Jump to content

Bf 109 Emil 3, Airfix 05122, 1:48


Recommended Posts

Bf 109 E jaki jest każdy widzi. Chyba jeden z najpopularniejszych samolotów II wojny światowej. Model wykonany prosto z pudełka, w barwach Królewskich Sił Powietrznych Jugosławii, kwiecień 1941.

 

Nowy model 109-tki Airfixa kleił się generalnie bezproblemowo. Malowanie - góra Tamiya XF-27 (black green), dół Tamiya XF-23 (light blue). Kalki firmy "Lift Here", z serii Yugoslav Emils. Zachęcam do oglądania i komentarzy

 

P4052627_zpshfyj4i2s.jpg

 

P4052624_zpssqbyl0sb.jpg

 

P4052622_zpsgzdewuc8.jpg

 

P4052625_zpslvvtnwkc.jpg

Link to post
Share on other sites

Model wygląda na schludnie sklejony choć zdjęcia wykonane są w kiepskim świetle i trudno zauważyć bądź ocenić konkretne detale, nie wiem jaki kolor powinien mieć ten konkretny Emil ale rozumiem że dobierałeś go wg instrukcji wskazanej w kalkomani. Jedno co m isię nie podoba to nierówne maskowanie odcięcia spodu samolotu na ogonie, dość fajne brudzenie na spodzie choć brakuje albo nie widać silniejszego łosza po całości choć na górze i tak nie było by nic widać. Model dość mocno się błyszczy a powinien być matowy

Link to post
Share on other sites

Fakt, postaram się poprawić fotki next time. Co do kolorów - sprawdzałem w kilku źrodłach i te barwy wydały mi się najwłaściwsze. Co do błysku, efekt lampy błyskowej - w realu nieco mniej się świeci. Nie zmatowiłem modelu, ponieważ jugosłowiańskie E-3 nie były zbyt długo w służbie, toteż zanadto nie wypłowiały. Co do nierównego maskowania, zrobiłem to celowo - na kilku fotkach widać, że to przejście kolorów nie było jak od linijki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.