Jump to content
Polski_Czołgista

King Tiger Tamiya 1:35

Recommended Posts

Panowie macie do czynienia z jednak jeszcze początkującym więc tu moje pytanie jak się taki filtr kładzie ?

Farbki znajdę jakieś olejne na allegro i podam linka czy są dobre bo nie mam w pobliżu sklepu dla plastyków

Pozdrawiam

Filtr kładzie się na satynową (matową) powierzchnie, a wash na lakier błyszczący. Innymi słowy albo profesjonalny połysk modelarski albo użyj znanego Sidoluxu. Filtr najlepiej kładzie się szerokim miękkim pędzlem. Szeroki pędzel nie oznacza to oczywiście pędzla z marketu budowlanego.

Filtr kładzie się na satynową (matową) powierzchnie, a wash na lakier błyszczący. Innymi słowy albo profesjonalny połysk modelarski albo użyj znanego Sidoluxu. Filtr najlepiej kładzie się szerokim miękkim pędzlem. Szeroki pędzel nie oznacza to oczywiście pędzla z marketu budowlanego.

Aż tak zielony nie jestem

Pozdrawiam

Nie no o washach wiem i sidolux też znam tylko te filtry nie ogarnialem. Dzięki za odpowiedz bo to dużo mi jednak wyjaśniło i dziękuję że mnie wspieracie

Pozdrawiam

Ja np. robię filtr ze zwykłej tamki i kładę na model bez żadnych zabezpieczeń. Biorę 0,1 ml koloru (np. pomarańczowego) i 1,9 ml rozcieńczalnika XF20A. Nakładam z dużej odległości pod dużym ciśnieniem. Aero przelatuję nad modelem, by pokryć model filtrem, a nie zalać. Bo jednak mieszanka taka jest bardzo rzadka. A szybkie nakładanie powoduje, że iltr rozłoży się w miarę równomiernie i nie będzie w jakimś miejscu go więcej. W końcu chodzi tylko o lekką zmianę koloru modelu a nie nadawanie efektów. Od tego już są oleje i inne wynalazki

Witam po raz kolejny po prawie 2 latach z modelem nic się nie ruszyło ale chęci wróciły

6417001420993083042?icm=false

Model wygląda tak- i teraz pytanie:

Jak zrobić wash i weathering olejami (nareszcie kupiłem ) na zimmericie? i w jakiej kolejności kłaść wcześniej wspomniane rzeczy?

Pzdr i liczę na pomoc

Enten nie będę narazie poprawiał- zdjęcie tylko do urozmaicenia wypowiedzi ukazuje to samo co poprzednie. (Muszę poszukać jakiegoś hostingu zdjęć bo google już nie pomaga :( )

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No to to zdjęcie nic nie wnosi bo pokazuje to samo co ostatnie. A Google mi strzelił focha i nie mam jak wstawić.

Pozdrawiam

Aha, ok. Czyli bez zmian w pracach :P

Niestety :c nie wiem jak się za to wziąć żeby nie zepsuć. Dużo kasy w to włożyłem i nie chce przesadzić żeby model nie poszedł do kosza. Nie wiem jak z tym zimmeritem - jak bym chciał robić zacieki olejami jak to się zachowa. No i czy wash nie wejdzie za mocno

Pozdrawiam

Warsztaty miga na YouTube i wszystko jasne oleje dają masę czasu na korekty lub zmycie

Zimmerit sam kładłeś czy już był z modelem?

Ok popatrzę sobie na to

hico: zimmerit kupiłem w takich dedykowanych hmmm... naklejkach od Tamiyi

Pozdrawiam