Skocz do zawartości

Diorama "Zabójczy Mróz"-opuszczony okop 1/35


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 2 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

 

W konkursie nie mogło zabraknąć i mnie, wiec prezentuje wam mój warsztat w którym przedstawię budowę mojej dioramy pt. "Zabójczy Mróz"-opuszczony okop

Praca będzie przedstawiać opuszczony okop w którym będzie hulał mróz może pokuszę się nawet o jakiegoś trupa:)

Zobaczymy co z tego wyjdzie, diorama będzie miała 10cm szerokości 4cm wysokości i 7cm długości

Na razie czekam na jeszcze kilka rzeczy ale kiedy już przyjadą to zabieram się ostro za robotę żeby się wyrobić w czasie:) hehe

 

Pokaże regulaminowy in-box heheheh

4206d41552e0ceb5gen.jpg

 

I wymiarowanie dioramy:)

a3d08360c52590c8gen.jpg

 

I to na razie tyle czekajcie na dalsze postępy które już niebawem nastąpią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Verlinden wypuścił kiedyś kościotrupy. Jeśli szukasz czegoś takiego to możesz rozważyć kupno.

Przyjemniaczki.

Verlinden 2019 (w zestawie dwie sztuki)

 

ps. jeśli możesz to nie używaj tych rzeczy z woreczków bo to dziadostwo (chyba ,że małą ilość). Lepiej trawa różne rozmiary, klej ,farba-pigment,kamyczki.

 

ebd4fa1fefb3f5d6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Pozdrawiam

Christian

 

Też tak myślę:) hehehe

 

Verlinden wypuścił kiedyś kościotrupy. Jeśli szukasz czegoś takiego to możesz rozważyć kupno.

Przyjemniaczki.

Verlinden 2019 (w zestawie dwie sztuki)

 

ps. jeśli możesz to nie używaj tych rzeczy z woreczków bo to dziadostwo (chyba ,że małą ilość). Lepiej trawa różne rozmiary, klej ,farba-pigment,kamyczki.

 

ebd4fa1fefb3f5d6med.jpg

 

O to mi chodzi! Dziękuje bardzo!

PS. Tak zrobię, dzięki za uwagę!

 

 

Kibicuję!!!

 

Dziękuje!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie wymiary okopu będą Ok.?

Myślałem długo i w końcu będzie takich rozmiarów:

Długość-10cm czyli w rzeczywistości 28.5 metra

Wysokość-4cm czyli 140cm

Szerokość okopu-4cm czyli 150cm w rzeczywistości

Szerokość paska trawy i worków z piaskiem-2cm czyli 70cm

Proszę o odpowiedz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok mała poprawka

wzorując się na tych zdjęciach z linku i jeszcze innych dioram tej tematyki doszedłem do wniosku że wysokość to będzie jednak 170cm czyli tyle co średnia wysokość człowieka

szerokość 150 czyli tak aby się minęło dwóch chłopa

A długość to już zależy tylko od autora bo można zrobić 12m okopu a można i 50m (oczywiście wymiary rzeczywiste ja zrobię coś około 4-5 metrowy kawałek okopu)

Pozdrawiam KW-2, już niedługo dalsze postępy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora pokazać co tam sobie dziś podłubałem:)

A przy okazji podłapałem chłopaków do pomocy przy budowie okopu:)

Pozwólcie że za nim ich przedstawię pokażę co zakupiłem do lepienia worków z piaskiem

1ddda1925eccc852gen.jpg

Glinka rzeźbiarska...

A teraz pora na moją ekipę!

Przedstawiam wam moich czterech pomocników!

6a224b6fc48ce335gen.jpg

Wzięli ze sobą sprzęt ciężkiej maści! hehe

Umowa spisana więc zabrali się do pracy i oto efekt:

92e9b71a7ee205a6gen.jpg

To coś czyli kawałek miedzianego druciku ma imitować druty zakopane do połowy w ziemi, a z resztą sami zobaczycie w dalszych relacjach:)

To na razie tyle na dniach przyjdzie przesyłka od Pedzelka to będziemy dłubać dalej!

Chłopaki idą do domku na zasłużony odpoczynek

(chłopaki to pozostałość z mojej kolekcji lego z dawniejszych czasów jak widać opłacało się kilku zatrzymać na pamiątkę i raczej tak szybko o nich nie zapomnę...hehehe)

PS. Czy szczury mogą grasować po okopie zimą???????

Pozdrawiam!

