Jump to content
Tenggeri

Od czego zacząć

Recommended Posts

Dopiero od niedawna bawię się w modelarstwo i nie wiem jakie modele sklejać. Samoloty współczesne, z okresu II wojny śiatowej, statki, czołgi, śmigłowce. Doradźcie mi co się dobrze skleja i ładnie prezentuje

Kolego idziesz do sklepu, patrzysz co jest na półce, kupujesz to co Ci się podoba, a nie innym, wszystkie modele nie są łatwe do sklejania.

wszystkie modele nie są łatwe do sklejania

Ale są trudne i trudniejsze .

Witam.

Na początek zacznij od prostrzego modelu np. samolotu który ma proste malowanie i nie jest trudny w budowie.

Dlaczego?

Dlatego żebyś się na sam początek nie zniechęcił, jak zaczniesz sklejać jakiś statek lub czołg który przewyższa twoje umiejętności.

Po nabraniu jakiego kolwiek doświadczenia i wprawy oraz zakupie lub zrobieniu sobie niezbędnych narzędzi, sam zdecydujesz czy jesteś już gotowy wykonać jakiś model z którym na początku nie dał byś sobie rady.

No chyba że jesteś geniuszem i urodziłeś się z modelarstwem we krwi to co innego

Może kyoś mi powie jak się zostawia ślady eksploatacji na czołgu, bo zakupiłem T-72 i chciałbym troszkę go "pobrudzić". Może ktoś mi powie jak to się robi

Chodzi mi o kolory jakie trzeba zmieszać, żeby imitowało błoto

Chodzi mi o kolory jakie trzeba zmieszać, żeby imitowało błoto

Jakie błoto jest każdy widzi. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymieszać kolory na oko, wedle swojego uznania.

Choć ja bym proponował najpierw nauczyć się czysto sklejać, malować i uwypuklać bryłę modelu. Efekty eksploatacyjne zostawiłbym na później.

Choć ja bym proponował najpierw nauczyć się czysto sklejać, malować i uwypuklać bryłę modelu.

O co chodzi z tym uwypukleniem

O co chodzi z tym uwypukleniem

Hmm... Generalnie techniki, które podkreślą bryłę modelu - cieniowanie, wash, drybrush itd.

Bez przesady dla początkującego to za wielkie wody, niech się narazie nauczy malować kolor bazowy i go cieniować.... bo skleić model to chyba raczej każdy potrafi :P

nie chce być złośliwy Dumo ale ze sklejaniem też mogą być problemy :P

np. na twoich winietkach w paru miejscach przydało by się usunięcie śladów łączenia form :] a i do malowania można by się przyczepić (np. na hanomagu)

obojętnie jakie modele by się robiło.. zawsze trzeba kilka spieprzyć bardziej lub mniej zanim coś wyjdzie na miarę oczekiwań..

bo skleić model to chyba raczej każdy potrafi :P

No nie bardzo... FAZZY_bez_humoru ma rację. Obróbka elementów, szlifowanie, szpachlowanie, jakieś drobne przeróbki, czyste klejenie - to wcale nie jest takie hop-siup. Tego też trzeba się nauczyć.

Choć co poniektórzy potrafią malowaniem wiele błędów zamaskować

Wiadomo człowiek się uczy całe życie................ niestety...

A te modele które wrzuciłem na forum są dość stare jestem tak ubogi że nie mam zasr***go aparatu........ i nie moge porobić fotek moich nóweczek

ubogi że nie mam zasr***go aparatu........ i nie moge porobić fotek moich nóweczek

A kolegów nie masz?

Koledzy też nie mają znaczy jeden posiada ale taki sęp że ja się jego prosić nie będe........

Wiem bo robiłem cienkim aparatem i przy sztucznym świetle. Może wrzucę inne.

Nie woecie może jak malować gąsienice. Najpierw skleić czy pomalować

Według mnie, choć nie jestem modelarzem pancernym, jest to narzędzie do wykonywania zimmeritu na niemieckich czołgach i/lub działach samobieżnych. Najprawdopodobnie przerobione własnoręcznie z tańszej wersji pensety.

Pozdrawiam