Jump to content
ajmmodels

Model żywiczny uzbrojonego bocznokołowca typu Ascot

Recommended Posts

Jeżeli moderatorzy pozwolą na małą reklamę mojej firmy to proszę o "przymknięcie oka" na tą małą zapowiedż . Na przełomie kwietnia- maja dostępne będą w sprzedaży modele bocznokołowca typu Ascot wersja na pierwszą wojnę w skali 1-350 oraz 1-700.Poza tym wersja na drugą wojnę pod nazwą Hms Queen of Thanet w obu skalach.Dodam ,że to chyba pierwsze na świecie tego typu modele.

Planowany jest także model współczesnego rosyjskiego katamaranu rakietowego typu BORA

http://ajmmodels.pl/

Prosiłbym o Wasze opinie na ten temat....Pozdrawiam

Hmmm...fakt Firma dopiero raczkuje mimo prawie 1,5 roku przygotowań....proszę zobaczyć galerię i archiwum.Pozdrawiam

I dodam ,że model w galerii to model testowy w skali 1-350 .W zestawie będzie full wypas-części żywiczne[pełny kadłub z podziałem na część podwodną i nawodną],maszty toczone,blaszki fototrawione,kalkomanie,pokłady cięte laserem,drut na rejki itd oraz łańcuchy kotwiczne.

W skali 1-700 kadłub dzielony na część podwodną i nawodną,kalkomanie,druciki ,blaszki fototrawione.

I dodam ,że model w galerii to model testowy w skali 1-350 .W zestawie będzie full wypas-części żywiczne[pełny kadłub z podziałem na część podwodną i nawodną],maszty toczone,blaszki fototrawione,kalkomanie,pokłady cięte laserem,drut na rejki itd oraz łańcuchy kotwiczne.

W skali 1-700 kadłub dzielony na część podwodną i nawodną,kalkomanie,druciki ,blaszki fototrawione.

Brzmi interesująco

Jaka jest planowana cena obu zestawów z WW1 (1/350, 1/700))?

Witam.Staram się by zestawy na rodzimy rynek nie były kosmicznie drogie.Jaka cena była by satysfakcjonująca dla Was modelarzy?Oczywiście nie popadajmy w skrajności.Pozdrawiam

Zibi witam Cena w detalu około 100 zł za 1-700 tak planowałem 1-350 [naprawdę drogi model w przygotowaniu ]tak liczę 200-230zł detal?

Witam Chciałem się jeszcze zapytać co sądzicie o tematach ,które mam zamiar wypuścić na rynek?Jakieś sugestie....będę wdzięczny.Zdradzę ,że szykujemy wiele "cudaków-np.coś z w 3/4 z pokładem lotniczym i samolotami itd',których nigdzie nie uświadczycie.Pozdrawiam

Witaj...

Nasza mała kochana flota ...

Witam .Dla podtrzymania tematu i dla zainteresowanych "bocznochlapem" posyłam parę fotek.Dla tego kto wymyslił ta nazwę stawiam piwko....Pozdrawiam

0f8c51f9a8f98519m.jpg

84f8eea0903dfcb7m.jpg

1b8307f44d6f5ab0m.jpg

Dobry temat, może się skuszę kiedyś, bardzo podoba mi się idea kompletnych modeli .

Temat zacny, szczególne brawa za skalę 1:700

Musi to być prawdziwy liliput, jakie mniej więcej ma rozmiary w Królewskiej "700-ce"?

Witam Chciałem się jeszcze zapytać co sądzicie o tematach ,które mam zamiar wypuścić na rynek?Jakieś sugestie....będę wdzięczny.Zdradzę ,że szykujemy wiele "cudaków-np.coś z w 3/4 z pokładem lotniczym i samolotami itd',których nigdzie nie uświadczycie.Pozdrawiam

Marzą mi się jakieś rzeczne pokraki. Całkiem sporo takich dziwactw pływało, a dokumentacja jest w miarę dostępna. Np. "rzeczne lotniskowce"

Pozdrawiam

Slavko

Forest.Model "bocznochlapa " w skali 1-700 ma prawie 11 cm. Slavko co do pokrak to też mi się podobają ,ale muszę patrzeć na rynek i produkować to co jest atrakcyjne i sprzeda się w rozsądnych ilościach. Pozdro.

