Jump to content
evelion

ISU-152 Zvezda 1:35

Recommended Posts

Witam

 

Zachęcony moimi poczynaniami w broni pancernej na warsztat trafił kolejny pojazd.

W zasadzie myślałem że to będzie ten pierwszy bo strasznie lubię to działo.

 

Niestety w porównaniu do KW1S trumpetera to ISU-152 ZVEZDY to już niestety nie to samo, no ale zobaczymy co da się z tego zrobić.

Chciałem dokupić metalowa lufkę do niej ale tak dokładać 50 % do wartości modelu samą lufą to jakoś mi się odechciało. Zobaczymy co mi się uda wykrzesać z plastikowej.

 

Najtragiczniejsze to moim zdaniem są gąsienice. Jakaś plastiko-guma nie wiem jak to ułożę żeby ładnie leżało, Może ktoś podzieli się radą w tej kwestii. Zwłaszcza że te sowieckie zawieszenia miały to do tego że te gąski tak ładnie zwisają. Na dodatek nie wiem czy się tego farba będzie trzymała. Z resztą mam wrażenie że jakoś sobie poradzę.

 

Na początek surowy kadłub, tylko klejenie. Nic na razie szczególnego. Będzie na pewno sporo spawów do poprawy. Na tylnej płycie w ogóle nie ma spawów, będzie trzeba je zrobić. Oglądając zdjęcia realnych pojazdów mam wrażenie że trochę części w ogóle brakuje. Będę starał się je dorobić w miarę możliwości.

 

isu-152_w01.jpg

isu-152_w02.jpg

 

 

Osłona działa byłe z tego co wiem odlewana, na modelu brak jakiejkolwiek faktury. Dorabiam własną. Na zdjęciach światło specjalnie ustawiłem pod kątem aby uwydatnić zrobioną fakturę. Proszę się nie sugerować tymi zaciekami bo to tylko podkład.

 

isu-152_w03.jpg

isu-152_w04.jpg

isu-152_w05.jpg

 

 

Teraz miałbym pytanie. Model po sklejeniu w przedniej części pancerza podwozia wygląda tak:

 

isu-152_w06.jpg

 

 

Widziałem w rzeczywistości dwa różne pancerze. Jeden wyglądał jak spawany z dwóch płyt pancernych (ale na pewno nie w ten sposób jak model ) drugi natomiast wyglądał na odlewany (zaokrąglony ). Z tego co wiem ISU było na podwoziu ISa Jednak te też maja różne te pancerze. Może ktoś bieglejszy w technice bojowej podpowie która wersja była by najbardziej adekwatna. Mogę postarać się wykonać jedną i drugą , zastanawiam się tylko, które będzie bardziej zbliżona do rzeczywistości. ( i skąd te różnice ? może w okresie wytwarzania ?)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gąski w tym modelu to niesamowite g....Ale kibicuję!

 

Słownictwo! Mod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam mam w planach ISU ale model zvezdy jest słaby głównie za sprawą gąsienic, dlatego jakbym miał kupować ten model to lepszą ofertą jest model Trumpetera gdzie mamy już pojedyńcze ogniwka, małą blaszke fototrawioną i aluminiową lufę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trumpeter nie robi ISU, więc jedynie pozostaje Tamiya. W sumie można jeszcze pewnie gdzieś dostać ten pojazd od Dragona, ale jest on dosyć skopany.

Na pewno warto poszukać lepszych gąsienic. Nie powinno być drogo, bo pewnie wielu ludziom zostają zestawowe od Tamki itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do przedniego pancerza to tak jak się domyślałem. Wczesne wersje miały pancerz odlewany, późniejsze spawany. Tak czy inaczej złożenie płyt i ich spawy nie wyglądały jak na modelu. Tak czy inaczej trzeba to poprawić. Wybrałem wersję wczesną.

 

Co do gąsienic to czaję o co chodzi ze szpilkami. Jednak może ktoś ma odsprzedać gąsienice do ISU ewentualnie do ISa bo chyba takie same.

 

Jak na razie brak jeszcze zabawy w rzeźbienie. Trzeba poprawić kilka spawów kilka dorobić, Itd.

 

isu-152_w07.jpg

isu-152_w08.jpg

 

Zdjęcia narazie kartoflem bo nie chce mi się do warsztatu rozstawiać studia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.