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D

Jutro przyjdzie przesyłka z beczką, hełmami i trupem Niemca ale na razie z niecierpliwości zrobiłem coś takiego:

Ale za nim wam to pokaże to tradycyjnie fotka nowe nabytku (czyli jakiś narzędzi, elementów itp., tak będzie do końca warsztatu z ta fotką hehehe)

Pęseta do nawlekania nici i kamyczki do ziemi na dioramkę:)

a86fed04f36a6824gen.jpg

 

A teraz pokaże wam granat trzonkowy Made in KW-2 zrobiony z kawłka ramki od części z modelu i jakaś plastikowa część ucięta w trzonek, ładunek pomaluje na zielono a rączkę na drewniano

A drugi przedmiot to butelka i jakaś konserwa, puszka czyli pozostałości po żywności żołnierzy resztę zjadły zapewne szczury:) hehe

Zrobione z gliny rzeźbiarskiej:)

Fotki:

6e7bc7c4bab97777gen.jpg

 

 

9bf4f3a67d5f32degen.jpg

 

PS.1 Trochę cicho komentujcie:)

PS.2 Ponawiam pytanie czy szczur mógłby chodzić po okopie zimą?????

PS.3 Czy ten sposób pomalowania starego drewna będzie ok?

- płukanka z czarnej Pactra

- płukanka z brązowej Pactra

- płukanka czarna

Czy tak pomalowane drewno będzie szarawe, bo mi się wydaje że tak:)

Pozdrawiam i komentujcie!

 

A chłopaki (pomocnicy) odpoczywają przed ciężką pracą:)

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szczury to by chyba w norach siedziały.

2. Kolory to bardziej jakieś szarości , ale poćwicz - trening czyni mistrza

3. Ja bym ci proponował granat zamienić na granat jakiś zestawowy ,albo chociaż porównać z zestawowym , bo ten wydaje mi się lekko za duży.

4.Konserwa i butelka do lekkiej poprawy , trochę papieru ściernego moim zdaniem i jakiś rylców.

Ogólnie dajesz dalej i fajnie ,że ktoś jakąś dioramkę lepi i to jeszcze okop! A nie jakieś same drzewa i czołg.

Pozdrawiam ozięble (he he )

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar robic trupa to żadnych szkieletów. Przy -40 proces gnicia nie zachodził. Ranni też zamarzali niemal natychmiast. Bardzo klimatyczny byłby przykucnięty umarlak przysypany juz lekko śniegiem. Zdrzemnął się na "chwilę" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szczury to by chyba w norach siedziały.

2. Kolory to bardziej jakieś szarości , ale poćwicz - trening czyni mistrza

3. Ja bym ci proponował granat zamienić na granat jakiś zestawowy ,albo chociaż porównać z zestawowym , bo ten wydaje mi się lekko za duży.

4.Konserwa i butelka do lekkiej poprawy , trochę papieru ściernego moim zdaniem i jakiś rylców.

Ogólnie dajesz dalej i fajnie ,że ktoś jakąś dioramkę lepi i to jeszcze okop! A nie jakieś same drzewa i czołg.

Pozdrawiam ozięble (he he )

Kuba

 

1.Tez tak myślę:)

2.heh:)

3.Sprawdziłem trochę za duży

4.Trochę poprawiłem

Pozdrawiam!

 

Jak masz zamiar robic trupa to żadnych szkieletów. Przy -40 proces gnicia nie zachodził. Ranni też zamarzali niemal natychmiast. Bardzo klimatyczny byłby przykucnięty umarlak przysypany juz lekko śniegiem. Zdrzemnął się na "chwilę" :]

 

Ok, ale chodzi mi o to że ten trup już leży tak parę lat i już był przysypany ziemią i rozłożony ale dopiero teraz spadł śnieg i tego trupa rozłożonego objedzonego do kości przysypał śnieg...dorobie na tych kościach jeszcze trochę jakiegoś mięsa, mięśni, tkanki tłuszczowej i jakiś flaków itp......

Mi chodzi o to że tego pana to nie zabili podczas zimy tylko już wcześniej w lato i on się już rozkładał i tak prze kilka lat a ja pokazuję na tej dioramie jak on już jest rozłożony i wyczyszczony do kości przez szczury na przykład:)

Pozdrawiam KW-2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz troszkę przemyśleć sprawę . Okop , w którym przez 3 lata się nic nie dzieje po prostu chyba zarasta , obsuwa się ziemia i bardziej przypomina rów a niw okop. Tak mi się wydaje.

 

No teoretycznie tak, zobaczymy jeszcze co się tam w głowie z rodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D

Jedziemy dalej!

