Skocz do zawartości

Arkusz sędziowski - Konkurs Zima 2015


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

I ja także już po głosowaniu Jak dla mnie system oceny/punktacji bardzo fajny i dobrze skonstruowany

Przy okazji gratuluję wszystkim uczestnikom ukończonych pięknych prac.

Kilka warsztatów miło mnie zaskoczyło i coś na co z początku patrzyłem z obojętnością na finale okazało się "5".

Z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy - może kiedyś mnie take uda się wystąpić z finałową galerią

Ze swej strony czuję jedynie zawód w związku z nieobecnością "młodocianych" w konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

… Ze swej strony czuję jedynie zawód w związku z nieobecnością "młodocianych" w konkursie
Tak. Temat jest długi i powszechnie (?) znany.

 

Jako przykład spróbuj określić jakim procentem osób na zdjęciach są osoby młodociane.

Ale że co ?? bo te zdjęcia w podanym linku mają się nijak do tematu - chyba że za głupi lub przemęczony jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Ze swej strony czuję jedynie zawód w związku z nieobecnością "młodocianych" w konkursie
Tak. Temat jest długi i powszechnie (?) znany. …
Ale że co ?? …
Że w „sportach politechnicznych” nie widać „odnowienia pokolenia”. Oba pojęcia są mocno nieścisłe. Dlatego ująłem je w cudzysłowy.

Boleję nad tym tak samo jak ty. Nie zamierzam wzbudzać tutaj pobocznej dyskusji. Jedyne co próbuje powiedzieć, to że zjawisko jest zauważane w wielu innych dziedzinach podobnych charakterem do modelarstwa redukcyjnego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzina to przybliżony czas, jeśli chcesz oceniać dokładnie (czyli przejrzeć warsztaty, zaznajomić się z interpretacją tematów itp). Nie wiem jakiego rodzaju normalności się spodziewałeś.

 

pozdrawiam

Admin

Spodziewałem się klasycznej ankiety z podziałem na kategorie, gdzie z boku klikam model, który mi się podoba najbardziej. Warsztaty przeglądałem na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja uważam, że skoro oceniamy podobnie jak na konkursach w realu, to podobnie jak w nich, startujący w ogóle nie powinni nic oceniać. Dlatego wstrzymałem się od oceniania prac w tegorocznym konkursie.

Bardzo ładne podejście, szczególnie, że konkursów z takimi uczciwymi zasadami o jakich piszesz w Polsce prawie nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusz jest BEZNADZIEJNY, dlaczego ktoś kto kompletnie nie zna się na samolotach, nigdy i ich nie składał jest zmuszony je oceniać??

Nie lepiej było zrobić 7 arkuszy tak jak było zrobionych 7 grup konkursowych? Wtedy każdy by oceniał to na czym się zna/ modele z których śledził warsztaty.

I jeszcze ten czas.... ja osobiście zrezygnowałem z oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem "Arkusz sędziowski" do wymiany przy kolejnym konkursie. I do uzgodnienia. Teraz jest za późno.

 

Żeby przyśpieszyć kolejny konkurs myślę ,że nagrody powinny być symboliczne w postaci medali. Zrzutka na medale. Każdy uczestnik musiałby przelać na konto kilka złotych na ich zakup. Bez sponsorów co ułatwi, przyśpieszy. A nagrody to większość wygranych sprzeda. Zresztą kto skleja dla nagrody? na pewno nie Ja. A na medal to ja z chęcią się piszę.

Z kolei model wygrany w konkursie z medalem jest x razy więcej warty na aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff skończyłem. A jednak sens w takim ocenianiu jest, przynajmniej zwiedziłem wszystkie wątki i galerie ukończonych modeli. Przydałoby je tylko pogrupować klasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydawało że ten konkurs to zabawa, a nie międzynarodowa, prestiżowa impreza

W konwencji "zabawy" chyba każdy sklejacz/modelarz (nawet jeśli nigdy nie miał modelu lotniczego w rękach) może ocenić czy samolot jest czysto sklejony, ładnie pomalowany i jakoś go ocenić w 5-stopniowej skali.

A jeśli komuś szkoda czasu na wypełnianie formularza - jego sprawa, przymusu nie ma.

 

Ale coś czuję że nie wszyscy podejdą do tej imprezy na luzie, a gdy jeszcze wyniki zostaną "wypaczone" przez ten "karygodny i beznadziejny" formularz to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta jaka jest, taka jest, ale nie wiem czemu niektórzy na niej tak psy wieszają? Nie musisz się znać na klejeniu samolotów, ale znasz się na klejeniu jako takim, więc aby ocenić czystość sklejania, wklejania i składania waloryzacji to naprawdę nie potrzeba mieć doktoratu z lotnictwa... Nie było pytania określającego tylko merytoryczność, więc nie widzę powodu do bicia piany...

