Skocz do zawartości

BT-7 Model 1937 1:35 (Tamiya 35327)


Zlevikk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Większość mi się podoba, ale te zielone wstawki to trochę od czapy. Można rozjaśnić, ale raczej kolorem bazowym. Ten trochę moim zdaniem nie pasuje. Przy następnym modelu spróbuj inaczej i wtedy zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

TRes...

 

...teraz jak był ten okres świąteczny to nie miałem za bardzo kiedy podziałać ale niedługo wracam z fotkami z kolejnych etapów

 

marcinpiot...

 

...gąski sklejałem zgodnie z instrukcją tak jak napisałeś robi się to przy nałożonych kołach. Częściowo te gąski są w dwóch większych kawałkach (góra i dół), a jedynie na skrajnych kołach modelujesz je z pojedynczych ogniwek. Po sklejeniu całości (gąski przyklejasz też do kółek) możesz zdjąć całą sekcję do malowania oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Powrót po kilku miesiącach Przepraszam, że przerwa była kilkumiesięczna ale czasami tak w życiu bywa, że hobby trzeba odłożyć na jakiś czas na bok. Teraz już prywatne sprawy poukładane i ze zdwojoną energią zabieram się do majsterkowania. Wrzucam garść fotek z kolejnych etapów malowania mojego BT-7. Dodatkowo kilka fotek z budowy mojego modelarskiego kącika. Żona na początku była przeciwna temu przedsięwzięciu ale po skończeniu stwierdziła, że jej się bardzo podoba i teraz sama mnie namawia żebym jak to ona określa "posiedział w czołgu" . Buziaki dla niej, a dla was fotki:

 

ODPRYSKI I RDZA

Na tym etapie wykonałem odpryski farbami Vallejo Model Color oraz efekty rdzy produktami AMMO of MIG i AK. Dolna część kadłuba pozostała narazie nietknięta bo będzie tam kładzione "błoto" i nie ma sensu wykonywać dodatkowych zabiegów, które potem będą niewidoczne.

3VsL

668d

39b4

5ObV

3jIO

nOuq

98ct

PDiZ

tu8F

7lhe

m1AM

 

GĄSIENICE

Gąsienice brudziłem pigmentami AMMO of MIG i efektami emaliowymi AK. Dla utrwalenia pigmentów używałem Pigment Fixer'a. Na koniec miejsca w których zazwyczaj widać goły wypolerowany metal przetarłem pigmentem Gun Metal.

qdP0

YVDu

 

WARSZTAT 2.0

Na koniec kilka obiecanych fotek mojego warsztatu. Zamówiłem proste biurko na wymiar oraz skorzystałem z modułów i wieszaków polskiej firmy hobbyzone.pl. Wieszaki są robione dla AMMO of MIG i nie da się ich kupić bezpośrednio w hobbyzone.pl. Polecam.

jHZy

CNjk

U1iO

aZfL

hTuh

fONy

 

Niedługo kolejny etap z budowy "Betki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś wrócił wkoncu, czekam na brudzenie błotem porządne, warsztat bardzo ładny, pozazdrościć. Pytanie odnośnie lampy, co to, skąd? ledowa chyba silne światło daje zimne. Szukam tez lampy pod warsztat bo ostatnio małe przemeblowanie miałem i mi sie do biurka przykleiła witryna i Ciut światła zabrała, a lampy uzywałem dużej podłogowej juz niestety zmieniła miejsce, i mam cimno.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś wrócił wkoncu, czekam na brudzenie błotem porządne, warsztat bardzo ładny, pozazdrościć. Pytanie odnośnie lampy, co to, skąd? ledowa chyba silne światło daje zimne. Szukam tez lampy pod warsztat bo ostatnio małe przemeblowanie miałem i mi sie do biurka przykleiła witryna i Ciut światła zabrała, a lampy uzywałem dużej podłogowej juz niestety zmieniła miejsce, i mam cimno.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zainwestuj w Vellemana i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TReS...

...światło to 11W akwarystyczna świetlówka G23 o temperaturze światła 6500K odpowiadającej światłu dziennemu. Oryginalnie z lampką miałem 4000K ale zamieniłem żeby światło dobrze oddawało kolory.

 

Spotter...

...obicia na całym modelu robiłem farbą Vallejo Model Color 822 German Camo Black Brown ale w niektórych miejscach tak jak górne części włazów przetarłem miękkim ołówkiem grafitowym. W tych miejscach stal nie miała szans zbyt szybko zardzewieć bo załoga wciąż je przecierała dłońmi, a efekt ten widać bardzo dobrze w serialu "Czterej Pancerni i Pies". Widać to już w czołówce serialu jak właz Gustlika na brzegach prezentuje golutką wypolerowaną dłońmi stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyśpieszyłem prace nad modelem i zakończyłem go bo za długo to już trwa, a na szafie kilka pudełek czeka na otwarcie.

Zapraszam do galerii:

BT-7 Model 1937 1:35 (Tamiya 35327)

 

Następny będzie ostatni z "małych modeli" Jeep Willys (Tamiya 35219). Mam zamiar go ukończyć w 2 tygodnie, a potem na warsztat biorę: (niekoniecznie w tej kolejności) Tiger I Late (Dragon 6383), Tiger I Early (Dragon 6730), Tiger I Early (Dragon 6820), Sherman M4A3E8 "Fury" (na bazie Tamiya 25175), Sherman M4A3E8 "Thunderbolt VII" (Dragon 6183), Panther D (Tamiya 35345) oraz KV-1 model 1942 (Trumpeter 00360).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.