Jump to content

P38 Glacier Girl i "rura od odkurzacza" :)


Recommended Posts

Witam ponownie i od razu proszę o pomoc.

Aktualnie walczę z kokpitem P38 Glacier Girl. W ramach dodawania czegoś od siebie chce wykonać (nie wiem jak to fachowo nazwać) element wyglądajacy jak rura od odkurzacza umiejscowiony za fotelem pilota. Na zdjęciu widać że jest to drucik prawdopodobnie owinięty czymś, tylko czym? Może ktoś wykonywał już podobne rzeczy i poradzi jak to zrobić.

Sam element nie jest jakiś specjalnie istotny , ale nadaje całości bardzo ciekawego wyrazu i chciałbym go umieścić w moim P38.

 

 

cqldgkqofvda.jpg

 

 

b7cbt99mhop3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Słomka do napojów jest za duża. Tak się zastanawiam, żeby pokryć drucik klejem i owinąć jakąś nitką lub żyłką. Następnie malowanie i wash. Oczywiście najlepiej było by mieć taką właśnie słomkę do napojów tylko w wersji mikro i było by po sprawie ;) Coś takiego pewnie miał gość który wykonał ten ciekawy patent. Coś jakby harmonijkowa otulina kabelka

Link to comment
Share on other sites

Albo jakaś rozciągnięta miniaturowa sprężynka (z długopisu) i włożony w nią cieniutki papier (np. do pieczenia) oraz drucik dla nadania kształtu, potem na to wash. Choć z tym papierem może być bardzo ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Panowie jest ratunek. Z pomocą przyszedł kolega Marek któremu serdecznie dziękuję. Tak więc rozwiązaniem powinna okazać się tzw. bajorka. Jest to cienka nić, drucik zwinięty w spiralę. Używa się tego do wyszywania wszelkich wojskowych insygniow, orzełków itp.

Preciozo to zakupiłem na wiadomym portalu aukcyjnym, ponieważ panie w okolicznych pasmanteriach nie miały pojęcia o co pytam.

Pomysł ze struną też daje radę. Wczoraj zrobiłem na próbę taki element i jakoś to wygląda. Poczekam jednak aż przyjdzie wspomniana bajorka i porównam efekty ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"rura od odkurzacza" wykonana i zamontowana. Wspomniana bajorka dała radę. Może efekt d... nie urywa, ale jak na pierwszy kontakt z tym fantastycznym dodatkiem myślę że może być ;) Po rozciągnięciu świetnie nadaje się też do wykonania różnego rodzaju imitacji przewodów, kabli itp.

 

Wygląda to mniej więcej tak :

 

69077761129154594617.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.