Skocz do zawartości

F-16C Jastrząb Tigermeet 2011 1:48 Hasegawa + dodatki


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pierwszy Jastrząb ukończony. Obiecałem galerię na wczoraj, ale fotki niezbyt mi wyszły. Te 5 poniższych nadaje się do pokazania, więcej po weekendzie.

 

Bazą modelu była Hasegawa. W miarę porządny model. Linie podziału fajne, do planów nie przykładałem, ale wygląda jak F-16. Razi może trochę niekonsekwencja w nitowaniu - na skrzydłach jest, na kadłubie brak. Z dodatków wykorzystałem zasobnik na spadochron i anteny pod wlotem powietrza Wolfpacka. Trochę słabej jakości odlewy. Do tego koła Airesa - trochę delikatne, ale efekt wart zachodu. Na koniec dysza Eduarda dedykowana do jakiegoś innego modelu. Żeby dopasować całą musiałem oblepić szpachlą. Podział technologiczny też niezbyt ciekawy. Polecam jednak Airesa w tym temacie. Wnęki podwozia też są żywiczne. Mimo drobnych problemów ze spasowaniem zdecydowanie polecam. We własnym zakresie zrobiłem światła na wlocie powierza i wymieniłem kilka drobnych elementów na blaszkę miedzianą. Dużych przeróbek z mojej strony nie było.

 

Słowa uznania należą się dla Techmodu. Ten producent przyzwyczaił nas do bardzo dobrej jakości druku, ale kalki nie nakładały się nigdy idealnie. Były problemy z układaniem, kruszeniem się, reagowaniem na płyny. Nie były złe, ale na pewno też nie w światowej czołówce. Zdecydowanie się to zmieniło. Druk pozostał super jak zawsze, ale teraz mamy nowy, cienki, delikatny film, kalki kładą się idealnie, zupełnie bez srebrzenia, same wsiąkają w linie SOLa nie trzeba używać. Film po nałożeniu jest zupełnie niewidoczny. Są trochę bardziej delikatne niż zwykle, nie są tak grube jak Cartograf. Szczególnie bałem się napisu "TIGERS", który musiał ułożyć się na sporej wypukłości - bez zarzutu.

 

tHmjWAh.jpg

o62vVQJ.jpg

fKWYgjI.jpg

LtLJR6i.jpg

fHBILZK.jpg

 

W warsztacie koledzy zwrócili uwagę na znikające linie. Zabrakło odwagi, żeby poprawić.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czuljnikow po obu stronach oslony radaru tez nie zrobiles. Z tego co pamietam tez jeden z kolegow Ci o tym pisal...

Zdaje się że to ja Ale to latwe do uzupełnienia. Model ładny, zwłaszcza dysza, o czym też już pisałem. Zbiorniki paliwa wiszą pod nienaturalnie dużym kątem, czy mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki są wsuwane na wcisk i przód trochę opadł.

Tak pomyślałem w pierwszej chwili patrząc na zdjęcia. Reszta jak dla mnie całkiem fajna. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się przy dwumiejscowym efie nad nieco mniej wyrazistym "łoszem". Ten wydaje mi się nieco za ciemny. Z zestawu Hasegawy ciężko zrobić udany model, daleko mu poziomem do najnowszych Efów z Tamki. Nawet nie śledząc warsztatu widać że włożyłeś sporo wysiłku w ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.