Skocz do zawartości

M1A1 HA Abrams , Operation Iraqi Freedom 2003 (1:35, Tamiya)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

M240 nie jest niczym innym jak licencyjną wersją ukm-u FN MAG w Wielkiej Brytanii zwany L7 A2 ,wersja montowana na Abramsach nie ma chwytu ze spustem i kolby , ma za to tylce , kup sobie zestaw "Współczesne Karabiny Maszynowe" z Dragona nr 3806 tam są 2 szt L7A2 wystarczy tylko obciąć kolbę i chwyt ,z Tamki dokleić tylce i po kłopocie (obejrzyj dokładnie zdjęcia realnego M 240), a karabiny na pewno Ci się do czegoś przydadzą.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zamówiłem sobie to, przy okazji będę mógł wymienić karabin w Leopardzie.

 

Wczoraj było wolne, to podłubałem przy wieży. Oprócz kilku pierdół brakuje tylko jarzma (pracuję nad nim) oraz M240, który już do mnie jedzie.

IMGP4854.JPG

 

IMGP4856.JPG

 

IMGP4857.JPG

 

No i mam takie pytanie. Poza tamtym zdjęciem tego pojazdu znalazłem go tu, na 1:26:

Nigdzie nie znalazłem jednak ujęcia od tyłu. Więc moje pytanie - co mam przykleić na ten kosz tylny?

W instrukcji Eduarda jest takie coś:

IMGP4853.JPG

Mogę to przykleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz krzywo wklejoną wyrzutnię granatów dymnych od strony dowódcy (nie zapomnij o kablach zasilających i załadowaniu wyrzutni granatami patrz Sabaton), w instrukcji oznakowania którą Ci wysłałem masz narysowane jak to powinno wyglądać - widok czołgu z tyłu najpierw APU (pomocnicze źródło prądu) potem CIP panel o obok CIP panela z prawej strony panel z numerem batalionowym owe 33>,wymiary panela też tam masz podane 17mm wysokość i 19mm długość, Tamka w blaszkach umieściła ten sześciokątny panel który był krótko stosowany bodajże w 3 Dywizji Pancernej. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie pomyślałem o tej instrukcji. Mam jednak jeszcze trzy pytania:

-jakiej grubości powinien być ten panel z oznaczeniem? Polistyren 1 mm będzie odpowiedni?

-boczne panele muszę przykleić na środku tych prętów, czy mogę bardziej na lewo (jak na tych schematach)?

-o co chodzi z tym APU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele z numerami batalionowymi są wykonane z cienkiej blachy, jak zrobisz taki panel z 1 mm polistyrenu w skali 1/35 to w skali 1/1 da Ci 35 mm blachę , dlatego proponuję Ci np. blachę z puszki po napojach . Co do umiejscowienia bocznych CIP- paneli masz zdjęcie konkretnego egzemplarza wzoruj się na nim,rysunek jest tyko schematem. APU a właściwie EAPU External Auxiliary Power Unit -zewnętrzne pomocnicze źródło zasilania, w starszej wersji (ODS) był montowany z tyłu po prawej stronie pojazdu, nowsza wersja (OIF) jest montowana w koszu na wyposażenie (to ta skrzynia wystająca koło CIP-panela w widoku z tyłu na schemacie Echelona). Twój Abrams jest wyposażony w starsze APU (jak potrzebujesz nowsze pisz PW, postaram Ci się pomóc ).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Ze szpachlówki Tamiya rozcieńczonej zmywaczem do aerografu (też tamiyi). Taką mieszankę nanosiłem twardym, grubym pędzlem, po wyschnięciu lekko szlifowałem i znowu nanosiłem. Tak do uzyskania dobrego efektu.

 

Super robota z tym Abramsem - jedna drobna uwaga odnośnie antypoślizgów, oparta na moim błędzie:

Ja robiłem podobnie tylko zamiast zmywacza do aerografu używałem acetonu.

Mi tak robione antypoślizgi wyszły odrobinę zbyt subtelne i po pomalowaniu podkładem i kolorem prawie ich nie widać.

Twoje też niestety wyglądają na odrobinę zbyt delikatne - wg mnie warto by je odrobinę pogrubić

 

eg6fRr1.jpg

78c6eda68bfcab9bf181dd67bdcff0dc.jpg

 

Kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.