Jump to content
RAV

Lockheed CF-104G Starfighter (Esci 1/72)

Recommended Posts

Kanadyjski Starfighter nr 104833 z 439 Dywizjonu RCAF (Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych) w malowaniu na Tiger Meet w bazie RAF Woodbridge w 1969 r.

W 1974 roku, po wylataniu 1841 godzin, samolot został przekazany do Norwegii (334 Skvadron RNoAF). 10 czerwca 1978 rozbił się podczas misji rozpoznania trzech nieznanych okrętów na Morzu Norweskim, pilot zginął.

Zestaw: Esci 1/72. Model wykonany ok. 25 lat temu, malowany pędzlem. Był prezentowany na mojej stronie, ale dzisiaj zrobiłem mu lepszy zestaw zdjęć.

3001.jpg

3002.jpg

3003.jpg

3004.jpg

3005.jpg

3006.jpg

3007.jpg

3008.jpg

3009.jpg

3010.jpg

3011.jpg

3012.jpg

3013.jpg

Łapki ogonkowe- piękne. Pędzlowałeś je, czy to kalki?

Jakaż to jednak ładna maszyna była... ten model był potem wydawany przez Italeri, czy mi się myli? Wiem, że "a/c" było, ale "g" chyba tyż?

Bardzo ładny.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

MiG-21MF - R.V. Aircrfat 1/72

Niewiele rur budzie we mnie takie emocje:) To taki zimnowojenny Bf 109, albo Spitfire. Klasyka klasyków. A modelu i innych to już się dowiedziałeś więcej niż mogą wyrazić słowa:)

Przy okazji: Czy jakiś zestaw w 1/72 zawiera podwieszenie ze sprzętem rozpoznawczym Vicon spotykany na CF-104?

Dołączam się o pytanie o łapki. wyglądają na malowane z reki. Jeśli tak to szacun. I w ogóle podoba mi się idea prezentowania takich modeli "z rzeki czasu" o ile oczywiście wszyscy rozumieją idee ,-))

Dziękuję za komentarze. Łapki to kalkomanie.

Temat stary ale model jary. Bardzo przyjemny dla oka tygrysi Zipperek :)  Również posiadam ten zestaw i powiem, że malowanie bardzo efektowne. Planujesz jakieś kolejne Starfightery popełnić?

3 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Planujesz jakieś kolejne Starfightery popełnić?

Owszem, na składzie czekają dwie Hasegawy. Jeden z nich ma być grecki:

7151.jpg

A drugi - zespołowy:

DartTestFlight017-678x381.jpg

• Like 1

No to będę kibicował jako fan 104! A w jakich skalach będziesz je robił? Ja mam około 60 Starfoghterów w skalach od 1/144 do 1/32 i chyba do emerytury będę je trzaskał :). Również mam zamiar swoje wykonać w niebanalnych malowaniach i aktualnie robię TF-104G z Hellera, który będzie w malowaniu NASA z numerem 825. Będą też 104 w malowaniu firm prywatnych zajmujących się lotami i sprzedażą używanych samolotów.

Jak większość moich modeli - 1/72. Tyle że ja nie robię samych Starfighterów (dotychczas zrobiłem jednego), a oprócz tych dwóch mam jeszcze kilkaset innych zestawów do zrobienia...

19 minut temu, RAV napisał:

Jak większość moich modeli - 1/72. Tyle że ja nie robię samych Starfighterów (dotychczas zrobiłem jednego), a oprócz tych dwóch mam jeszcze kilkaset innych zestawów do zrobienia...

W swoich zbiorem posiadam około 400 modeli do zbudowania a Starfightery to tylko cześć tego co posiadam... Po tej co 104, nad którą pracuję kolejny będzie albo F-4 Phantom II albo F-14 Tomcat a może F-15? Z pewnością będę kontynuował prace nad f-16C z MisterCrafta/Intecha i będzie to model z drobnymi uzupełnieniami i poprawkami.

29 minut temu, RAV napisał:

Pamiętam Twojego F-16 z MistetCrafta. Dałeś radę. Szukałem na Modelworku jego galerii ale nie znalazłem. Jest tylko na Twoim blogu. Dałeś radę zbudować fajnego Falcona :).