Forest.Model "bocznochlapa " w skali 1-700 ma prawie 11 cm. Slavko co do pokrak to też mi się podobają ,ale muszę patrzeć na rynek i produkować to co jest atrakcyjne i sprzeda się w rozsądnych ilościach. Pozdro.

Doskonale rozumiem, że rynek weryfikuje Choć sądzę, że na polskie kanonierki, czy monitory znaleźliby się chętni, podobnie jak na brytyjski M-15, czy przeróżne rosyjskie. Tak, czy siak trzeba by było "zbadać" rynek, bo nie ma sensu zaczynać bez tego...

Pozdrawiam

Slavko

Slavko co do tematów podanych przez Ciebie to chyba niezbyt trafione pomysły.Część monitorów robi np Kombrig i inne firmy.Brak jest kilku mniejszych monitorów brytyjskich oraz Terrora i Erebusa na 2 wojnę[brak dokumentacji] .Co do rodzimych jednostek to sentment ok, ale rynek krajowy nie załatwi pokrycia kosztów nawet części produkcji itd.Na świecie mało ludzi zna i interesuje się polską flotą . Nie sadzę by sprzedało się tego typu modeli w większych ilościach no może Dragon i Conrad w 1-350 [ze wzgl.na swoje brytyjskie pochodzenie]

A tak na marginesie to dodam ,że chodzi mi po głowie monitor ale nie rosyjski ani nie polski .

Zatem czekam niecierpliwie

Pozdrawiam

Slavko

Witam.Dla zainteresowanych moja strona działa już w wersji angielskiej[choc jest tam trochę błędów do poprawienia].

Kto jest zainteresowany kupnem bocznokołowca i w jakiej skali?Pozdrawiam

Slavko co do tematów podanych przez Ciebie to chyba niezbyt trafione pomysły.Część monitorów robi np Kombrig i inne firmy.Brak jest kilku mniejszych monitorów brytyjskich oraz Terrora i Erebusa na 2 wojnę[brak dokumentacji] .Co do rodzimych jednostek to sentment ok, ale rynek krajowy nie załatwi pokrycia kosztów nawet części produkcji itd.Na świecie mało ludzi zna i interesuje się polską flotą . Nie sadzę by sprzedało się tego typu modeli w większych ilościach no może Dragon i Conrad w 1-350 [ze wzgl.na swoje brytyjskie pochodzenie]

A tak na marginesie to dodam ,że chodzi mi po głowie monitor ale nie rosyjski ani nie polski .

- a już myslałem,iż zaświtała nadzieja na PMW 350-ce ...:(

Witam.Dla zainteresowanych wersja "bocznochlapa" jej królewska mość HMS "QUEEN OF THANET" w skali 1-350

15c740a0d4f93408m.jpg 8f566b0f267599dfm.jpg dc7f4cfddd7bf83bm.jpg 5994f631aab443b8m.jpg

6467a164d842fcbam.jpg c7def16a80efb938m.jpg fbba2b60981551c1m.jpg 331e0d0de7612a3bm.jpg

4bc9c33864a74f13m.jpg 265dc5ff6c2564edm.jpg cd4d208c02755499m.jpg 6ccb3df2c535185bm.jpg

Chyba ta wersja Ascota bardziej mi się podoba

Ładne to to, chociaż wolę osobiście wersję z I WW

Ascott jest bardzo ciekawy, profil produkcji też ale niestety istnieje ograniczona liczba modeli, które można kupić&złożyć. :(

Jako drobną sugestię ewentualnego tematu (i chyba zbieżną z założoną grupą docelową odbiorców) pozwolę sobie podsunąć pomysł na jednostkę(-ki) serii SGB "Grey Goose" - małe, całkiem eleganckie oraz cieszące się sporą estymą na wyspach. Pamiętam wprawdzie, że chyba WEM wypuścił kiedyś taki model, ale WEM już (niestety) nie istnieje zaś Państwa dobry warsztat może zrobić różnicę w poziomie detalizacji.

Pozdrawiam,

Marek

PS. Cytując Juana Trippe: "Jak zrobicie - kupię".