Jump to content

Su-27 Hobby Boss 1:48 - w końcu!


Recommended Posts

Na pierwszy rzut oka trochę lepsze detale niż w Academy choć podział części baaardzo podobny. Trzeba będzie się wstrzymać z zakupem aż do pojawienia się recenzji i porównania z koreańczykiem. Najbardziej ciekawi mnie odwzorowanie sylwetki. Dotychczas tylko Zvezda dobrze sobie z tym poradziła, inne modele są jedynie flankero-podobne.

Link to post
Share on other sites

Tak a propos - oto wypowiedź jednego członka zarządu Kinetica, co prawda w temacie Horneta, ale dotyczącego Su-27:

I can tell you that the option for Flanker will have more choice then Hornet in the coming 2-3 years from all markers in China.

 

Tak więc nie porzucajcie nadziei.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

256zł za model 1:48 wydaje mi się dość sporo, choć nie kręcę się w tej skali i może słowo wydaje mi się jest odpowiednie.

Link to post
Share on other sites
HB to się coraz lepiej ceni ostatnio...

 

Tak jak i inni chińscy producenci. Trumpeter, Hobby Boss, Meng, Bronco, Kitty Hawk. Drażni mnie to strasznie zważywszy na to, że tym producentom w długo wyczekiwanych i projektowanych modelach zdarzają się na koniec głupie błędy, które potem albo ciężko naprawić, albo wymagają zakupu piętrzących się waloryzacji.

Przepraszam za offtop, ale bardzo mnie to zdenerwowało po zapoznaniu się chorą ceną szybowca Horsa od Bronco w 1:35...600 pln za model drewnianego szybowca bez figurek, to już jest szczyt.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to post
Share on other sites

Z drugiej ręki raczej ciężko będzie bo jeżeli już ktoś zdecyduje się na taki zestaw to raczej go już nie sprzeda, a jeżeli nawet to raczej chętnych też będzie sporo co oczywiście odbije się na stosownej cenie czyt. niewiele różniącej się od sklepowej bo tak aktualnie wygląda z różnymi nowymi zestawami, których już nie kupuje się na półkę w takich ilościach jak to było kiedyś. Zawsze jednak jakaś szans istnieje.

Link to post
Share on other sites

No ja na tego TRAMa napaliłem się już jakiś czas temu, bo ma piękne, pustynne malowanie, ale nie ma do niego żadnych kalkomanii do kupienia na rynku.

A jak domyślam się, kalki HB nie są wiele warte, jak to u nich w zwyczaju...

Link to post
Share on other sites

Detale w tych kalkach są bardzo marne.

Z tego co widziałem w kilku modelach tej firmy, wszystkie napisy eksploatacyjne zlewają się w całość i wyglądają jak robaczki.

No kiepskie te kalki są, nie podobają mi się pod tym względem.

Co do tego TRAMa to postaram się je obejrzeć, może się do czegoś nadadzą, to bym kupił ten model.

Link to post
Share on other sites

Porównałem teraz u siebie kalki od A-10 z zestawu HB i Speed Hunter Graphics (Cartograf) - i faktycznie, jakiejś ogromnej różnicy w rozdzielczości nie ma.

Naturalnie kalki Cartografa są dużo subtelniejsze, dokładniejsze i staranniejsze, ale mimo to różnica nie jest aż tak porażająca.

Byłem chyba trochę uprzedzony.

W dalszym ciągu jednak uważam, że kalkomanie HB na uzbrojenie są bardzo marnej jakości, napisy eksploatacyjne zlewają się w "robaczki", choć z pewnej odległości nie rzuca się to w oczy.

No cóż, dzięki Karambolisie za przekonanie mnie do tych kalkomanii, w tej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie abym sobie tego TRAMa zakupił.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.