Jump to content
Guest Grzegorz Grabowski

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków

Recommended Posts

Guest

No tak, teraz widzę swój błąd. Te mm to napisałem bezwiednie i dopiero teraz to zauważyłem. . To miało być tak: M2 Browning .50 Caliber

Zycze szczerze powodzenia- sam mam 2 modele w roznych wersjach (oba AFV) dlatego obserwuje Twoje zmagania i jestem na tak

Guest

Panowie, problem odpowiedniej końcówki lufy mojego km-u, właśnie się rozwiązał, o proszę :

DSC_0404_zpsrhzxchqw.jpg

Z pomocą przyszedł mi model Challengera 2. ten model, to jedyny, ocalały z zeszłorocznej masakry modeli, dokonanej przez moją żonę. Dwa lata temu, będąc w fabryce Accurate Armour, zakupiłem komplet żywic, do stareńkiego Challiego 2 Trumpetera. Karabin, sprzężony z działem tego czołgu, ma końcówkę lufy, taką, jaka była mi potrzebna. Wystarczyło tylko troszkę skrócić i tadaaa . I już po bólu

Guest

Wszystkie Strykery są zielone. Nie wiem, czy są to różne odcienie zieleni, ale raczej nie wydaje mi się. Widziałem w necie dwie fotki, na jednej wojaki " szprejują " pojazd na piaskowy, a na drugiej ten sam pojazd jest już " wyszprejowany ". Nie wiem, może i były pustynne Strykery, jednak mój będzie zielony, gdyż mam zamiar zrobić przedstawiciela tych pojazdów stacjonujących w Niemczech.

No i super, Problem z glowy

Guest

No super, ale i tak pewnie kupię ten granatnik MK19-3, jak siebie znam . Ciężko mi się zdecydować, bo mam za dużo opcji do wyboru. Wyjdzie w praniu

A dokładną farbę już wybrałeś (firma, numer)? Bo myślę jaka będzie odpowiednia do tych naszych strykerów.

Guest
A dokładną farbę już wybrałeś (firma, numer)? Bo myślę jaka będzie odpowiednia do tych naszych strykerów.

No właśnie. Dwóch producentów i dwie różne propozycje farb. W moim M1127, Trumpeter proponuje farbę gunze H303 light green, natomiast AFV Club sugeruje gunze H340 field green. Hmmmmm... Ok, poszukałem, poszperałem co nie co w necie i znalazłem takie " cóś " :

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=17279&view=print

Tobie Grześku przyda się to w szczególności, ale i ja zamierzam z tego korzystać . A tak na marginesie, Ten link, to tylko fragment całego warsztatu kolegi Stroja. Całość można znaleźć na naszym forum, wpisują w wyszukiwarkę : M1128

Guest
A ten żywiczny granatnik będziesz kupował?

To jest tak. Jak gapię się na model z tym Km-em, to myślę sobie:... a po co mi ten granatnik?? Ten M2 wygląda fajnie, poza tym żeby go zrobić w tej postaci, spędziłem jakieś 4 godziny i szkoda by było to zmarnować. Ale za chwilkę gapię się na fotkę Strykera z tym granatnikiem i myślę sobie: ...ten granatnik wygląda kozacko, a model z nim, wyróżniał by się, bez dwóch zdań. I tak jak w wierszyku o osiłku, któremu w żłoby dano, w głowie mi huczy:... i to kusi i to nęci... Naprawdę nie wiem, jak wyjdzie z tym granatnikiem. Tak jak pisałem, pewnie moja próżność i chęć wyróżnienia się, doprowadzi do tego, że kupię tego MK19-3 i zamontuję na modelu.

Guest

Oczywiście że się da, ale będę musiał strugać drugą tarczę balistyczną z szybami, bo tego elementu nie zmienię, choćby nie wiem co.

Guest

Hehehe, chyba zaraz zrobię referendum. Kto za M2, a kto za MK19-3???

Guest

Witam kolegów!! Dziś chciałem pokazać Wam, drodzy oglądający, jak wielkiego strzeliłem babola z km-em i tym rusztowaniem. Rusztowaniem? Hmmm... Tak na prawdę, to rusztowanie nazywa się M19 BFA ( Blank Firing Adaptor ). Możliwe że już to widzieliście, ale z bliska, to urządzenie wygląda tak, w całej okazałości:

M1950CalBlankFiringAdaptor1_zpsor6k26zm.jpg

A tu jego przód:

M1950CalBlankFiringAdaptor2_zpsv7tjefxz.jpg

oraz część tylna:

M1950CalBlankFiringAdaptor3_zpsq7z0sjvg.jpg

DSC_0055_zpsmirdvb2j.jpg

No cóż, właśnie mój km, przestał fajnie wyglądać i mam powód, by wymienić go, na wspominany wiele razy granatnik. Mogę też spróbować, na podstawie fotek, oraz rysunków, jakie znalazłem w necie zrobić to ustrojstwo od podstaw. Jak myślicie, warto zmierzyć się z tym wyzwaniem??

Guest

makinen, na pierwszej stronie tego wątku pokazałem, który zestaw live resin kupię. LRE35076. Dlaczego ten? Bo pasuje mi mocowanie tarczy balistycznej.

A nie mowilem, wymien , ale gdzie tam nie sluchaja starszych

makinen, na pierwszej stronie tego wątku pokazałem, który zestaw live resin kupię. LRE35076. Dlaczego ten? Bo pasuje mi mocowanie tarczy balistycznej.

Czyli z klasyczna tarczą GSK

Ja patrzę pod kątem dumvee, choć pewnie Stryker też by się znalazł z taka osłoną strzelca.

W zaistniałej sytuacji powiem: kup granatnik.

I to nie dlatego że modyfikacja opierała się na braku wiedzy lub nie wyszla, ale ze względu na czas poświęcony który okazał się jakoby zmarnowany. Po prostu ulżyć sobie. Następnym razem będziesz wiedział już co i jak.

Guest

Czyli z klasyczna tarczą GSK

Ja patrzę pod kątem dumvee, choć pewnie Stryker też by się znalazł z taka osłoną strzelca.

Klasyczna tarcza GSK, bo tarcza, którą ja zrobiłem, też ma kształt klasyczny, tylko jest z szybami. A to, co Ty zapodałeś, też można znaleźć na Strykerze np. M1128 MGS, tylko zamiast granatnika jest M2 i też jest z szybami.

W zaistniałej sytuacji powiem: kup granatnik.

I to nie dlatego że modyfikacja opierała się na braku wiedzy lub nie wyszla, ale ze względu na czas poświęcony który okazał się jakoby zmarnowany. Po prostu ulżyć sobie. Następnym razem będziesz wiedział już co i jak.

Granatnik to był mój plan od samego początku. M2 zacząłem robić na wszelki wypadek np. gdybym nie mógł nigdzie dostać granatnika, lub mój dyrektor finansowy zdecydował, że są ważniejsze wydatki . Rzeczywiście, trochę za późno zabrałem się za szukanie info o tym BFA, i to co narobiłem wynikało z braku wiedzy. Mój błąd. Tak, czy owak , wyszło na moje i będzie granatnik