Jump to content

V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016


Recommended Posts

V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

 

Możemy już oficjalnie zaprosić wszystkich na półokrągłą, piątą edycję wrocławskiej imprezy modelarskiej. Rezerwujcie weekend 2-3 kwietnia na przyjazd do Wrocławia, a dokładniej do II LO przy ul. Parkowej 18-26.

 

Impreza w 2016 będzie miała temat przewodni: AFRYKA. Pojawi sie grand prix tematyczne związane właśnie z tematem przewodnim. Na pytanie: "Jak ów temat interpretować" odpowiadamy: wszystko jest w Waszych rękach. Chcecie nas (i zwiedzających) uśpić kolejnym piaskowym Panzerem IV albo Spitem ZX-6 albo... - ok. Też można. Obserwując wasze dotychczas wystawiane prace jesteśmy jednak przekonani że będzie interesująco.

 

Planujemy nieco ogarnąć nagrody specjalne, tak żeby wyraźnie rozdzielić te które są przeznaczone dla uczestników konkursu Profi od nagród specjalnych dla klas Open i tych dla najmłodszych. Ma być przejrzyściej.

 

Poprzednia edycja imprezy pomogła nam wykryć jeszcze pewne braki w pieczątkach informujących o wyróżnieniach. Zwłaszcza klasy dioram i figurek wyraźnie nie mieściły się w naszym systemie - to oznacza że albo Wasze prace były zbyt dobre albo nasz system do d... Winnych po naszej stronie już rozwiesiliśmy na okolicznych drzewach i pracujemy nad poprawą systemu. Winnych po Waszej stronie tym bardziej zachęcamy do przyjazdu do nas z nowymi pracami

 

Nadal obowiązuje zasada w myśl której nie ma limitu wyróżnień w danej klasie. Ani dolnego, ani górnego i oceniamy model a nie modelarza. No chyba, że jakiś konkurs mistera modelarskiego zrobimy...

 

Wszelkie istotne informacje n/t V Wrocław Model Show 2016 i IV Memoriału im. sierż. pchor. Aleksandra Średnickiego - regulamin, klasy startowe, jak dojechać, gdzie kimać, etc - znajdziecie na www.wroclawmodelshow.pl.

Zapraszamy też na twarzowowo - www.facebook.com/wroclawmodelshow gdzie oprócz bierzących informacji na temat WMS pojawiają się też cały czas stronniczo dobierane ciekawostki z modelarskiego świata.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Postaram się dojechać. Liczę na kolejne spotkanie z brygadą od JEDYNEJ SŁUSZNEJ skali 1:700...

 

Zapraszamy serdecznie, 1:700 jest niczego sobie, ale z tego co wiem to jedyna słuszna skala to 1:35 tudzież 1:72

 

 

Obiecaliśmy, że wkrótce podamy trochę istotnych informacji o imprezie. Zaczyniemy od tej, bez której nie byłoby wrocławskiej imprezy. Oczywiście mowa o sponsorach V edycji Wrocław Model Show:

 

Głównymi sponsorami tegorocznej imprezy, są Mr.Hobby oraz nasz wrocławski kolega i właściciel M-Zone Twoja Strefa Modelarska.

To dzięki Wojtkowi, jak co roku, nasi najmłodsi zawodnicy: młodzicy i juniorzy otrzymają nie tylko nagrody za swoje wyróżnione prace, lecz również nagrody-niespodzianki za sam udział w zawodach. M-Zone jest również fundatorem nagród specjalnych oraz najcenniejszej, GRAND PRIX. W tym roku będzie to wypasiony, japoński aerograf firmy Mr.Hobby: Mr.Airbrush Supreme, o wartości 1400 zł.

Oprócz nagród-niespodzianek dla najmłodszych mamy też upominki dla starszych modelarzy! Pierwszych 144 zarejestrowanych elektronicznie zgredów tzn. seniorów otrzyma przy odbieraniu kart zgłoszenia ufundowany przez Mr.Hobby, rzadki klej penetrujący MC-129 Mr.Cement S. Jeśli liczba zarejestrowanych seniorów przekroczy 144…to dla pozostałych Mr.Hobby trzyma drobne upominki w zanadrzu.

