Jump to content

RWD Czapla, 1:72, Plastyk

Recommended Posts

Witajcie! Na początek może samokrytyko-samoocena; w sumie jednozdaniowa. Jestem z niej zadowolony, ale nie "zachwycony". Wiem, że są elementy, które mogłem wykonać lepiej, inaczej, które mogłem dodać... Jest to też model, którym z jednej strony chciałem sobie udowodnić, że coś potrafię przerobić, dorobić i zmienić wyłącznie we własnym zakresie; chciałem też zobaczyć - co mogę wycisnąć z mocno niedoskonałego zestawu a także... wrócić do modelarskich korzeni.

Punktowo i skrótowo to, co zrobione...

- poszerzony kadłub o ok 1.5 mm

- nowe otwory kabin

- wogóle zawartość kabin

- przerobione stery wysokości

- nowy ster kierunku

- stopnie wejściowe + drobnica

- nowe śmigło

- nowe osłony popychaczy

- odcięte lotki

- poprawione żebra skrzydeł...

Kalki to dzieło Pepsi Adama. Dziękuję:)

v2015090709033536632054.jpg

v2015090709033540578025.jpg

v2015090709033598687721.jpg

v2015090709033581322218.jpg

v2015090709033514200534.jpg

Fajny. Budzą się wspomnienia, bo to chyba był mój pierwszy model sklejony w wieku lat około sześciu, a potem jeszcze kilka razy i zawsze miałem problemy z geometrią. Trochę mało dałeś zdjęć (i za małych) - uprasza się o widok od dołu. Co do modelu - troszkę delikatnego brudzenia / wash bardzo dodałoby mu życia.

Czapla wyszła bardzo ładnie.

_________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Spitfire Mk Vb - Tamiya + dodatki 1/72

Spitfire Mk IXc - Airfix + dodatki 1/72

Fiat 621 - Ftf 1/72

Bardzo fajnie wykonana Czapla, choć mały wash rzeczywiście by jej nie zaszkodził. Brudzić nie trzeba, ale trójwymiarowość można by było podkreślić.

Poza tym jest super! Gratuluję cierpliwości i samozaparcia przy tuningowaniu Twojej Czapli

Pozdrawiam

Kornik