Skocz do zawartości

Diorama 1/72 Bitwa o Smoleńsk 1943-zapomniana bitwa


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Chciałbym zaprezentować dioramę pt.:"Bitwa o Smoleńsk" a właściwie po bitwie....Pojazdy większości będą z Italeri..A co do żołnieżyków to jeszcze nie wiem.. No dobra, ale koniec gadaniny...Oto pierwszy modeik z Italerki___Stug III ausf.G____A oto i In-Box'ik:

dffe15d6b98737bcm.jpg 93fd56999c866f9bm.jpg 0d1e83263ab0fa53m.jpg 353ad12b1f30c405m.jpg

No to na tyle na in-box'y a tak wygląda prawdziwe działko...

174c5dc8fa417847m.jpg 0f7a7e06ca67bd92m.jpg 92bddfc146cc1683m.jpg

I to na tyle narazie...W najbliższych dnaich pokaże postęp swoich prac...Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej zabawy..Ar2r/Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

W najbliższym czasie (czyli jeszcze dziś lub jutro) podam relację z początku prac, czego efektem będzie sklejona tzn. łódka..

Pozdrawiam Artur/Ar2r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że model ma gąski z pojedynczych elementów i pasków. Powodzenia i życzę cierpliwości - wczoraj sklejałem T34/76 z takimi gąskami i po sklejeniu jednej pierwszy raz żałowałem, że rzuciłem palenie ;>. Aha, jakie jeszcze pojazdy przewidujesz na dioramkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sklejałem T34/76 z takimi gąskami i po sklejeniu jednej pierwszy raz żałowałem, że rzuciłem palenie ;>

Ja dzisiaj pierwszy raz kleiłem takie gąski przy Tigerze II w 72. Fakt, że koszmar, ale biorąc pod uwagę doświadczenie jakie przy tym zdobyłem, myślę, że druga gąsienica powinna być łatwiejsza w montażu. Grunt to wypracować odpowiednią strategię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie inaczej....

Te gąski przy Stug'u to będzie mój debiut.. Więc... Zresztą zobaczymy jak wyjdzie...To już niedługo.

A co do Twojego pytania Armia to drugim pojazdem będzie transporter niemiecki SdKfz 251, które współpracowały z działami samobieżnymi, czołgami itp. w dywizjach grenadierów pancernych..

A oto i on...:

87e94e66250f4922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

wczoraj sklejałem T34/76 z takimi gąskami i po sklejeniu jednej pierwszy raz żałowałem, że rzuciłem palenie ;>

 

Ja dzisiaj pierwszy raz kleiłem takie gąski przy Tigerze II w 72. Fakt, że koszmar, ale biorąc pod uwagę doświadczenie jakie przy tym zdobyłem, myślę, że druga gąsienica powinna być łatwiejsza w montażu. Grunt to wypracować odpowiednią strategię Smile

 

Bo Ty Mr.Bat po prostu zapalisz sobie swoją fajkę i kleisz, to sie nie stresujesz:).

 

A co do dioramki... W skali 1:72 da się robić całkiem fajne, mnogie w modele sytuacje. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty Mr.Bat po prostu zapalisz sobie swoją fajkę i kleisz, to sie nie stresujesz:).

Oj chciałbym, chciałbym Póki co to w granicach domu to jest moja undergroundowa przyjemność

to drugim pojazdem będzie transporter niemiecki SdKfz 251,

Zapowiada się coraz ciekawiej

Te gąski przy Stug'u to będzie mój debiut.. Więc... Confused

Jeśli jutro uda mi się skleić drugą gąsienicę to postaram się napisać kilka swoich przemyśleń na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja za chwilę też zabiorę się za drugą. Z tego co zauważyłem to lepiej albo skleić jakiś fragment i dopóki klej nie wyschnie, uformować go na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć..

Ja teraz sklejam sobie pierwszą gąskę no jest trochę trudno, ale fajnie... I nie wychodzi tak najgorzej.. W niektórych miejscach już wiem trzeba będzie zastosować CA, ale da radę....Jak skończę to dam jakieś 6-7 fotek łódki bez gąsek i z nimi...

A na teraz to pozdrawiam serdecznie ... I życzę miłego klejenia gąsek bo tu mamy do czynienia z elitarną grupą "gąskowców"... Ar2r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpanują chłopaki na slang, później ktoś gąski pokaże i dziwią się, że taki drób po niektórych podwórkach biega

Wanna - łódka - jedno i drugie ma coś wspólnego z wodą, pewnie to go zmyliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.Postaram się używać bardziej jasnego słownictwa.

A takie sformułowanie gdzieś posłyszałem > i żeby było trochę szybciej, tak właśnie mówię. A raczej piszę Pzdr Ar2r

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było trochę szybciej

Wybacz, ktoś Ciebie pogania? Napisanie kilku liter więcej spowoduje katastrofę w Twoim kalendarzu zajęć? T m w o p s (to może w ogóle pisać skrótami)?

 

A tak w ogóle to przepraszam, że akurat w Twojej relacji to piszę, ale to szpanerstwo jest straszliwe i dotyczy wielu, toż to wstyd napisać gąsienice, kalkomanie, klawiatura, karta graficzna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przepraszam za błąd, nie miałem pojęcia co to łódka, domyśliłem się z opisu. A co do slangu to polecam Humbera w galerii i dyskusję o gąskach z Tamiyi;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nic się nie stanie i oczywiście że nikt mnie nie pogania.Ale może na razie skończmy ten temat. I nawet chyba nic się strasznego nie stało.

A co do Ciebie ArmiA to nic się nie stało.Ja na początku waliłem większe głupstwa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może mała galeria na temat Stug'a? A to na początek:

50eabe775c3a8b97.jpg

 

172040989d78be4d.jpg

 

295fcb56aaa7be39.jpg

 

7f72964ff4e05014.jpeg

 

adb2e988fe62f241.jpeg

 

Jak macie jeszcze jaieś ciekawe zdjęcia tej maszyny to rozwińmy trochę tą "minigalerię".

A tu jeszcze na temt Smoleńska, a dokładnie bitwy o te miasto:

http://www.youtube.com/watch?v=MpbxpdJAuOs

Troszkę to propagandą niemiecką pachnie.Ale nic. Ważnie że jest to czego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci od dołu i od góry jednoczesnie, ma dość orginalny zimeritt- wygląda jak by był wyłożony goframi .

 

A apropo zdjęć stuga III to ja mogę ci zaoferować takie:

 

panzer104.png

Qr_6.gif

aiy.gif

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StuG z 3 fotki ma ciekawy zimmerit. A ostatni ciekawe cammo ale to chyba Finlandia. Jeżeli chodzi o filmik to to chyba oryginalny film propagandowy. Moja propozycja to pomalować go na 1 kolor (stuga). Przydała by się też taka wyrzutnia rakiet jak na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.