Jump to content
Guest Grzegorz Grabowski

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków

Recommended Posts

Guest

Witam! Oto jest zdjęcie, które chyba najlepiej oddaje, jaki w rzeczywistości, dają efekt te kalki:

IMG_20160324_222505%20Kopiowanie_zpsfiqqckyk.jpg

Proszę, nie krzyczeć za brak tła. Nie wiem jak Wam drodzy oglądacze spodoba się ta figurka, ale mnie ten efekt satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Na wszystkich zdjęciach oryginału DigiCamo z oddali powstaje wrażenie, że mundur ma kolor niebieski. Natomiast wszystkie zbliżenia pokazują odcienie piaskowego. Ten typ tak ma. Nie poradzisz.

@Grzegorz, jest OK, nie ma co się pie... z tym dalej i zastanawiać, bo zwariujesz. Dawaj dalej z koksem, bo model przezacny i czas go wyszykować na galerię!

Na oko postronnego obserwatora dostrzegam, ze twoja degrengolada z tym kamo dobiegla konca, w koncu sie uddalo i wyglada bardzo dobrze!

Guest

Dziękuję Koledzy,za pozytywny odbiór. To pierwsza figurka w mojej karierze modelarskiej. Jako ten, który widzi tego jegomościa, na żywo, zaręczam , że kolor munduru w realu, jest jak najbardziej odpowiadający rzeczywistości. Mam tylko mały problem, bo nie wiem jakiego koloru " łosza“ rzucić? Można prosić o jakąś ewentualną podpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Czy moglbys zdradzic gdzie kupiles te kalki,gdyz jedyny sklep ktory je posiadal-Modellbau König odpisal mi iz narazie wysprzedali sie z tego zestawu.

Guest

No właśnie kupiłem je w Modellbau Koenig, jeden dwóch z arkusików które mieli na stanie. Żałuję że nie kupiłem obu

Zaluj,bo drugiego zestawu juz nie maja szkoda no ale mam u nich zamowione.

Guest

Jeszcze jedna fotka mojego wojaka, tym razem, już ze wszystkimi częściami ciała:

IMG_20160326_224432%20Kopiowanie_zpsfdcmzcyu.jpg

To zdjęcie, chyba jeszcze lepiej niż to poprzednie, oddaje kolor tej kalkomanii. Zdjęcie, nie obrabiane w najmniejszym stopniu.

Kalkomanie ładnie siadły. Trochę chyba jednak widać raster, prawda? Choć wiadomo, powiększenie. Jest dobrze

Guest

Dzieki Kuba . Faktycznie, w dużym powiększeniu widać wzór rastra. Z tym nic się nie zrobi. Widziałem na innych forach, figsy z tymi kalkami i było tak samo.

Guest

Witam! Żołnierza skończyłem oklejać, czas przyszedł na tobołki, no i tak to wychodzi:

IMG_20160328_174221%20Kopiowanie_zpstuxgrthm.jpg

IMG_20160328_173818%20Kopiowanie_zpsmjg5ghqv.jpg

IMG_20160328_214955_zpsqgpadosk.jpg

Czas by był już zakończyć, to pastwienie się nad tym modelem i brać za coś innego. Tyle na teraz. Pozdrawiam

Prześledziłem cały wątek i muszę powiedzieć, że bardzo fajny warsztat zaprezentowałeś z wzorowym efektem jak do tej pory!

Guest

Witam serdecznie, po dość długiej przerwie. Przydało by się już zakończyć ten wątek galerią, ale kompletny brak czasu sprawia, że ciągnie się to i ciągnie. Dziś chciałem się zwrócić z prośbą o poradę. Mianowicie, chciałbym na Strykerze dorobić jeszcze jedną, małą rzecz, o taką:

0017_zpshofbzywo.jpg

Chodzi mi o ten żółty banner z napisem CONVOY AHEAD. czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć z czego, takie coś wykonać?? Podkreślam "z czego", gdyż już kiedyś o to zapytałem i dostałem odpowiedź: "Taki banner zrobisz w programie graficznym". Nie do końca o taką wskazówkę mi chodziło Jak by ktoś miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny za podzielenie się. A tak dziś, na tą chwilę wygląda mój Strajkuś:

DSC_1002%20Copy_zpsimv33jmr.jpg

IMG_20160419_111136%20Copy_zpskk6n3get.jpg

DSC_1003%20Copy_zps7jqxerw8.jpg

DSC_1004%20Copy_zpshqfrm1yy.jpg

DSC_1005%20Copy_zpsepgdralc.jpg

Muszę poprawić malowanie kanistrów, zawiesić poprawnie plecaki ( przy okazji przeprowadzić śledztwo w sprawie zaginięcia jednego z nich ), uporać się z wciąż odpadającym kogutem i załatwić sobie jakieś kalki z dystynkcjami dla wojaka. To tyle na teraz i jeszcze raz proszę o pomoc w sprawie tego bannera. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowny Panie Grzegorzu, ja sie na strykerach nie znam, w tym warsztacie sie nie udzielalem, ale to juz 17 stron! Ja chce w koncu zobaczyc galerie!!!!

Ogólnie wygląda świetnie, ale moim zdaniem brudzenie trochę za nudne jak na taki pojazd. Nie myślałeś o jakimś zaschniętym błocie?

Kurcze, super ten model wygląda.

Super Ci wyszedł. Poziom detali - kosmos.

Co do bannera ja spróbowałbym wydrukować go na drukarce laserowej, namoczył wodą z wikolem i położył na jakieś pofalowanej powierzchni do wyschnięcia (lekko zmięta folia aluminiowa albo cóś...)

Na tym profilu robią coś takiego z flagami...

Kurcze siadam, żeby skończyć mojego...

Guest

Witam!! Koledzy, bardzo proszę o małą podpowiedź. Czy worki, na tym zdjęciu :

0017_zps0sp0zk3k.jpg

mają jakąś fachową nazwę, lub jakieś oznaczenia. Chciałbym wystrugać coś takiego z milliputa, bo pomyślałem sobie, że z trzema plecakami na burtach, to Stryker będzie wyglądał troszkę łysawo. Bardzo proszę o podpowiedź, może być jakaś fotka z bliska, cokolwiek, co naprowadzi mnie na jakiś trop. Ok nie przedłużam, już wątku nie potrzebną pisaniną, bo michal0281, znów będzie na mnie krzyczał, że wątek ma już 18 stron. Dziękuję i pozdrawiam.

Mi to wygląda na taktyczną folię, albo operacyjne worki foliowe, nałożone żeby się szpej i plecaki nie onuflały ;)

Zgodnie z zasadami sztuki - to powinny być takie pokrowce jak pokazuje Makinen

a może to zwykłe worki...

Irak247-1.jpg

mi to jednak mocno folią pachnie. Zwłaszcze te dwa od prawej. Ten z lewej faktycznie może ma pokrowiec w woodlandzie

0017_zps0sp0zk3k.jpg