Jump to content
Sign in to follow this  
Marcinkedziak

Pomoc w malowaniu

Recommended Posts

Cześć !

Sklejam MIG-a 27 w skali 1/48. Samolot jest już sklejony i zacząłem etap malarski.

Pomalowałem cały model surfacerem, a następnie pokryłem Vallejo Steel.

No i zabrałem się do malowania kamo. Spód modelu w kolorze jasny niebieski, boki i góra to plamy w kolorach ciemno zielonym i brązowym.

I tu się zaczęły schody. Nie mam doświadczenia w malowaniu kamo na samolotach więc traktuję to jako poligon.

Najpierw pomalowałem boki i górę w kolorze ciemno zielonym a spód na jasno niebieski. Niestety mimo zabezpieczenia zielonego koloru powstał tzw. odkurz z zielonego koloru (chyba tak to się nazywa). No to stwierdziłem że może lepiej będzie pomalować model (spód i boki na jasny niebieski). Niestety nie wyszło to lepiej. Plamy w kolorze brązowym też nie wyszły za dobrze bo na zielonym powstał odkurz brązowego. Linie podziału zrobiłem z Power Tack-a i taśmy Tamiya. Niestety kiedy rozwałkowałem tak żeby pasek z Power Tack-a był na całej długości samolotu, zaczął odpadać (chyba pod naporem ciężaru). Wszystko poszło nie tak i już nie wiem jak to rozwiązać. Jak radzicie sobie z malowaniem spodu samolotu w jednym kolorze, jak zabezpieczacie spód przed malowaniem reszty. Kolejność malowania od jasnego do najciemniejszego. Tylko szkoda mi trochę malować cały model na jasny kolor kiedy on i tak będzie częściowo niewidoczny i pokryty ciemniejszym.

Pozdrawiam

Marcin

Witam

Właśnie używam takiego aerografu ": Aerograf TG130S

Czy maskować ten jasny tą taśmą czy czymś innym (taśma ma raczej regularne kształty a mi chodzi o taką lekką ,,falę'')?

Jak malować czy pod jaki kontem czy pod prostym żeby nie było tych przebarwień na innych kolorach?

Pozdrawiam

Marcin