Jump to content

Krupp Ardelt Waffentrager 10,5cm leFH-18


Kriston
 Share

Recommended Posts

Kamo robiłem z szablonu ;) a co do gąsek te z trumpka są dość specyficzne, bo mają takie piny i nie wiem czy by pasowały, natomiast robiłem kiedyś waffentragera z alana i powinienem mieć kilka ogniw jak poszukam to się odezwę ;)

Link to comment
Share on other sites

Ten co projektował rurę wydechową, był chyba niespełna rozumu!! Dziwie się również, że wszyscy wstawiają układ jezdny od Hetzerów. Do waffentragerów (Krupp/Ardelt) był opracowany jeden układ ze stalowymi kołami (patrz pierwszy Ardelt) to samo tyczy się Krupp/Steyerów.

Widać, że jadą po bandzie i że i tak kupią. Nie stosowali bandaży, ponieważ stwierdzili, że przy tej wadze są one zbędą, a i był to towar deficytowy. Nie wiem również po co montowali tam ten rodzaj armaty, ni to haubica, ni to ppanc. Waffentragery miały być mobilnymi niszczycielami czołgów, wyjechać, strzelić i zwiać lub mobilnymi lekkimi stanowiskami plot (działka 4 lufowe). Przy tej wielkości pojazdu, miały być montowane działa 75 lub 88 mm, nic większego (ciężar armaty).

 

Jeżeli chodzi o sam model, to .. fajnie wyszedł, naturalnie, bez szaleństwa z maltretowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego też jak robiłem waffentragera z działem 8,8 dałem koła bez bandaży bo alan dał wybór, tu tego wyboru nie było i polepiłem go z tego co było w pudle, też mi się wydaje że nie powinny być z gumowymi bandażami, a działo to haubica więc może miałoby to jakąś rację bytu? układ wydechowy nieco niekonwencjonalny ale może nie mieli czasu żeby upychać te rury;)

Link to comment
Share on other sites

Do waffentragerów (Krupp/Ardelt) był opracowany jeden układ ze stalowymi kołami (patrz pierwszy Ardelt) to samo tyczy się Krupp/Steyerów.

Dysponujesz materiałami źródłowymi, które potwierdzałyby Twoją wersję kół?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.