Jump to content
Grzes

TS-11 Iskra 1:72 - nowy model z plastiku

Recommended Posts

Chyba jest taka sama. Roznica chyba lezy na zawartosci pudla.
W instrukcji jest malowanie ;) chyba takie samo w kazdym zestawie.
Normalnie jesteś skarbnicą wiedzy o zestawie

Dzięki, że się nią z nami dzielisz

Ale poradziłeś sobie świetnie. Dzięki za pouczające i wyczerpujące informacje na temat Szambodżeta, zamieszczone na TYM forum. Masz rację powinniśmy dbać o rzetelność informacji na temat polskich konstrukcji lotniczych. Faktycznie, pojawiła się drobna nieścisłość w tekście, już skorygowałem:

http://modelarstwo.koszalin.pl/sokol/modelarstwo.koszalin.pl/index.php/recenzje-mainmenu-3/samoloty-mainmenu-17/395-ts-11-qiskraq-bis-df-deluxe-set

Cieszę się że Kolega trl się czegoś dowiedział. Sokół napisał wyraźnie o jaką klapkę chodzi i gdzie ona jest, może trzeba przeczytać jeszcze raz? tym bardziej, że staramy się oby to zamieszczamy na portalu było zrozumiałe i czytelne nie tylko dla modelarza czy miłośnika lotnictwa. Z bardzo prostej przyczyny. Na nasz portal zaglądają często osoby nie związane z lotnictwem i modelarstwem, ze zwyczajnej ciekawości, że prowadzi to szwagier, kuzyn, znajomy, kolega z pracy itp. Niepotrzebne skreślić. Często też słyszymy pytania o model od jakiego należy zacząć przygodę z modelarstwem, albo co kupić w prezencie modelarzowi. Dlatego staramy się dotrzeć do jak największej liczby czytających. Dlatego też dzięki za zwrócenie uwagi na nieścisłość w tekście, na przyszłość wolałbym w nieco mniej złośliwej formie.

Pozdrawiam

Wracając do tematu,

ponieważ godło i barwa powojennego polskiego lotnictwa wojskowego to moja ulubiona dziedzina, słówko o tych zaproponowanych w zestawie DeLux...

Kto ma i się przyjrzał, ten wie, że kalki są całkiem przyzwoite.

Nawet drobne napisy są czytelne i ładnie druknięte.

niestety, trochę błędów się zdarzyło...

Iskra 1706

70001_iskra_malowania-a1.jpg

Błędy w godle 58.LPSz:

58LPSZB_zpsbznyxvpg.jpg

A gdyby ktoś miał ochotę na zrobienie późniejszej, jaśniejszej wersji Rekina, już ze służby w 1.elt w Mińsku Mazowieckim, dodatkowe kalki znajdzie tu: Zestaw 1 - Jednostki bojowe

Ale nie zapominajcie, że w Syrence jest błąd, bo powinna być bez białego napisu na fali

Iskra 1614

70001_iskra_malowania-b1.jpg

Jest godło 10.Pułku zamiast 10.eskadry (!!!):

10PLM_zpsukhv53bg.jpg

Błąd w druku Smoka:

10PLM_smok_zpsacc6csfj.jpg

Iskra 1413

70001_iskra_malowania-f1.jpg

Tu błąd dotyczy opisu na instrukcji.

Informacja przydatna dla tych, którzy chcieliby zrobić model w barwach z Krzesin i właściwie podpisać eksponowany model.

Kruk to godło 3.eskadry lotnictwa taktycznego, a nie 10.eskadry lotnictwa myśliwskiego.

Więc kompletne pomieszanie nazewnictwa i numerów.

Poza tym, na moich dwóch arkuszach mam rozmazany kolor czerwony na szachownicach do łaciatych Iskier.

To by było na tyle...

Mamy już obraz kalkomanii do dwóch pozostałych Iskier:

ZESTAW EXPERT

ZESTAW JUNIOR

Czyli w zestawach dostajemy prpopzycje nowych malowań

Ciekaw jestem czy producent poprawł błędy o których pisałem powyżej...

Mamy już obraz kalkomanii
Czytamy ze zrozumieniem

Mamy już obraz kalkomanii
Czytamy ze zrozumieniem

Pierwsze co zrobiłem to do koszyka ;P Idę po kawę ;P

Tak swoją drogą to szkoda, że nie ma opcji zestaw Deluxe i Super Deluxe - zamiast obecnego rozwiązania. Nie kazdy potrzebuje aż dwóch modeli.

Myślę, że zestaw z 1 modelem z zywicznym fotelem, kolkami i blaszkami interior i exterior za 90zl - nawet z tymi kalkami ktore sa w wersji expert - miałby jeszcze wieksze wziecie niz ta wersja za 180zl.

Pierwsze co zrobiłem to do koszyka ;P Idę po kawę ;P
Myślę, że zestaw z 1 modelem z zywicznym fotelem, kolkami i blaszkami interior i exterior za 90zl - nawet z tymi kalkami ktore sa w wersji expert - miałby jeszcze wieksze wziecie niz ta wersja za 180zl.
Myślę, że masz dużo racji

Ja juz wypiłem 1000 litrów kawy czekam na tego experta czy juniora,zaniedlugo mi pijawa siądzie. Hindusa mogli by dać w opcji wyboru, jesli nie zarobi na tym ktoś inny kto wpuści takie kalki na rynek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przydałaby się jakaś informacja, co dalej. Czy będzie (i jeśli tak, to jakie kalki, plus ewentualnie z grubsza kiedy) Iskra akrobacyjna, hinduska, prototypy (w tym jednomiejscowy), cywilne? Temat można ciągnąć daleko poza aktualnie proponowane polskie malowania wojskowe.

Nie sprawdzałem merytorycznie, ale do indyjskiej można chyba wziąć kalki stąd:

TS-11 INDIAN AIR FORCE

Wziąć można, tylko jaka jakość tych kalek jest, oto jest pytanie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś kupiłem od nich RWD-8.

Jakby ktoś pytał, merytorycznie estońskie są do niczego.

Wolę poczekać.

Expert + Junior za 87,00zł też dobrze wygląda cenowo

Tak się zastanawiam... Czy tylko mi rzucił się w oczy brak linii podziału na wychylonych klapach? Te do wycięcia (niewychylone) są ok. No i te wypychacze... Jeszcze jeden babol znalazłem - brakuje małego kawałka plastiku na jednej z połówek kadłuba - chodzi o mały panel przy miejscu pilota-ucznia. Trzeba tam wkleić blaszkę - chyba w powietrzu ;)