Jump to content

Recommended Posts

Na ostatnim festiwalu modelarskim w Brnie znalazłem takiego oto pięknisia. Pełne wnętrze przedziału desantowego i kierowania, super wydany układ jezdny, no i detale. Model wyprodukowany przez czeską firmę JMPK Modell. W rozmowie z przedstawicielami firmy dowiedziałem się że jest już opracowana wersja ze standardową wieżą, jednak do produkcji wejdzie dopiero w przyszłym roku. Cena tej piękności wynosiła w Brnie 699 Kc.

9tZh31f.jpg

JPaEGm8.jpg?1

qeVqbki.jpg?1

On jest w 1/72, sfotografowany jest na pudłach z 1/87. W skali kolejkowej też oczywiście dostępne i to wszystkie wersje

O rany sfotografowane na pudłach leżących na stole, zależało mi na kilku fotach samego modelu, a nie jego pudła, wszak to nie foty do folderu reklamowego.

Co do kolejnej wersji SKOT-a czyli z wieżą, będzie niestety tylko wersja 2a, dla chcących robić strikte polską 2AP trzeba będzie zaopatrzyć się w wieżę z TOPAS-a 2AP.

No ale w końcu jest porządny SKOT z czego się bardzo cieszę

A właśnie materiał to żywica i blaszki fototrawione

Model jak wcześniej pisałem jest piękny. Jak ktoś chce wczesną wersję taką jak na fotach to polecam, ja poczekam na uzbrojoną ze standardową wieżyczką 2A. Ta ma być w sprzedaży za rok.

Namiar na firmę

http://www.jmpkmodell.com/a1-72/novinky/

Chyba nie znajdziesz polskiego dystrybutora. Jest też możliwość dogadanie się z kimś jadących na festiwale modelarskie w Czechach. Najbliższy duży to E-Day i tak nabyć bo będzie pewnie ze zniżką i odpada przesyłka.

Dziękuję za informację - piękny model. Czy próba konwersji na KTO Ryś (konkretnie Ryś-Med) to duża ingerencja w ten model?

Ryś jest jak pamiętam dużo wyższy, być może wyjdzie taka wersja, bo w 1/87 jest wydana.

699 Kcs to +/- 107 zł ... Płać i płacz.

Ten jest droższy od stareńkiego z ARMO o jakieś 20 zł. A nie będziesz czekał na tego z wieżą? Ja poczekam. Już zacząłem szukać jakiegoś polskiego Fiata w 1/72 to i może pokuszę się o jakąś scenkę ze stanu wojennego.

• 1 month later...

Jak to mówią na bezrybiu i rak ryba, zakupiłem ostatnio z MW Gaz-a M 20 Pobieda, będzie garbata Warszawa M-20, zwłaszcza że producent taką opcję wziął pod uwagę dodając "polskiego grila".

Armada Hobby wypuściła też żywiczne modele Lady w 1/72, tyle że ich cena dobija.