 

Mr.Hobby oraz M-Zone są bez wątpienia naszymi złotymi sponsorami

 

V edycję wsparli w sposób wydatny także inni sponsorzy, część z nich jest z nami od początku, ale cieszymy się niezmiernie, że dołączyli także nowi.

 

W tym roku dołączył do nas znany zapewne wszystkim modelarzom sklep modelarski Martola z Warszawy. To między innymi dzięki Danielowi rozbudowaniu uległa nasza strona internetowa (wzbogacona min. o wersję czeską jako ułatwienie dla odwiedzających nas kolegów z południa). Martola będzie także fundatorem nagrody specjalnej (GRAND PRIX tematyczne,w tym roku temat przewodni: AFRYKA).

 

Ponadto oprócz Martoli dołączyła do nas w tym roku firma IBG, dzięki której zdecydowanie wzrosła wartość poszczególnych nagród specjalnych, co zapewne wasze czujne oko wyłapie przeglądając ich spis.

 

Od początku są z nami ToRo Model (fundator m.in. Memoriału, a także kilku innych nagród specjalnych, nieocenione jest ponadto wsparcie i pomoc, którą Tomek nam okazuje w ciągu roku) podobnie zresztą jak ACE Publication – fundator kilku nagród specjalnych i pełne zaangażowanie od pierwszej edycji.

 

Jest z nami także grupa naszych kolegów i przyjaciół, którzy fundując różnego rodzaju nagrody specjalne, bądź angażując się w organizację przyczyniają się do uatrakcyjnienia i rozwoju naszej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy w tym przypadku do firm i stowarzyszeń:

 

Sklep modelarski EXITO

IPMS Świdnica

Sklep modelarski Hobby-Szeroka

ISMR Inowrocław

Salonik Modelarski

{składnia}

projektpokoiki

Pracownia B2

Gimnazjum Nr 29 we Wrocławiu

Wydawnictwo Stratus

Jacek Szafrański

Firma tłumaczeniowa angielskiprofesjonalnie.pl

Muzeum Broni Pancernej CSW Lądowych im. Hetmana Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Sklep modelarski Valhalla

Firma Izmod

Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu

Master - precyzyjne akcesoria modelarskie

Modelarstwo Okrętowe - czasopismo modelarzy okrętowych

Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa "Pasjonat" z Lubania

Czasopismo Lotnictwo z Szachownicą

Shelf Oddity

 

Już wkrótce wieści organizacyjne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Nie ma przyczyn oczywistych, aby nie jechać do Wrocławia.

 

Słuszna koncepcja

 

Planuję być

 

Najwyższy czas, ale jakąś karę i tak wymyślimy

 

I zapewne tutaj się pojawię.

 

Pozdrawiam

 

Co nas bardzo cieszy

 

z przyczyn oczywistych trzeba przyjechac !

 

Dlatego już teraz niezdecydowanych zapraszamy do zdecydowania się

Link to post
Share on other sites

Witam, mam dwa pytania. Dlaczego nie ma klasy śmigłowce/helikoptery w skali 1:35 ?, a drugie moje pytanie mam Okręt żaglowy zrobiony, przerobiony na na coś w stylu fantasy, zrobioną podstawkę morze skały, czaszki itp gdzie go zarejestrować? bo w zasadzie podpada pod dioramy, okręty, SF, i wszystko inne.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Witam, mam dwa pytania. Dlaczego nie ma klasy śmigłowce/helikoptery w skali 1:35 ?

 

No przecież tu jest O12: modele śmigłowców 1:48 i większe

 

a drugie moje pytanie mam Okręt żaglowy zrobiony, przerobiony na na coś w stylu fantasy, zrobioną podstawkę morze skały, czaszki itp gdzie go zarejestrować? bo w zasadzie podpada pod dioramy, okręty, SF, i wszystko inne.

Pozdrawiam.

 

To już sam zdecyduj Ja bym rejestrował go tutaj O27: modele science fiction i kosmiczne (wszystkie skale) ewentualnie O30: „z przymrużeniem oka” czyli wszystko co zabawne i nie pasuje do pozostałych klas

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.