Jump to content
Dżejrosz

Flak w oponie..

Recommended Posts

Witam,

od pewnego czasu głowie się jak zrobić oponę z flakiem z plastikowego kółka (chodzi mi tu o modele ICM ) .

Sposób z gumowymi oponami znam , ale niestety ICM ich nie dał do mojego Zila 131.

Ktokolwiek słyszał , ktokolwiek wie.

Pozdrawiam!

Kuba

To masz jeszcze łatwiej .

Część dolną koła, zgniecioną pocieniuj od wewnątrz. Sklej i na ciepło uformuj.

JN

Czyli podsumowując , bo zaraz się zgubie .: Koła najpierw pocieniować od dołu pilnikiem , potem nad świeczką? Ja mam pamięć fotograficzną i łatwiej jest mi patrzeć na obrazki , jeżeli ktoś ma zdjęcia tego procesu to chętnie spojrzę . Dziękuję również za rady.

nie od dołu pocieniować tylko od wewnątrz - jak nie masz dremela to lepszy będzie skalpel i struganie plastiku niż zabawa pilnikiem - cieńszy plastik łatwiej odkształcić

nie ryzykował bym zabawy z otwartym ogniem, lepsza byłaby rozgrzana blacha i dociskanie opony (tak jak dociskana jest do podłoża pod ciężarem pojazdu)

no i jakaś masa chemoutwardzalna do lepszego wyprofilowania odkształceń i uzupełnienia braków

łatwiej byłoby to pokazać niż wytłumaczyć, opon nie mam więc na zdjęcia z mojej strony niestety nie licz

Witam,

od pewnego czasu głowie się jak zrobić oponę z flakiem z plastikowego kółka (chodzi mi tu o modele ICM ) .

Sposób z gumowymi oponami znam , ale niestety ICM ich nie dał do mojego Zila 131.

Ktokolwiek słyszał , ktokolwiek wie.

Pozdrawiam!

Kuba

Nie wiem czy Ci cos pomoże ale zobacz:

http://www.modellversium.de/tipps/6-detaillieren/8015-.html

nie od dołu pocieniować tylko od wewnątrz - jak nie masz dremela to lepszy będzie skalpel i struganie plastiku niż zabawa pilnikiem - cieńszy plastik łatwiej odkształcić

nie ryzykował bym zabawy z otwartym ogniem, lepsza byłaby rozgrzana blacha i dociskanie opony (tak jak dociskana jest do podłoża pod ciężarem pojazdu)

no i jakaś masa chemoutwardzalna do lepszego wyprofilowania odkształceń i uzupełnienia braków

łatwiej byłoby to pokazać niż wytłumaczyć, opon nie mam więc na zdjęcia z mojej strony niestety nie licz

A jak będe dociskał oponę to nagrzany plastik się nie przyklei ? Bo z tego co wiem to rozgrzany plastik jest strasznie ciepły , i myslałem ,że chwilke potrzymam nad świeczką a potem do jakiejś blaszki .