Skocz do zawartości

Merwyrm...do szpiku kości - Forge World


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Dziękuje za wszystkie komentarze. Malowanie jest specjalnie tak mocno żarówiaste aby było coś widać z pod warstwy śniegowej. Zdaję sobie sprawę, że to troszkę ruletka z tymi kolorami, ale po Zofiji, miałem ochotę na kolorowego stwora :-)

 

Dziękuje jeszcze raz i do usłyszenia!

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Telford już tuż tuż więc w warsztacie prace pełną parą do przodu :-) Dziś na tapetę wziąłem zrobienie lodowej pokrywy. Temat wydawać by się mogło prosty, a jednak spędziłem nad nim prawie cały dzień (z przerwami krótkimi). Acha - foty robione na szybko ;-)

 

Krok pierwszy, wyżarzenie drutu i zdjęcie kształtu podstawki oraz przerysowanie na papier i wstępna przymiarka

IMG_1431.JPG

 

IMG_1433.JPG

 

Drobne korekty z taśmy i można powiedzieć, że mustro papierowe prawie gotowe :-)

IMG_1434.JPG

 

IMG_1435.JPG

 

Następnie rozpocząłem żmudne wycinanie kształtu - generalnie wystarczyło naciąć żywicę i potem delikatnie z wyczuciem łamać ją obcęgami. Użyłem produktu firmy Krycell o którym wspominałem na początku. Wrażenia z pracy bardzo pozytywne, tafla jest dobrze odlana, ma warstwę zieleni i zanieczyszczeń oraz jest podklejona solidną taśmą, dzięki temu łamane elementy nie fruwają wszędzie - zdecydowanie polecam!

 

IMG_1437.JPG

 

Następnie rozpocząłem żmudny proces formowania lodowej powłoki. Za dystans posłużył mi dodatkowy fragment lodu - dzięki temu zabiegowi miałem pewność poziomowania lodu.

IMG_1438.JPG

IMG_1439.JPG

 

Następnie przyszedł moment na wyłożenie dziur małymi fragmentami, oraz pozalewanie szczelin płynną żywicą kolorowaną washem Citadel o kolorze zielonym.

IMG_1440.JPG

IMG_1441.JPG

 

A tutaj efekt finalny

IMG_1443.JPG

IMG_1444.JPG

IMG_1445.JPG

IMG_1446.JPG

IMG_1447.JPG

 

I jeszcze wgląd na spód podstaweczki

IMG_1449.JPG

IMG_1450.JPG

 

Teraz całość czeka do jutra wieczora (mam masę zajęć, więc nie dam rady nic podciągnąć). Następny krok, to będzie śnieżny wash oraz formowanie muld śnieżnych i na końcu śnieg który spadł na winietkę... już ostatnia prosta :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Merwyrm ukończony - zapraszam do galerii. Teraz szybkie pakowanie i jutro wieczorem lecę do UK - zobaczymy czy da się coś tą figurką ugrać na Scale Model World w Telford (Zofija też jedzie, więc będę walczył z dwoma pracami)

 

pozdrawiam i dziękuję wszystkim za doping!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nieszczęśnik w kawałkach robi wrażenie... Fotki wydają mi się za ciemne, taki klimat. Najpierw pomyślałem, szkoda, takie ładne łuski pod śniegiem ukryte, no ale fakt:

śnieg padał już bardzo mocno

 

więc trudno. Czy sypałeś go po całości przez sitko, czy jakiś inny sposób masz? Zmarznięta siateczka na korpusie trupa bardzo udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Więc tak... śnieg używałem pierwszy raz w życiu- generalnie wszystko sypałem przez dedykowane sitko, ale miałem problem z wyborem medium klejącego. Otóż najpierw używałem lakieru bezbarwnego i śnieg nie chciał "rosnąć"... zrobiłem tak chyba z 6-7 warstw i nadal było bardzo niewiele białego. Potem użyłem lakieru do włosów i nagle śniegu było sporo (miejscami troszkę zbyt wiele). Więc trzeba bardzo uważać. Za to wash śniegowy jest rewelacyjny - trzeba długo czekać aż wyschnie - ale daje bardzo ładny efekt (siateczka na trupie) no i jak zbyt dużo się wyleje, to bez problemu można ściągnąć nadmiar suchym lub mokrym pędzelkiem. Następnym razem będzie pewnie lepiej - ot learning curve ;-)

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Fotki troszkę podkręciłem przed chwilą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.