Skocz do zawartości

Fiat 508/III Łazik 1:72 IBG


Szymon J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy warsztat jaki mam zamiar prowadzić i pierwszy model w tej skali. Moją ofiarą będzie Fiat 508/III "Łazik" firmy IBG w skali 1:72. Startuje z zamiarem wykonania go w wersji prosto z pudła ale zobaczymy jak się los potoczy. Jedno jest pewne, model dostanie 3 barwne kamo i jakąś podstawkę.

DSCN4107_zpsdbujbild.jpg

Na dzień dzisiejszy rama się składa i rozpocząłem zabawę z silnikiem, który i tak będzie niewidoczny

DSCN4222_zpsiazqmcfb.jpg

DSCN4225_zpsiypk1apn.jpg

DSCN4116_zpsuvaylsek.jpg

Na dzisiaj to tyle, i mam cichą nadzieję na sugestię bardziej doświadczonych modelarzy i dużo uwag, które pomogą zbudować ten twór na coś co będzie wyglądało "ładnie"

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, powoli do przodu zbliża się ku końcowi sklejanie.

DSCN4234_zpsgkj0lbwt.jpg

DSCN4236_zpsweoy67vj.jpg

DSCN4243_zpswpaiejri.jpg

Mam zamiar zrobić go z zakrytą "budą" i zamkniętymi otworami drzwiowymi

polski%20fiat%201936%20lazik-closed.jpg

Coś takiego tylko odpowiednie dla mojej wersji.

Jeszcze zostało trochę do poprawek, to podszlifować tam doszpachlować.

Mam pytanie odnośnie malowania, jakiego koloru w 3-barwnym kamo używano jako bazowego.

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Jak pisałem wcześniej dopadłem dzisiaj normalny aparat a to rezultaty mojej walki z "paskudkiem". Karoserii boję się już dotykać bo jak zwykle przedobrze, zostało do dopracowania wnętrze, dach i czekam na GS żeby dorobić "drzwi". Powoli przymierzam się do podstawki, drzewko zaczyna nabierać już kształtów niestety zostało na akademiku więc na zdjęciach go nie ma.

A tutaj porcja zdjęć:

DSC_2161_zpsmovxr7vi.jpg

DSC_2151_zps3ahqcduz.jpg

DSC_2142_zps4ixs0rl9.jpg

DSC_2135_zpspvwos89c.jpg

DSC_2108_zps5dgy7i9w.jpg

DSC_2084_zpsf49ts1te.jpg

DSC_2104_zpsoecbmbkx.jpg

Prosiłbym o rady co można zmienić co poprawić.

Pozdrawiam Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem weny przez święta żeby zrobić coś przy Fiacie, i tak czekam na jakąś masę żeby dorobić "drzwi". Jako że jestem w domu dorwałem jakieś stare śmieci (podkładkę pod mysz, kawałek kartonu, chusteczkę higieniczną, pakuły i trochę drutu) i wyszła z tego podstawka w wersji beta czekająca teraz na wodę, mam nadzieję, że jest w miarę zjadliwa. Wszelkie opinię mile widziane, te krytyczne nawet bardzo. Co do zdjęć dziękuje za uwagi. Staram się robić jak najlepsze ale nie potrafię wygrać z ustawieniem ostrości w moim aparacie podejrzewam, że obiektyw jest zły do tego typu zdjęć.

Pozdrawiam Szymon.

DSC_2258_zpspcyezybl.jpg

DSC_2256_zpsqqv3nrqc.jpg

DSC_2250_zpsfvqktfoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.