Jump to content

Soleil Royale złocenia szlagmetalem problem z werniksem


Recommended Posts

Witam użytkowników.

 

Przygodę z modelarstwem zacząłem jeszcze w latach "Małego modelarza" za czasów kiedy do kiosków dostarczano po kilka gazet, a głównym "sklepem" były bazary lub giełdy. Ach młodość....

Teraz mając kilkadziesiąt lat więcej postanowiłem powrócić do starego hobby i to z wielkim hukiem (dla siebie ;) ). Zaszczepiłem się na żaglowce i stare parowozy, ale od czegoś trzeba zacząć - padło na Le Soleil Royal i Victory Hellera. Przeglądając zdjęcia przy złoceniu czułem jakiś niedosyt (złoto niby złote ale jakieś ....), dlatego postanowiłem wykonać je metodą pozłotnictwa. Zakupiłem szlagmetal, podkład i wernix - mikroskop i do dzieła. Efekt przeszedł oczekiwania. Złoto z pełnym połyskiem, dokładność pokrycia bardzo wysoka... i problem. Dokupiony werniks Mecca Varnish który miał być bezbarwny , nadający lekki połysk, pozostawia biały osad i matuje szlagmetal. Poradźcie czym zabezpieczyć - jaki lakier byłby najlepszy.

 

Mruffka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.