Może nie pokaże teraz dużo postępów ale pokaże nowe sprzęciory potrzebne mi do budowy, malowania i wykończania dioramki, zapraszam na oglądanie moich nowych nabytków a na koniec mały postęp pracy:)

 

 

A więc pokaże teraz fotkę z moim zakraplaczem do odmierzania farb, rozcieńczalnika:)

843b1558632c7c05gen.jpg

 

Teraz przesyłka farb i rozcieńczalnika (wszystko PACTRA)

27d855fd370c0a79gen.jpg

 

Przesyłka od Pedzelka za którą dziękuję! (nie pokazałem wszystkiego bo była jeszcze reszta hełmów, broń itp.)

Beczka, trup, balsa i trawka przydadzą mi się najbardziej!

Pozdrowienia dla Pedzelka!

A teraz fotki:

a15e8bc8c4e3602agen.jpg

 

8a2b28b6883946degen.jpg

 

15fa8d7b53877bd7gen.jpg

 

 

A teraz mały postęp czyli przycięta deska na podstawkę dioramy:)

6860bfefad2a85d8med.jpg

 

To na razie na tyle!

Jeśli chodzi o kwestię trupa to ten pan zginał w lato reszta też została powystrzelana i okop opustoszał a trup zaczął się rozkładać, skubały go szczury i inne robactwo, a okop popadał w ruinę, zarastał, deski parciały i spadł śnieg a ten trup już jest rozłożony i przysypany ziemią a ja pokazuje na dioramię ten moment kiedy on już rozłożył się, przysypało jego szczątki ziemią i jego kości już tylko tam leżą i spada śnieg na te kości:)

Pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hahahahhaha :-) KW-2 masz mój głos na najbardziej oryginalny warsztat tego konkursu o ile nie roku. Progres mnie rozwalił, zwłaszcza fota zakraplacza. Chociaż deska tez ma moc...

 

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahhaha :-) KW-2 masz mój głos na najbardziej oryginalny warsztat tego konkursu o ile nie roku. Progres mnie rozwalił, zwłaszcza fota zakraplacza. Chociaż deska tez ma moc...

 

 

Pozdrawiam

Christian

 

No i o to chodzi!

Nagroda za warsztat jest spoko! heheheheh

Spokojnie z tym progresem się dopiero rozkręcam niedługo więcej postępów będzie (na serio hehe)

Pozdrawiam KW-2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor munduru do mnie nie przemawia , wzorujesz się na jakiś konkretach?

 

Jeszcze będę trochę dopracowywał trupa więc spróbuję go trochę podrasować:)

Nie w malowaniu tego trupa nie wzorowałem się na niczym...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor munduru do mnie nie przemawia , wzorujesz się na jakiś konkretach?

 

Jeszcze będę trochę dopracowywał trupa więc spróbuję go trochę podrasować:)

Nie w malowaniu tego trupa nie wzorowałem się na niczym...

Pozdrawiam!

To popatrz w internecie , bo skoro to szwabik , to może jakieś szarości , choć zależy jak rok , bo oni mieli multum kamuflaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor munduru raczej nie podobny do zadnego z odcieni tzw. feldgrau. Helm, na jednych zdjeciach wyglada jak calkowiecie zardzewialy, na innych jak fabrycznie nowy. Co by nie bylo nie moze wygladac ani tak ani tak. Kolor powinien oscylowac wokol czegos takiego

 

images?q=tbn:ANd9GcRCZmv_jggQ4FJdRTppHONQycIX5c54pGXNmItX5gKUj1kMLxhP6g i nawet zakladajac ze gosciu lezy kilka lat i sie "sezonuje" razem z fantami ktore sa na nim to garnek nie bedzie nigdy calkiem zardzewialy. Nawet do dzisiaj wyciaga sie z ziemi (!) metalowe graty na ktorych sa choc resztki oryginalnej farby a jak sam pisales ten tutaj lezal na powietrzu ledwie kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor munduru raczej nie podobny do zadnego z odcieni tzw. feldgrau. Helm, na jednych zdjeciach wyglada jak calkowiecie zardzewialy, na innych jak fabrycznie nowy. Co by nie bylo nie moze wygladac ani tak ani tak. Kolor powinien oscylowac wokol czegos takiego

 

images?q=tbn:ANd9GcRCZmv_jggQ4FJdRTppHONQycIX5c54pGXNmItX5gKUj1kMLxhP6g i nawet zakladajac ze gosciu lezy kilka lat i sie "sezonuje" razem z fantami ktore sa na nim to garnek nie bedzie nigdy calkiem zardzewialy. Nawet do dzisiaj wyciaga sie z ziemi (!) metalowe graty na ktorych sa choc resztki oryginalnej farby a jak sam pisales ten tutaj lezal na powietrzu ledwie kilka lat.

 

Co do rdzewienia to bym się nie zgodził , leżeć na powietrzu a zakonserwowany w ziemi to różnica , więc wydaje mi się ,że trochę rdzy powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.