Jump to content
Yuan

Pogrzebany w śniegu

Recommended Posts

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

3230417_d4a1b53ba18fdd868c956c11522b0da1.jpg

Witam brać forumową!

W zasadzie nie zamierzałem przystępować do konkursu, ale wpadł mi do głowy pewien pomysł i pomyślałem, że konkurs może być dla mnie dobrym motorem napędowym żeby go zrealizować . Jestem początkującym modelarzem (na etapie nauki porządnego sklejania, szpachlowania i malowania na moim złomie modelarskim sprzed lat) i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak się za to zabrać, ale cóż... wyzwania dobra rzecz .

A więc do rzeczy. Pomyślałem sobie, że fajnie by było wykonać porzucony samolot (zapewne także nieznacznie uszkodzony jeśli dam radę) przykryty konkretną kupą śniegu. W zależności od wyników moich prac nad modelem skończy on tak:

_47062990_snowy_plane_766.jpg

albo tak...

SnowPlane.jpg

Nie wiem czy zdołam wykonać śnieg, ale najwyżej poczekam aż spadnie i zrobię zdjęcia w plenerze .

Model nad którym się będę znęcał to Spad S.XIII Italeri kupiony ostatnio jako pamiątka z muzeum lotnictwa pod Rzymem.

942746-10571-33.jpg

A w środku:

3230416_20150909_160031.jpg

3230414_20150909_160056.jpg

3230424_20150909_160119.jpg

3230415_20150909_155855.jpg

Wybaczcie kiepskiej jakości zdjęcia, do właściwego warsztatu postaram się wynająć odpowiedni aparat ;).

Jak widać zestaw bardzo podstawowy, co dla mnie jest zaletą, bo raz, że niewiele jeszcze umiem, a dwa, że mam zamiar go przykryć śniegiem :P. Malowany będzie (niestety) pędzlem, ewentualnie podkład nałożę w spray'u. No... i to chyba tyle, zachęcam do śledzenia .

No, kurcze to mi teraz apetytu narobiłeś. Będę dopingował, zwłaszcza, że śniegu ma być pod dostatkiem :-)

Pozdrawiam

Christian

Dziękuję panowie . Jutro kończę rozgrzebany samolot i zabieram się powoli do roboty . Od października studia i spory kłopot z czasem, wiec może przez te dwa tygodnie cos mi się uda ruszyć do przodu

Od października studia i spory kłopot z czasem, wiec może przez te dwa tygodnie cos mi się uda ruszyć do przodu

No to mamy taki sam plan na konkurs Życzę powodzenia bo temat ambitny.

Witam! Po paru dniach poszukiwania odpowiednich zdjęć i dobierania kolorów ruszyłem w końcu z właściwą budową.

Zacząłem od rytualnego wycięcia pierwszych części z ramek, obróbki i sklejenia kadłuba w całość. Potem doszedł jeszcze przód i silnik i tak się to oto suszy...

3280648_20150916_165232.jpg

3280647_20150916_174302.jpg

3280649_20150916_174308.jpg

Kadłub pasuje do siebie całkiem nieźle, ale już pozostałe części będą wymagały zabawy ze szpachlą. Postanowiłem też od razu zaszpachlować dziury w skrzydłach przeznaczone do wklejenia drewnianych łączników (pewnie ma to swoją nazwę o której nie wiem), powklejam to osobno, powinno wyjść mi na dobre. Na pewno będą potrzebne kolejne warstwy szpachli, ale mam czas w końcu

3280651_20150916_172046.jpg

Jako, że nie za wiele się dzieje, to podzielę się chociaż ładnymi zdjęciami :P

Wybrany schemat malowania: Francesco Baracca

SPAD_11.jpg

Ładny przekrój, ciekaw jestem co to za książka

borstsinger1977set03.jpg

spad-xiii-06.jpg

spad-xiii-08.jpg

Jadą do mnie farby, które pomogą mi odwzorować drewno. Bardzo lubię te zagadnienie i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać satysfakcjonujący efekt, chociaż na tej drobnicy w 1/72 nie będzie łatwo jak sądzę.

Temat fajny, model zaś jeśli chcesz z niego coś wydusić jest dość trudny. Drewno fajnie maluje się olejami dla plastyków. Popatrz sobie na warsztaty szmatopłatów w 72 na tym forum jest przynajmniej kilku kolegów, którzy potrafią cuda w tej skali zrobić ;)

Kibicuję!

Dzięki za rady! Model mam z grubsza sklejony i poszpachlowany. Trochę z tym zeszło, na dniach postaram się położyć podkład i wrzucić zdjęcia...