Jump to content
vollff

Snow Patrol

Recommended Posts

bezbarwny lakier połysk bedzie ok? - mam semi gloss X-35 tamiyi

Kapnij gdzieś na złom i poczekaj, jak będzie wyglądało po wyschnięciu. Będziesz miał pewność.

Można na też 2-składnikowym klejem UHU plus daje ładną bezbarwną i bezbąbelkową powierzchnię a jak dasz trochę więcej to tworzy ładny menisk wypukły w sam raz na szkła reflektorów , sprawdzone i testowane .Pozdrawiam M1A1(HA)

fajny pojazd, będzie na nim siatka maskująca ?

Będzie. Właśnie się suszy . Zrobiłem ją z bandaża, majeranku i wikolu. Jak tylko wyschnie zaprezentuję ją na modelu

Witam.

Pracuję nad klimą w Land roverze - w końcu ma mieć tzw: "Winter pack"

Tak to wygląda w orginale:

c6Wx42.jpg

U3wM6I.jpg

A tak prezentuje się u mnie (jeszcze nie skończone)

Xr1BWA.jpg

m6URV7.jpg

Q1UvHQ.jpg

vm2zsm.jpg

Oczywiście to wymaga jeszcze doszlifowania - powiedzmy ze to jest jedna z pierwszych wersji

Proszę - i oto zimowa siatka maskująca - wygłąda nawet nieźle

Najpierw standardowy olive drab tamiyi

h6mGP5.jpg

A potem...

mJbhyj.jpg

TtIg4S.jpg

dPdfUP.jpg

Z9Gkt3.jpg

c6Wx42.jpg

vm2zsm.jpg

Przednie krawędzie tych nawiewów zeszlifuj prawie na żyletkę i będzie git. Później szlifowanie i gitara. A jak uda Ci się odtworzyć tę korozję to w ogóle klękajcie narody.

Witam ponownie

Prace nad Land Roverem trwają

Na dzień dzisiejszy wygląda tak

Teraz trochę poprawek i można kłaść sidolux

gPCxBe.jpg

dkQrVT.jpg

vAMyz6.jpg

dfxZgQ.jpg

mNgvxd.jpg

RfrnsT.jpg

Ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia, i sidolux będę kładł pierwszy raz - czy ktoś może mi powiedzieć czy kupiłem odpowiedni?

JnbooT.jpg

W kabinie już raczej nie. Za to na pace bedzie zamontowany zestaw stereo, siedzenia i inne duperele

Spoko, podoba mi sie! Czekam na kolejne postępy prac.

pozdrawiam

Christian

Jest jakis problem z imageshack - nie da sie zalogowac i wrzucic zdjec :(

Wiec powiem tylko tyle ze Landy - dostal kalki - prezentuje sie calkiem niezle

Probuje dodac przez fotosik.pl ale nie pokazuje zdjec :(

b81f0344eb5efe6f

Czy ktos moze cos doradzic? Do imageshacka nie da sie zalogowac

Na podstawach anten na masce masz białym maźnięte na zielonej podstawie i wydaje mi sie, ze na lewej stronie ma masce zielony wchodzący z burty (nad tym okrągłym elementem) jest niepomalowany. Chłodnica też mam wrażenie.

Zeżarło Ci zdjęcia oryginałów z pierwszego wpisu (a trochę mi się nie chce szukać po sieci ), więc nie wiem, jak te białe plamy były malowane - czy czasem nie jest wskazana pewna niestaranność. A być może konieczne będą retusze, bo faktycznie w kilku miejscach jest tak sobie. Ale ogólnie to zestawienie kolorów wygląda bardzo efektownie Zwłaszcza z oznaczeniami.

Witam

Chcialem wam sie pochwalic nagroda jaka zdobylem na konkurencyjnym forum za model Austina Tilly - W sumie to przez przypadek bo tylko trzy modele w mojej skali wystawiono - i moj zajal III miejsce

Tu link do galerii:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=801&t=77350

A teraz najciekawsze : Nagroda jest taki oto zestaw :

https://www.google.co.uk/search?q=6652+Ostfront+Winter+Combatants,+Dragon,+1:35&biw=1366&bih=653&tbm=isch&imgil=DK6gGPMFhNzabM%253A%253ByweMPTMI8B6FLM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.hurricanemodels.co.uk%25252Fengine%25252Fshop%25252Fproduct%25252F6652%25252FDragon%2525252B1%252525252F35%2525252BOstfront%2525252BWinter%2525252BCombatants%2525252B1942-43%2525252B(4%2525252BFigures%2525252BSet)&source=iu&pf=m&fir=DK6gGPMFhNzabM%253A%252CyweMPTMI8B6FLM%252C_&usg=__w_jp4Ra_vOD7Yd4xH4ymWtu1a3c%3D&ved=0CCsQyjdqFQoTCKyd8tLMo8gCFYZxFAodGIMFPw&ei=FV8OVuy-GYbjUZiGlvgD#imgrc=_&usg=__w_jp4Ra_vOD7Yd4xH4ymWtu1a3c%3D

Teraz musze jeszcze jakies pojazdy Panom skombinowac i moze z jakas mala dioramka jeszcze wystartowac

Pozdrawiam

Zawsze mógłbyś w klasie 6 wystartować :-)

Pozdrawiam

Chriatian

Witam - przyszedł czas na lusterka

IMG_0555_zpsm7ukwyo5.jpg

IMG_0557_zpsuajb8oqm.jpg

Do montażu łopaty i kilofa użyłem blaszek z jakiegoś starego modelu - wyglądają całkiem fajnie.

Oczywiscie model nadal wymaga kilku korekt - (najbardziej rzuca sie w oczy to maźnięcie na desce rozdzielczej i łopacie - sorry zapomniałem o nich jak robiłem zdjęcie) - przed galerią usune

IMG_0557_zpsuajb8oqm.jpg

Zrobiłem jeszcze stereo - ale te kabelki jakies takie cienkie troche wyszły - to też będe musiał poprawić tylko nie wiem za bardzo jakego drutu (lub innego materiału) użyć

IMG_0558_zps5zycngkl.jpg

A to ogólny zarys

IMG_0560_zpsgzdy1lb1.jpg

Chcę zrobić podstawkę i teraz mam dylemat - czy zainwestowac 22£ na zestaw śniegowy Krycella - czy może istnieje jakiś alternatywny tańszy sposób aby uzyskac podobny efekt

Pozdrawiam

Ładnie Na ostatnim zdjęciu już widać, że będzie fajnie wyglądał, choć samo zdjęcie do bani.

Pobaw się jeszcze przy tych radiach - można podmalować pokrętła, gniazda wtyków, lampki, tabliczki, opisy itp. Dodadzą życia, bo na razie to wygląda średnio Nie zaszkodziłoby także kilka kabelków więcej. Poszukaj starych kabli i przewodów, może jakichś drutów miedzianych.