Jump to content
Mirek66

T 90 Zvezda + Voyager 1/35

Recommended Posts

Witam , Challenger schnie po washu to wrzucę fotki w końcu złożonego do kupy teciaka

Model męczyłem dość długo gdyż zakres przeróbek był spory a wolnego nie za dużo .

Udało mi się obniżyć wannę oraz skrócić fartuchy ,podnieść wieżę oraz trochę poprawić elementy wokół gniazda wieży .

Gąski oraz pokrywę silnika dałem z Trumpetera co skróciło mi czas montażu .

Blaszki Voyagera wykorzystałem tylko te które uważałem za konieczne gdyż sam model ma według mnie ładnie odwzorowany detal .

Wrzucam fotki jak mi to wyszło ;

29qgm1g.jpg

izrvo0.jpg

mrppv7.jpg

14dlth1.jpg

jsh6c6.jpg

2vtxohx.jpg

j6ld0y.jpg

25rjt3n.jpg

ngdmyd.jpg

2e0i8pf.jpg

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane .

Pozdrawiam Mirek .

Mirek bardzo mi podoba ,wiem ze masz teraz duzo czasu na modelarstwo ale patrzac na to co ostatnio prezentujesz i to w tak krotkim czasie, bedziesz dawal figurantow,jakas podstawke? Wedlug mnie model duzo traci bez 1 chociasz figurki,podstawki. Jest

Rany Boskie...

Ja się cieszyłem, że udało mi się kilka blaszek ładnie przykleić...

Jakiego kleju używasz do fototrawien? Ewentualny nadmiar usuwasz debonderem, czy nie?

Witam , Januszu podstawka na pewno będzie co do figurek mam tylko te ze Zvezdy a one raczej są do wcześniejszych .dam je do 80 .

Może coś zakupię z żywicy co by nie było łyso .

Tomku dzięki za czujność , tak podaje Voyager na instrukcji dlatego z rozpędu tak zrobiłem , ale poprawka musi być póki jeszcze nie pomalowany .

Solaris kleję wszystko na CA Stronger z nosorożcem jest dobry jak dla mnie nadmiar usuwam nożykiem lub debonderem .

Kawał dobrej blacharskie roboty. Szczególnie te zaczepy. Szkoda że nie masz zdjęć z przeróbek wanny.

Tomku malowanko 3 kolorowe gdyż zieloną planuję 72 z Trumpetera .

Krzyśku miałem ale wcięło mi na starym komputerze , korzystałem z internetu gdzie jest pokazane jak i co ,potem jeszcze porównałem do Menga i jestem zadowolony .

Dzięki Kamilu .

Ja swojej tak przerabiać nie będę. Ja nie jestem wielkim fanem współczesnej pancerki ale chciałem go mieć. Dlatego też wziąłem ten a nie Meng bo był od połowy ceny.

Krzyśku z gąskami i z blaszkami wyszedł mi drożej jak z Menga którego mam z wieżą odlewaną i z łyżką od spychacza

Tego zrobię prosto z pudła , to znaczy już mam go prawie poskładanego .

,, Może coś zakupię z żywicy co by nie było łyso,, Mirku przegladajac fotki T-90A zauwazylem iz zalogi nosza nowa odmiane helmofonow /najwazniejsza zmiana to kwadratowe oslony sluchawek/ i tu najbardziej pasuja figurki z Valkyrie (2 czolgistow w zestawie),choc opisane jako zaloga T 72/80/90.

Miras pojechałeś po bandzie teraz! Jesteś pewny, że chcesz go malować? Taki jeden golas na całą kolekcję prezentowałby się świetnie.

Witam , FAHR miałem dylemat czy malować czy nie ale w końcu go pokrasiłem

Zakupiłem taki oto zestawik ;

dca77o.jpg

Do malunków użyłem 4131,4134 i 4008 malowało się dość przyjemnie i kolorki odpowiadają mi do dalszych prac typu wash i etc..

Model dostał sido i kalki które bardzo ładnie siadły płyn do kalek pod spód i na kalki .

Jak zrobię postępy to się pochwalę .

Pozdrawiam Mirek .

1zpm7au.jpg

5y9avt.jpg

166hu6a.jpg

10fcopu.jpg

10rtmck.jpg

A pisał już o tym:

" kleję wszystko na CA Stronger z nosorożcem jest dobry jak dla mnie nadmiar usuwam nożykiem lub debonderem ."

Podziękował koledzy co do kleju to kolega mnie wyręczył

wzór z fotki z rosyjskiego forum ,lewa strona domniemana .

Do kreta to włożyłem ostatni model 7 lat temu teraz mogę poprawić malowanie albo wywalić model .

Pozdrawiam Mirek .

Świetny !!! .

Swoją drogą, te współczesne tanki, mają mnóstwo ustrojstwa na sobie...

Zgadzam się z przedmówcą, elegancka robota k:

Maskowałeś czymś plamy czy z ręki siadły Ci takie ostre przejścia

Rack mają coraz więcej wyposażenia bo i jest coraz więcej ustrojstwa które może je zniszczyć

Maskowałem Blue Tack -iem aby nie mieć przy kurzu który byłby dość widoczny i psułby efekt .

Po zbudowaniu model wygląda pięknie!