Jump to content
jakub97

Malowanie cywila, czyli początki z samochodami, ciężarówkami

Recommended Posts

Witam! Otóż znowu zabrałem się za składanie mojego cywila, czyli volvo od italeri i mam pytanie dotyczące malowania i szyb. Do rzeczy. Pierwszą swoją ciężarówkę zrobiłem dla mnie i w ogóle. Ale konkretnie chodzi mi o to jak wkleić szyby, przed czy po malowaniu? Jeśli przed to okej, całość się złoży tylko jak odpowiednio zamaskować szyby. Jeśli po, to jest kolejny problem, jak wkleić szyby? Malować budę częściami i potem złożyć już z szybami, zasłonić szyby i dać szpachlę tam gdzie trzeba i poprawić? Z góry dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siema, najlepiej malować budę już sklejoną, wyszpachlowaną, wyszlifowaną, po nałożeniu farby ciężko będzie Ci dopasować elementy, poza tym ślady kleju itp. na pewno nie będzie to wyglądało estetycznie, szyby wklejaj raczej po pomalowaniu kabiny, no chyba że masz super hiper zdolności manualne i elegancko zamaskujesz szybki, życzę siły spokoju w budowaniu modelu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sklej kastę, porób co tam potrzeba, boczne szyby chyba musisz wkleić od środka, a przednia wchodzi od zewnątrz, o ile pamiętam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.