Jump to content
SSzpak

VW Golf 1 GTI Revell

Recommended Posts

Witam, po siedmiu latach przerwy w modelarstwie postanowiłem ponownie wrócić na arenę. Jako pierwszy model wybrałem VW Golf 1 w wersji GTI, jest to model Revella w skali 1:24. Golfa będę robił w standardzie prosto z pudła, malował go będę pactrami (pędzel) i sprayem. Niebawem pierwsze zdjęcia z warsztatu.

pudło

88622771189753967008.jpg

części I

12257017583167423963.jpg

części II

46902560840292365234.jpg

buda

44909172450924548768.jpg

kalki

87749114566048860253.jpg

skromny warsztat

72486555297041645393.jpg

Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w relacji

Pozdrawiam Grzegorz

Przy revellu sprawdź wszystko ze 3 razy , szczególnie jak kasta pasuje do reszty bo lubią wychodzić niespodzianki... Powodzenia w budowie

Silnik sklejony i pomalowany, są niedociągnięcia które widać na zdjęciach ale mnie to w zupełności wystarczy.

57828014306488932628.jpg94420734231034392959.jpg

AdamerioNożyk to AK-4

No jeśli masz takie podejście do modelu że "tobie to w zupełności wystarcza" to ambitnych planów to Ty nie masz.

Po tylu latach latach przerwy ja bym się nie spinał i nie starał się zaimponować wszystkim. Złożył bym go bezboleśnie by nabrać wprawy i poznać nowe techniki. Powodzenia.

Racja, brakuje przewodów, postaram się je zrobić i poprawić malowanie w niektórych miejscach, teraz zauważyłem pewnie niedociągnięcia.

Jakość i staranność malowania to sprawa indywidualna - jeden "ma to w genach", inny musi poćwiczyć. Wierzę, że każdy kolejny Twój model będzie lepszy.

Jednak jeśli chodzi o kolory, to proponuję przyjrzeć się zdjęciom samochodów w necie.

Choć biel jest dyskusyjna, to przewody wodne i dolot w różnych kolorach występują i można Ci wybaczyć. Ale srebrno złote osłony przegubów (elementy gumowe lub termoplasty) na półosiach mają się nijak do rzeczywistości.

Zacznę zwracać większą uwagę co do samej techniki malowania jak i do doboru odpowiednich kolorów. VW uważam dla mnie za pełnowartościowy model lecz na nim przypominam sobie na czym to wszystko polega, przerwa zrobiła swoje. Dziś Golf stanął na kołach oraz otrzymał część układu kierowniczego, wydechowego i hamulcowego.

62656970951533950670.jpg 99814622065366509530.jpg

Mam jedynkę od Fujimi. Po zdjęciach widać że Revell jakoś bardziej mi się podoba niż Fujimi ;) No ale ja miałem swoją jedynkę jak jeszcze zbytnio Revell nie miał do zaoferowania swoją jedynkę ;) Będę tutaj zaglądać i powodzenia !