Jump to content
RAV

PZL P.24G (Azur 1/72)

Recommended Posts

Obserwując, jak Gucio robi P.11c, nabrałem ochoty na własnego Puławszczaka. Początkowo miała to być również "jedenastka", tyle że z Azura, ale po obejrzeniu płata stwierdziłem, że najpierw bliżej zapoznam się z modelem, z którego został zapożyczony - P.24G.

PZL P.24G nr D102, 23. Mira (dywizjon) Elleniki Vassiliki Aeroporia (Greckich Sił Powietrznych), porzucony w bazie Argos (Peloponez, Grecja), koniec kwietnia 1941 r. Pilot: Hiposminagos (porucznik) G. Laskaris (2 zwycięstwa powietrzne).

Zestaw: Azur 1/72. Usunąłem grzebienie z wierzchu płata, wypiłowałem boczne szyby i zmieniłem mocowanie śmigła, żeby MacEyka był zadowolony. Karabiny z rurek mosiężnych. Kamuflaż odtworzyłem wg zdjęć, których w Internecie jest nieco więcej niż te, które pojawiają się w niemal każdej monografii P.24. Farby Gunze, dobierane wg tablic barwnych w monografiach Kagero.

2957.jpg

2958.jpg

2959.jpg

2960.jpg

2961.jpg

2962.jpg

2963.jpg

2964.jpg

2965.jpg

2966.jpg

2967.jpg

2968.jpg

2969.jpg

2970.jpg

2971.jpg

Mam słabość już od dzieciństwa do tego samolotu-był w zestawie "mikro 144"...oooj kiedy to było ....a i model fajniutki ci wyszedł

I model i zdjęcia pierwsza klasa Bardzo fajne malowanie, "pezetel" się w nim znakomicie prezentuje

Piekny. Bardzo lubie twoje modele i zdjęcia. Zdjęcia zawsze maja piekne światło, a modele sa niepretensjonalne. Zawsze bardzo ciekawe i czyściutko zrobione, i nienagannie pomalowane !

Bardzo ładny P.24

_________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Fiat BR.20M - Supermodel + blachy - Eduard 1/72

A co by miało być? Turek?

Wiadomo, że lepiej prawosławny niż muzułmański. Prawda historyczna swoje, a szachownica cierpi. To nie zarzut, to zachęta do kolejnej odsłony.

Spokojnie, przyjdzie pora i na szachownice, i na żółte krzyże...

Jak dla mnie bomba, model pod nagrodę na WFM.

Aerografem. Krawędzie kamuflażu maskowane plasteliną UHU.

Kiedyś spróbowałem w szybą, ale odbijały się w niej rzeczy, które były pod nią i na zdjęciu był straszny bałagan. Mój sposób jest taki:

P-51Dfoto.jpg

Zdjęcia robię w pogodne przedpołudnie na balkonie. Model na "trzeciej ręce", która chwyta go w zasłoniętym miejscu. Aparat na statywie, odpalany wężykiem. Dmucham w śmigło, a jednocześnie strzelam zdjęcia serią. Wybieram to, gdzie śmigło wyszło najfajniej, usuwam "trzecią rękę" przez klonowanie tła, kadruję i gotowe.

Fajny patent

Jeszcze parę fotek (każda prowadzi do galerii). Zapomniałem dodać, że pod modelem kładę białą kartkę A4, żeby rozjaśnić spód.

IMG_3525.jpg

Po lewej Gucio, asystujący przy śmigle.

IMG_1562s.jpg

Tutaj dodatkowo wyretuszowałem podwozie i domalowałem dym (kliknij zdjęcie).

BAe146.jpg

mosquito.jpg

Tak było przed "trzecią ręką".

Musisz mocno przyklejać stateczniki ,-))))