Jump to content

Su 30MK Academy 1:48


Recommended Posts

Rozpocznę od kilku słów wyjasnienia dotyczącego samego modelu oraz kamuflażu jaki wykonałem:

Model z pudła posiadał trzy malowania dwa Rosyjskie i Chinskich sił powietrznych niestety żadne z nich nie przypadło mi nadzwyczaj mocno do gustu a w dodatku sporo już jest modelu Su w tych malowaniach postanowięłm więc wykonać model w nie co innym zestawieniu kolorystycznym.

 

W tej sytuacji pragnę poinformować osoby ceniące sobie oddanie szczegółów i możliwie jak najwierniejsze oddanie oryginału, że tu mamy do czynienia z abstrakcją i wolną wolą sklejającego choć w ograniczonym stopniu.

 

Oczywiście samolot ma swój pierwowzór samolot w takim malowaniu był prezentowany podczas salonu MAKS 2013:

 

Tu zdjęcie wykonane podczas prezentacji w locie w czasie MAKS 2013

 

2307318_zpsyxcvuaxb.jpg

 

A tu fotka w której można było dostrzec więcej szczegółów i podpatrzeć jak wyglądają silniki i dysze wylotowe, które nie są łatwym elementem do odwzorowania:

 

su-30sm-su-30sm-nebo_zpsjngsewlw.jpg

 

Niestety nie miałem kalek do tego kamuflażu, więc wykorzystałem to co było w zestawie i tu pojawia się Su 30MK w wersji KRL a więc wersji której nie ma.

Model wykonany w locie ze wzgledów oczywistych (jak dla mnie) podwozie wpływa negatywnie na wygląd i sylwetkę tego samolotu.

 

Podstawka jest banalnie prosta zarówno w wykonaniu jak i wyglądzie.

 

Poniżej galeria modelu:

Zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów modelu. Kolor który na zdjęciach wpada w czarny w rzeczywistości jest grafitem z nutką granatu.

 

Zapraszam do galerii:

 

Na początek kilka fotek wykonanych w naturalnym oświetleniu oddają one nie co lepiej rzeczywiste kolory.

 

IMAG1656_zpsqhztlud6.jpgIMAG16541_zpsvx7llykj.jpgIMAG1646_zpskwrwpskg.jpg IMAG15921_zpsrs6nea6d.jpgIMAG157411_zpsod0ifivw.jpgIMAG15831_zpsyxltb9zc.jpgIMAG1569_zpsublc7o89.jpgIMAG1571_zpsnduidr4g.jpgIMAG1596_zpsggaoigjr.jpgIMAG1599_zps9gmvhgta.jpgIMAG1598_zps4amvo2dz.jpg

Link to post
Share on other sites

Ładne nietypowe malowanie, mnie się podoba.

_________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Fiat BR.20M - Italeri + blachy - Eduard 1/72

Link to post
Share on other sites
Ciekawy model choć szkoda, że nie ma pilotów. Pomysłowa podstawka Zdradzisz jakimi farbami malowałeś i jaki jest Twój przepis (numery, proporcje) na kolor górnych powierzchni?

 

 

Oczywiście tajemnica to nie jest, natomiast jest jeden haczyk nie używam produktów modelarskich tylko wodorozcieńczalnych lakierów bazowych PPG.

Jeżeli pomoże to coś wam mogę podać recepturę na kolor zarówno w systemie Envirobase jak i Aquabase Plus oraz proporcję w jakich należy je wymieszać z korektorem flopu by osiągnąć odpowiedni stopień transparentności.

 

Jeżeli też ktoś z forumowiczów będzie wykonywał ten lub inny model w podobnej kolorystyce zostało mi jeszcze trochę koloru i mogę podzielić się nie odpłatnie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, wielkie dzięki za dobre słowa i wsparcie aż chce się sklejać, model chyba faktycznie się podoba ponieważ otrzymałem ofertę zakupu.

 

Co do załogi, faktycznie przydałaby się jednak nie miałem pilota i nawigatora w skali 1:48, na pewno zakupię ponieważ zamierzam wykonać nie jeden model w locie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.