Skocz do zawartości

PZL-37 Łoś + blachy Parta


Lutobor

Rekomendowane odpowiedzi

Z olfy widze coś takiego

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty24062/noz_pc_s a ja ma bardzo podobne

To jest to. Kupisz też w castoramie, czy innych marketach budowlanych.

Nie masz podobnego, bo to haczykowate ostrze jest specjalnie ukształtowane do narzynania plastiku. Kup i zobacz różnicę. Już jedno pociągnięcie pozwala na zaznaczenie czystej, bardzo delikatnej i wyraźnej linii bez żadnych strzępów i nierówności. Materiał jest wybierany, a nie wgniatany.

Jako ciekawostka: Tamiya sprzedaje to samo urządzenie pod swoją marką.

top.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Ze swej strony polecam rylce RB Productions. Zaczynałem swoje "rycia" od różnych wynalazków, ale za namową Kolegów dokonałem zakupu i ... świat nabrał innego wymiaru

 

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T019-Scribe-R-Rysik-uniwersalny/9067

 

 

Podstawa, to jak

 

 

Nacinaj b. delikatnie. Kilka-kilkanaście przesunięć ostrza po plastiku, z naciskiem nie w kilogramach, a w gramach liczonym. Potrenuj na czymś innym, kawałku pleksy, albo wewnętrznej stronie skrzydeł innego modelu. Pooglądaj zdjęcia, gdzie widać podział blach, a gdzie nie. Nie spiesz się, to nie wyścig.

 

 

Mają również niezłe nitowadła - także do skali 1:72

 

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T010-Rivet-R-Mini-Nitowadlo-modelarskie/9056

 

 

Gratuluję wyboru modelu. Mam w magazynie dwa zestawy, ale brak mi odwagi na ich montaż. Model, jak i oryginał, to taki klasyk, że strach go zepsuć...

W każdym razie serdecznie kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie używałem tego narzędzia, mam takie:

http://www.prospektor.sk/Nastroje/Naradie/Nitovadlo-Rosie-the-Riveter-0-40mm-1-72.html?listtype=search&searchparam=nitovadlo

 

Prawda ogólna jest taka, że sprzęt to tylko część sukcesu. Druga większa część to po prostu praktyka w jego obsłudze.

 

Za czeskim nitowadłem jakie ja posiadam, czy tym zlinkowanym przez Danio przemawia wielkość zębatego kółeczka. Im mniejsze, tym łatwiej nim dojść w trudniej dostępne miejsca. Trumpeterowskie ma dość duże to kółko.

 

Jeszcze uwaga do Twoich prób rycia: Obawiam się sytuacji, że po zlepieniu połówek kadłuba linie się nie zejdą idealnie. Te przechodzące przez płaszczyznę symetrii lepiej ryć już po złożeniu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

hej letalin pytanko - kupowałeś to u nich na słowacji? można to w ogóle zamówić z polski?, czy może wiesz że bywają ze stoiskiem np w Bytomiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam powoli w wolnym czasie uzupełniłem wnętrze

 

WP_20160218_002.jpg

 

Dodałem pasy pilotowi

WP_20160219_001.jpg

 

W międzyczasie dotarły 2 Pegasusy

WP_20160218_004.jpg

 

WP_20160221_001.jpg

 

Po podkładzie poszło aluminium

WP_20160221_002.jpg

 

i kolorek

WP_20160221_003.jpg

teraz czeka mnie wykończeniówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się tutaj zaczynać dewagacji na temat wnętrza łosia ale myślę że aż tak cały to nie był w kolorze khaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam powoli kończę swoje SF kolorystyczne wnętrza jedynie nie mogę zdecydować się jakiego koloru były bomby rozświetlające (świetlne) przeglądając Internet spotkałem się z kolorem żółtym, ja natomiast bardziej obstawiam kolory ciemne. Posiad ktoś może jakią miały one kolorystykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja w swoim powycinałem otwory na luki bombowe pod skrzydłami i w podbrzuszu, ścianki podziałowe pomiędzy komorami oraz klapy komór zrobiłem z HIPS-u 0,25 mm, nie jest to problematyczne, chociaż tworzywo na skrzydłach jest dosyć grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma Zobacz na Forum - ktos robil Junkersa F-13 i blache falista "tloczyl" z cienkiej blaszki aluminiowej

zeby zrobic poprawne lotki Tez robie F-13 ale lotki odlewalem z zywicy

Jaka byla ta blacha? Wysokosc i podzial Moze podpasuje z f-13 albo G-24

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony właśnie wykonuje wnękę podwozia, chodzi mi o to bardziej jak były wzmocnione gondole(wręgami ?)

 

części wnęki podwozia, po złożeniu wyszło że muszę przerobić całkowicie gdyż nie mieściło się w gondoli

WP_20160421_001.jpg

 

I teraz pytanie bo mam problem lotkami

WP_20160426_001.jpg

 

po lekkim nacięciu od dołu wyszło duże przesunięcie z góry płat z lewej strony, mój pomysł to wyciąć wsdłuż górnych śladów a dół wyszlifować zaszpachlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.