 

Mi osobiście ankieta się podobała. Jest przejrzysta, czytelna, jasno określa czego oczekuje od wypełniającego. Widzę, że kolejność modeli zgodna z pojawiającymi się w ciągu trwania konkursu galeriami, co mnie zaskoczyło, ale w niczym nie przeszkadzało.

 

Jedyny mankament to ocenianie własnych modeli, ale na to już została podpowiedziana odpowiednia metoda

 

Dzięki jeszcze raz Wszystkim za wspólną zabawę w konkursie, komentarze i doping.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jeśli chcecie, mogę zadać sobie dodatkowy trud i wyłączyć zliczanie ocen z galeri autora. Miałem nadzieje, że nie będę tego musiał robić (cały konkurs zeżarł niewyobrażalna ilośc godzin pracy). Ale jestem w stanie to dla Was zrobić.

 

@Pędzelek oczywiście następnym razem będę konsultował z wszystkimi wszelkie nawet najdrobniejsze aspekty kolejnych konkursów. Będę zbierał kasę na medale, nagród nie bedzie bo przecież są nieważne. Acha i oczywiście było by swietnie aby wszyscy sprzedali swoje modele na aukcjach wraz z medalami...

 

No po prostu szczyt szczytów.

 

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podobala ankieta. Mozna bylo przynajmniej obejzec wszystkie galerie. Mysle ze taka forma oceniania prac jest jak najbardziej OK.

Proponuje zastosowac ja przy nastepnym konkursie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pędzelek oczywiście następnym razem będę konsultował z wszystkimi wszelkie nawet najdrobniejsze aspekty kolejnych konkursów. Będę zbierał kasę na medale, nagród nie bedzie bo przecież są nieważne. Acha i oczywiście było by swietnie aby wszyscy sprzedali swoje modele na aukcjach wraz z medalami...

 

No po prostu szczyt szczytów.

 

:-(

 

Reflect

Nie zrozumiałeś mnie. Tak myślałem ,że ktoś się nie wczyta i może taki wpis się pojawić.

Najprościej napisze:

1. Bez nagród nadal uważam ,że dobry pomysł. Sam medal jest wystarczającą nagrodą. Wiem ,że taką ilość nagród było trudno zebrać. A pieniądze podobno też się wpłaca przy realnym konkursie.

2. Wygrany model w konkursie jest więcej wart w tym momencie od nagrody (np.na aukcji) Większość osób go nie sprzeda. Ale za jakiś czas jak podniesie umiejętności modelarskie to kto wie. Są przecież takie modele na aukcjach więc sobie tego nie wymyśliłem.

 

Czuję ,że jakiś uraz masz do mnie.>?< To samo czułem przed galerią końcową. Znikły moje obrazy i nie miałeś czasu i chęci je zamienić. I twój wpis ,że "mam czas do końca niedzieli". A w poniedziałek jeszcze zaakceptowałeś czyjeś dodatkowe prace.

Może się mylę.

Jednak po kilku prośbach zamieniłeś moją galerię. Czyli w poniedziałek. Za co dziękuję.

W warsztacie są moje wpisy jak z tym walczę.

 

Temat kończę. Bo czuję ,że zaras pojawi się wysyp wpisów ,że tak samo zrozumieli jak Reflect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Pędzelek. Nie mam do Ciebie urazu. To ze nie potrafisz wybrać odpowiedniego hosta do zdjeć, nie jest moja wina. Mam masę pracy przy całym przedsięwzięciu I nie jestem w stanie trzymać za rączkę każdego i w każdym momencie. Nie akceptowałem żadnych, prac po terminie. Wiec pisanie, ze kogoś przepuściłem w poniedziałek jest zwykłym kłamstwem.

 

Twoja galeria nie zawierała nowych fotek jedynie większe rozmiary zdjeć. I szczerze to ja podmieniłem na twoje życzenie bo zwyczajnie byłeś upierdliwy i chciałem mieć te sprawę z głowy.

 

Mam nadzieje ze wyjaśniłem dokładnie.

 

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek można dojść do wniosku, że na ankietę trzeba poświęcić pół dnia i jest to nie wiadomo jak wymagające. Takie właśnie odniosłem wrażenie i dwa dni odkładałem ocenianie, bo nachodziło mnie niechcenie na samą myśl. Ale jak już kliknąłem link, to bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Reflect dużo pracy włożył w zbudowanie tej ankiety. Mamy linki, zdjęcia, pytań też nie jest dużo, bardzo wygodnie się ocenia. Także nie przesadzajmy i do oceniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.