Jump to content
Lipstein

Morane Saulnier 225

Recommended Posts

Na razie szału nie ma:

IMG_4869.JPG

IMG_4870.JPG

IMG_4871.JPG

Wczoraj psiknąłem całość płata dość grubo lakierem błyszczącym, dzisiaj popatrzę, czy brzegi oznaczeń są nadal aż tak grube i poszarpane, jak przed tym zabezpieczeniem. Jak efekt nie będzie zadowalający, zdzieram farbę do plastiku i najpierw pryskam białym, potem nakleję na to koła o największej średnicy tego oznaczenia, z naciętymi pierścieniami na kolor czerwony i dziurką na niebieski. Zniweluję w ten sposób grubość jednego koloru. Mikrometry, ale zawsze to lepiej wyjdzie.

sprawdzę, co ze znakami po wyschnięciu lakieru bezbarwnego. mógłbym jeszcze nakleić koło o średnicy całego znaku na pomalowane oznaczenie i prysnąć na to kolor kamo, ale raczej zmyję i wyszlifuję całość, jeśli efekt nie będzie zadowalający po lakierze bezbarwnym.

Dzięki za podpowiedź z tym tutorialem, chociaż sam wpadłem na to, że biały najpierw przed kolorem kamuflażu

Jest cacy, ja zawsze po malowaniu takich rzeczy przecieram ściereczką matującą ... ,-))

Jutro rano złożę raport z prac, teraz czas na relaks przy

...Jak efekt nie będzie zadowalający, zdzieram farbę do plastiku i najpierw pryskam białym, potem nakleję na to koła o największej średnicy tego oznaczenia, z naciętymi pierścieniami na kolor czerwony i dziurką na niebieski. Zniweluję w ten sposób grubość jednego koloru. Mikrometry, ale zawsze to lepiej wyjdzie.

Ja bym Tobie proponował trochę inne podejście do tematu. Widać, że kładziesz grubo lakier, a tak ciężko będzie uzyskać zadowalający efekt. Rozcieńczaj farbę bardziej i kładź przy mniejszym ciśnieniu i zdecydowanie cieńszą strużką. Ja wiem, że to powtarzam jak mantrę, ale inne metody nie będzie. Będziesz malował dłużej, na wiele warstw, ale koniec końców powinno Ci to dać zadowalający efekt.

A co do malowania rondli - maluj warstwami od koloru zewnętrznego do wewnętrznego. W ten sposób biały nie będzie Ci przebijał spod czerwonego. Oszacuj też średnicę białego pierścienia i tam nie nakładaj czerwonej farby. Tym sposobem nie będzie trzeba nakładać pancernie grubej warstwy białego, żeby zakryć czerwona farbę.

Miałem wstawić fotki, to wstawiam:

IMG_4949.JPG

IMG_4950.JPG

Muszę kupić jakiś ostry przyrząd do wycinania tak małych kół i prysnę to jeszcze raz, bo teraz masakrą wieje...

Raczej poprawię, jak kupię jakiś granatowy odpowiadający kolorystyce tego znaku. A i wybijak o odpowiedniej średnicy.

Raczej poprawię, jak kupię jakiś granatowy odpowiadający kolorystyce tego znaku. A i wybijak o odpowiedniej średnicy.

Jak dla mnie to ten niebieski nie jest zły.

Posted (edited)

Odświeżam zielonego kotleta po prawie 5 latach (taki czas....). Dorabiam karabiny maszynowe z igieł i czas na fotel pilota.

Generalnie pora na kończenie kilku rozbabranych warsztatów.

Nie ma ktoś na zbyciu oznaczeń francuskich o średnicy ok. 17mm?

IMG_6941.JPG

IMG_6942.JPG

IMG_6943.JPG

IMG_6944.JPG

IMG_6945.JPG

Edited by Lipstein
  • Like 1