w lewo, prawe w prawo a środek w dół

 

P.S. Kruca Fuks, wieki mnie tu nie było, witajcie, Ferajna, ponownie, pierwszy raz w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zasłony wylotów (lub czerpni) przewodów wentylacyjnych.

Zdjęcie obrazuje je pootwierane. Otwierają się tak jak odpowiedział Forest, żeby nawzajem nie dławiły przepływu powietrza.

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Najciekawszy na zdjęciu powyżej jest wypalony szkielet Arado.

W tej skali można się już pokusić o pokombinowanie z czymś takim.

Napewno dodałby "smaczku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwiera się tak jak na załączonych fotkach, lewe w lewo, prawe w prawo a środek w dół

 

a jak jest pojedyncze to w którą stronę? Do dołu? bo nie mogę foty znaleźć a na tej jest zamknięte

 

Najciekawszy na zdjęciu powyżej jest wypalony szkielet Arado.

W tej skali można się już pokusić o pokombinowanie z czymś takim.

Napewno dodałby "smaczku".

 

Nie da rady, po pierwsze nie te umiejętności, po drugie fotografia przedstawia graf spee w montevideo, a ja buduję okręt z sierpnia kiedy stacjonował w wilhelmshaven więc spalony arado nie ma prawa egzystencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powitać, gdzie to kolega się podziewał

 

Pozdrawiam

A w Warhammera 40000 mnie wcięło

a jak jest pojedyncze to w którą stronę? Do dołu? bo nie mogę foty znaleźć

Najczęściej w tę, z której nic nie ma Na blaszkach z reguły masz już wersje otwarte i zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc zacząłem zgodnie z fotografią i sugestią Foresta lewe w lewo, prawe w prawo, środkowe w dół. Jednak jakoś mi to brzydko wyglądało i też nie za bardzo wychodziło. Zainspirowany Graf Spee dzidasa (chociaż mój model będzie miliony lat świetlnych za murzynami w porównaniu do jego) zrobiłem tak jak on, wszystkie w dół ten jeden tylko w prawo bo się nie mieścił. może nie do końca zgodne to z planami, ale przy najmniej jakoś wygląda

DSCF1619_zpszftej2dh.jpg

DSCF1634_zpsg4opgr7r.jpg

drugiej strony nie pokazuje bo wygląda kiepsko, trzeba będzie niektóre blaszki potraktować debonderem i od nowa przykleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę ci to jak będziesz innym wytykał błędy, panie nie do końca dokładny.

Hehe, na forum nie ma lekko

 

Krzysiek1990rtk, jednej klapy nie jestem pewien, ale myślę, że tak byłoby lepiej

1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przypomnę ci to jak będziesz innym wytykał błędy, panie nie do końca dokładny.

Hehe, na forum nie ma lekko

 

Krzysiek1990rtk, jednej klapy nie jestem pewien, ale myślę, że tak byłoby lepiej

1_1.jpg

 

Toś nie zwrócił uwagi, że podejście autora jest zgoła inne.... ?

 

zacząłem zgodnie z fotografią i sugestią Foresta lewe w lewo, prawe w prawo, środkowe w dół. Jednak jakoś mi to brzydko wyglądało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem, ale staram się go jeszcze nakłonić ku "ścieżce prawdy"

 

Mistrz Jedi Forest nawrócił mnie na jasną stronę mocy

 

DSCF1658_zpsja0geqyh.jpg

 

DSCF1659_zpsw94bcoha.jpg

 

jednej klapy nie jestem pewien,

 

w kwestii tej jednej to zostaje do dołu, na bok teoretycznie się da ale jest bardzo mała powierzchnia styku blaszki z plastikiem i by odpadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.