Jump to content

Admiral Graf Spee - 1/350 (Academy)

Recommended Posts

Czas na pierwszy warsztat na forum. Nie bede tu przytaczal historii Admirala Graf Spee, kto sie interesuje to zna, a kto sie nie interesuje tego pewnie nie obchodzi ;)

Title_zps8mrzbdn7.jpg

Jest to drugi model po blisko 20 letniej przerwie, a pierwszy taki duzy. Zasadniczo bedzie on polem do nauki oraz eksperymentow ktore maja przygotowac grunt pod budowe trzech modeli czekajacych na polce, czyli VIIC z konwersja do VIID, VIIC/41 oraz IXC

Bedzie to moj pierwszy boj z blaszkami (mam nadzieje, ze zwycieski), pierwszy boj z jakimikolwiek przerobkami, stad mam nadzieje na pomoc ze strony bardziej doswiadczonych kolegow.

Dotarla juz do mnie wiekszosc dodatkow, blaszki Eduarda, lufy Abera, blaszki North Star z orlem na rufe i materialowa flaga AMP.

Czekam jeszcze na Arado od Trumpetera, bo to zestawowe wola o pomste do nieba.

Addons_zpsfshduxwm.jpg

Zaloga tez ma niebawem dotrzec, prosto ze szkolenia w North Star:

Crew_zpsexdqkgax.jpg

Okret bedzie malowany w kamuflazu z bitwy u ujscia La Platy, a wiec takim:

GrafSpee_zps2cecokjd.jpg

Uzyje setu Lifecolora dedykowanego dla nawodnych jednostek Kriegsmarine plus troche Tamki do pokladu i drobiazgow.

To tyle tytulem wstepu, zapraszam do ogladania. Nie bedzie to relacja ekspresowa bo z czasem na hobby bywa roznie...

no to siadam w pierwszym rzędzie z wiadomych przyczyn

moim skromnym zdaniem lepiej było by wywalić tych ludzików i kupić blaszane edka.

http://www.mojehobby.pl/products/Figurki-Kriegsmarine-WWII-sam.-1-350.html

Masz jeszcze bardzo słabe doświadczenie, więc może skup się na swoich modelach i słuchaj rad zamiast ich udzielać !!!

To jedne z najlepszych zestawów załogi w tej skali.

Poniewaz wiekszosc czasu jaki moge poswiecic mojemu hobby to czas w pracy musze budowe potraktowac maksymalnie modulowo, czyli zabrac ze soba jakis zbior czesci ktory magicznie zamieni sie w kawalek przyszlego pancernika. Kadlub bedzie musial poczekac pewnie do swiat, na razie jedynie rozwiercam sobie w nim powoli bulaje w wolnych chwilach.

Na pierwszy ogien poszedl pomost bojowy, nie wszystko mozna skleic bez malowania bo dostep do niektorych platform bylby bardzo utrudniony. Otworzylem wszystkie bulaje i wejsciowki, poszpachlowalem szpary (czesc szpachla, czesc CA), na to poszly blachy. Pierwsze koty za ploty ;)

0001_zpsuszghsdx.jpg

W celu dywersyfikacji dostarczanej przyjemnosci, pomost bojowy powedrowal na polke, a pod noz poszlo uzbrojenie, na poczatek 8 dzial 150mm oraz pierwsza wieza 280mm. W wiezach artylerii sredniej brakuje okapnikow... niestety blachy grubosci wlosa to nie moja liga :/ ale postaram sie je zrobic z wyciagnietej polistyrenowej ramki.

0002_zpssvokhozc.jpg

I tu pierwsze pytanie do doswiadczonych kolegow... czy warto robic nity na wiezy 280mm? Jezeli tak to co daloby najlepszy efekt? Przeraza mnie to, ze nawet powiedzmy 5cm glowka nitu, w tej skali to raptem 0.15mm...

Witam fajnie się prezentuje. Co do nitów to myślałeś może o kulkach BGA. Sprzedają je w zestawach po kilka tysięcy. Różne rozmiary 0,3mm chyba najmniejszy. Cenowo też wychodzi ok...

pozdrawiam

I tu pierwsze pytanie do doswiadczonych kolegow... czy warto robic nity na wiezy 280mm? Jezeli tak to co daloby najlepszy efekt? Przeraza mnie to, ze nawet powiedzmy 5cm glowka nitu, w tej skali to raptem 0.15mm...

może blaszka.... ? możesz odwzorować nity dowolnej średnicy do 0,1mm....

Co do nitów to myślałeś może o kulkach BGA. Sprzedają je w zestawach po kilka tysięcy. Różne rozmiary 0,3mm chyba najmniejszy. Cenowo też wychodzi ok...

Niestety 0.3mm to zdecydowanie za duzo, w skali dawaloby to 10cm glowke nitu.

może blaszka.... ? możesz odwzorować nity dowolnej średnicy do 0,1mm....

Masz na mysli pojedyncze piegi z blaszki naklejac CA? To mogloby sie udac, gdybys pozyczyl mi swoich rak na dzien lub dwa :P

W academy nie sa one wcale zaznaczone / Pytam bo w trumpku są.

Academy nie pofatygowalo sie zeby zaznaczyc nity :/

Kooperanci dostarczyli dzwigi:

0003_zps8rhf8sw3.jpg

Z powodu ataku potwora dywanowego stracilem jeden hak, dlatego drugi dzwig bedzie w pozycji sklarowanej ;) No chyba, ze potwor odda hak (ostatnio oddal wlaz do wiezy 280mm, ktory przetrzymywal ponad tydzien) :P

Z powodu ataku potwora dywanowego stracilem jeden hak, dlatego drugi dzwig bedzie w pozycji sklarowanej ;) No chyba, ze potwor odda hak (ostatnio oddal wlaz do wiezy 280mm, ktory przetrzymywal ponad tydzien) :P

Za karę ogolić i odechce mu się żartów !!!

Wieze artylerii glownej skonczone, odstawione na polke do malowania:

0004_zpsvnicaesl.jpg

To ciemne przy podstawach to dziury zalatane ciemniejszym plastikiem

Usunalem te kretynskie "V-ki" na skosach wiez, nie wiem skad one przyszly do glowy rzezbiarzom z Academy, bo nie ma ich nie tylko na zadnym ze zdjec Grafa Spee ktore znalazlem, ale rowniez na zadnym innym pancerniku kieszonkowym...

0005_zpsea5mtgmk.jpg

Edited by Guest