Jump to content

Sd.Kfz. 10/4 z działkiem Flak 38 - 1:72 ACE

Recommended Posts

Wrześniowa diorama na finiszu więc nadszedł czas na dokończenie kolejnego "rozgrzebka". Producent jak zwykle ACE

Na chwilę obecną wygląda to tak

sd%20104-01_zpsffjuyvne.jpg

Pojazd fajny. Ale powiem Wojciechu, że tyle ACE to nie samozaparcie, a chyba masochizm

Spokojnie Panowie, damy radę

Miało być pięknie, a okazało się jak zwykle. Plan zastąpienia układu jezdnego wyrobem znanej firmy ( nie będę psuł jej opinii i nie podam nazwy) po przymiarce do modelu niestety spalił na panewce. O ile ubytki w żywicy jakoś bym przeżył ( czytaj poprawił) to niestety róznica w długości prawej i lewej gąsienicy mnie dobiła. Toż to prawie 2mm !!!

sd%20104-03_zpsdacgtcxa.jpg

No cóż będzie wyrób ACE.

Mam ten pojazd tyle że z bodajże Cesara. Jedne elementy lepsze inne gorsze. Do swojego w pudle mam pelotkę ze Zvezdy (chyba najlepsza obecnie na rynku) i lufę z RB. Ponadto blaszkę z Armory dedykowaną co prawda do ACE ale dającą radę.

Mam ten pojazd tyle że z bodajże Cesara. Jedne elementy lepsze inne gorsze. Do swojego w pudle mam pelotkę ze Zvezdy (chyba najlepsza obecnie na rynku) i lufę z RB. Ponadto blaszkę z Armory dedykowaną co prawda do ACE ale dającą radę.

Lufkę też dam z RB, a czy Zvezda góruje pelotką

Postanowiłem, że malowanie dla mojego modelu bedzie dla pojazdu z dywizji Hermann Goring z 1941 (malowanie panzergrau). M.in. Wydawnictwo Militaria w monografii poświęconej sd.Kfz 10/4 prezentuje zdjęcie pojazdu dla którego ACE dało kalki

Snap1_zps4j85u9ok.jpg

Jak widać, pojazd jest w wersji "późnej" (koła). ale nie posiada opancerzonych zasobników karabinów. Dlatego konieczna będzie modyfikacja modelu, ale to jutro, bo dzisiaj jestem trochę "zmęczony" po wyborach Króla Kurkowego A.D.2015-2016

P.S. sorry za ewentualne literówki, ale klawiatrura mi się trochę rozjeźdża

Aktualizacja. Działko prawie skończone. Oprócz pocienienia tego i owego, wymieniłem lufę na RB, dorobiłem od podstaw łapacz łusek i trochę uchwytów

sd%20104-04_zpsedgkbl1s.jpg

Prawdopodobnie czeka mnie jeszcze wymiana oparcia siedzenia.

Całkiem,całkiem. Po Twoich zabiegach działeczko wygląda bardzo fajnie, zwłaszcza siatkowy łapacz łusek

Fotel strzelca faktycznie do wymiany, albo głębokiej interwencji, zdaje się że był składany.

W związku z tym że aktualnie na warsztacie też mam flaka 38 (choć ja go stawiam na opancerzonym blitzu), to mogę polecić blaszki NH detail do tego działka. Wprawdzie dedykowane do modeli MAC, ale akurat działko nie powinno się różnić nawet pomiędzy takimi "asami" produkcji jak ACE (nomen omen) i MAC. (Fotel strzelca jest rewelacyjny w tych blaszkach).

A warsztat śledzę jako stały fan Twojej twórczości w ulubionej mojej skali

Dzięki

Kolejny mały postęp.

Patrząc na na poprzednie zdjęcie postanowiłem zmienić "odrutowanie" pod maskowanie działka z 0,1 na 0,05mm i pojawiły się bambetle.

sd%20104-06_zpsufp06zfn.jpg

Podziwiam kunszt i samozaparcie, wygląda super.