Jump to content
Rafalik

An-28/M-28 Bryza 1/72 Aeroplast

Recommended Posts

Konkurencja...

Jak będzie lepsiejsza od Aeroplastu to biorę. Ktoś już coś umie z tego wywnioskować?

Czy lepszy, trudno powiedzieć po tych zdjęciach, na pewno w stosunku do Aeroplastu jest znacznie uproszczony.

No i jest to An-28 więc można (bez dodatkowej zabawy) z niego zrobić jakieś pierwsze samoloty, które u nas latały.

Na pierwszy rzut oka...widać błąd przedniej szyby...a w zasadzie boku przedniej szyby,który jest zaokraglony,a chyba nie powinien........tzn nie aż tak.

Mogli by Iła 14 w 1/72 zrobić .

Z tego co widzę, w ukraińskich sklepach cena Amodelu to 29,99$ więc Aeroplast do mnie bardziej przemawia

Mogli by Iła 14 w 1/72 zrobić .
Noo, a ktoś nawet chyba ostatnio o tym pisał

Witam!

Porównywał ktoś M-28 w 1/72 Amodelu z planami? Jak wypada względem Aeroplastu?

Pozdrawiam

Piotr

W ostatni piątek miałem okazję porównać połówki kadłuba modelu AEROPLAST i An-28 AMODEL w moim lokalnym sklepie modelarskim. kadłuby składają się idealnie w 90%. Wyjątek stanowi nos maszyny, który jest rzeczywiście mniejszy na wysokości o jakieś 1,5-2 mm i to chyba jest widoczne na zdjęciach. Poza tym i rozmieszczeniem okien i włazów (dla pasażerskiego An-28) kadłub się niczym nie różni. Ma troszkę delikatniejsze podziały paneli pokrycia, część w innych niż Aeroplast miejscach, ale tak samo tylko część.

Tak więc, przy założeniu, że zaprezentowane porównanie na pierwszej stronie tego wątku rzeczywiście oparte są na bezbłędnych planach, to Amodel powiela te błędy. Powtarzam: przy założeniu prawidłowości tych planów, których żródeł nie znamy. Niestety nie wziąłem połówek silnika i stateczników pionowych, co do których też były wskazania na błędy (?). Jedyne co mogę powiedzieć to fakt, że stery kierunku i wysokości, lotki są zupełnie gładkie, ani metalowe, żebrowane, ani płócienne.

ef2631ca1ce9926emed.jpg

Witam ! Mam pytanie, robię prace magisterską w solidworksie i poszukuję tych planów pana Skowrońskiego. Czy ktoś wie, gdzie mogę je kupić ewentualnie czy ktoś ma skany jeśli są niedostępne już do kupna?

Pozdrawiam

Takie pytanie na szybko. Nie wiecie, czy Aeroplast poprawił kalkomanie do malowania "okazjonalnego" PZL Mielec? W moim modelu kadłubowe paski mają odwrotnie wydrukowane kolory i trzeba je ciąć, aby wykonać malowanie prawidłowo.