Jump to content

M113A3 OIF - 1:35 Academy


Recommended Posts

Tym razem transporter M113A3 z operacji Iraqi Freedom z 2003r

 

ejyd5g.jpg

 

xdpc3f.jpg

 

ev2nz9.jpg

 

2zvilq.jpg

 

ckbr4y.jpg

 

8u9if5.jpg

 

7098sv.jpg

 

rn76g0.jpg

 

bu3e7n.jpg

 

mivt21.jpg

 

f4piqn.jpg

 

i w scenerii Iraku

 

j0bq8o.jpg

 

gxyuo0.jpg

 

l4okni.jpg

 

f4mlb2.jpg

 

lj3rmq.jpg

Link to post
Share on other sites

Model jak dla mnie nic specjalnego, nie wiem czy to kwestia zdjęć ale kolor jakiś taki nie pustynny.

Poza tym trochę drażnią szwy na karabinie, okropne ślady po wypychaczach na drzwiach z tyłu i klapie u góry, włazie dowódcy, również łączenie osłony strzelca ma brzydki ślad, no i pakunki trochę za bardzo się świecą. Wyglądają jakby były mokre. Światła z przodu krzywo wklejone, jedne świecą prosto, drugie na dół. No i źle pomalowane bo zewnętrzne reflektory powinny być czarne a wewnętrzne srebrne nie na przemian jak u Ciebie. Lina też nie naturalna, wygląda bardziej jak wąż od prysznica.

Sorry za wytykanie błędów, ale wiem, że mogłeś wiele rzeczy zrobić lepiej. Może trochę wolniej po prostu ale na pewno lepiej.

Link to post
Share on other sites

Ja tu widzę jeden duży plus - tym razem powstrzymałeś się od mocnych śladów użytkowania. Ale mam wrażenie, że ostatnio idziesz na ilość, pomijając zupełnie jakość. Przemek wspomniał o kilku rzeczach, z których ślady po wypychaczach i zezowate reflektory to fafkulce niegodne niezłego modelarza, jakim przecież jesteś. Do malowania tobołków też mógłbyś się bardziej przyłożyć.

Osobny temat to figurki - faktycznie za blade, nawet jak na nieopalonych, zupełnie nie zaakcentowałeś oczu czy ust. A koleś stojący w prostokątnym włazie dachowym ma chyba niepomalowany zegarek.

Tym modelom wcale nie brakuje wiele, żeby były naprawdę dobre. Wolniej i dokładniej, a będzie duuużo lepiej

Link to post
Share on other sites

Daz- ja mam niezłe tempo z modelami, ale wiem ile kosztuje pośpiech. Nie chcę tej ceny już płacić i Tobie tez to polecam. Masz zadatki na "produkcję" niezłych modeli, ale...zwolnij tempo na rzecz dokładności, zwłaszcza w kwestii szczegółów. Jak wspomniał Kubisz- niewiele Twoim pracom brakuje, ale skup się na:

A. Merytoryce ( patrz---> "zardzewiałe" gumowe fartuchy i mundury)

B. Dokładności

C. Dopracowaniu szczegółów.

Bazę masz niezłą, więc postaraj się przy kolejnych modelach.

Link to post
Share on other sites

W pełni zgadzam się z Kubiszem i Makinenem , masz spory potencjał ale marnujesz go na takie "ekspresowe klejenie" widzę że zastosowałeś przepis na DCU . Mi budowa modelu (dioramy) zajmuje średnio 2 lata (niestety chroniczny brak czasu ) z tego większość zabiera mi kompletowanie akcesoriów, blaszek , odpowiednich figur czy modeli i właśnie oglądanie zdjęć pojazdów i ludzi z różnych ujęć, filmików pokazujących np. obsługę działa podczas pracy itp. dla mnie diorama musi być maksymalnie zbliżona do oryginału z kompletnymi oznakowaniami pojazdów i ludzi , sposobem zabrudzenia itp. Pozdrawiam M1A1(HA)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.