Skocz do zawartości

USS Portland "Sweet Pea" CA 33 1/700 Niko Model + Biżuteria


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie tu nie widziano.Postanowiłem nieco to zmienić.Na warsztat wpadł "Amerykaniec" W zasadzie ma to być szybki projekt.Znając życie pewnie tak nie będzie.....Trudno zaryzykuję.

Głównym bohaterem jest ciężki krążownik USS Portland.W moim przekonaniu chyba najładniejszy amerykański krążownik.

Co do jego danych taktyczno technicznych to zapraszam do własnych bibliotek bądź omylnej Wikipedii

Relacja będzie nieco skrótowa ponieważ jestem tuż przed przeprowadzką i nie jest ona u mnie priorytetem

Pracę rozpocząłem kilka dni temu od szpachlowania,szlifowania kadłuba.Do kompletu jakże ciekawych prac dodam usuwanie nadlewek na poszczególnych elementach dostarczonych przez znanego producenta Niko z Legnicy.

Do kompletu dołożę dedykowany zestaw blacharki od skośnookich braci zza wielkiego muru. Zestawik to USS indianapolis do starego zestawu Tamiy.

Myślę,że urozmaici i wzbogaci o detal doskonały model z Niko.Tyle gadania.Czas na wizje :

 

ded30b830aaf.jpg

 

f8a20c1d20a3.jpg

 

d1ded4620874.jpg

 

4ea12b0ccd90.jpg

 

Następna część niebawem,cokolwiek to znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz błąd w malowaniu lewej burty. Panel na kadłubie pod hangarem powinien być 5-L (Light Gray) a nie 5-0 (Ocen Gray). Duży szacun za skalę - toż to maleństwo!

 

USS_Portland_(CA-33)_30_July_1944.jpg

 

Upsss.Faktycznie.Na szczęście da się to dość łatwo poprawić.Dzięki za czujność.Błąd w instrukcji modelu.Najgorsze jest to,że to zdjęcie znam i nie zauważyłem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kamuflaże USN, to w zasadzie jest jedno źródło (jak dla mnie): http://www.shipcamouflage.com/camouflage_database.htm. Drugim są zdjęcia z epoki. Niestety Profile Morskie, z całym szacunkiem dla twórcy tej serii, czasem obarczone są błędami. Nie wiem czy w Profilach masz przekroje kadłuba z malowaniem ścian nadbudówek i wież artylerii.

 

Są tam oryginalne schematy malowań, które dla USS Portland wygląda tak:

 

M32_7D_CA-33.jpg

 

Oczywiście przy przenoszeniu takiego schematu na okręt siłą rzeczy będą pewne zmiany (chociażby dlatego, że łuki zaznacza się zwisającą liną) i tutaj pomocne są już zdjęcia

 

Już dokopałem się do tego schematu.Wielkie dzięki za chęci.Muszę jeszcze wnieść na kadłubie dwie niewielkie poprawki i będzie ok.Później walka z kamo na pokładzie i wzwyż.....Też będzie wesoło.Trzymaj kciuki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem ze stosu archiwaliów Warship Pictorial 10 o USS Indianapolis i USS Portland. Jeśli chce Ci się jeszcze bawić w poprawki malowania (trochę ich jest) to daj znać na PW - poskanuję conieco.

 

Oczywiście,że jeszcze chcę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.