Jump to content
Bartosz69

LAVOCHKIN LA-7 1:72 KP-Kovozávodů Prostějov

Recommended Posts

Ostatnio miałem mało czasu,ale udało się dokończyć wnęki podwozia głównego.Na zdjęciach kadłub ze skrzydłami i drobne elementy wyposażenia komóry są tylko poskładane, a klejeniem zajmę się po aplikacji na nie kolorów.

DSC06927.JPG

DSC06929.JPG

DSC06933.JPG

cdn.

Robiłem takiego ze trzydzieści kilka lat temu, w początkach swojej "kariery" sklejacza. Chętnie sobie przypomnę.

Kto nie robił... Kibicuję!

AD-"letalin" bo modelarstwa niema się nigdy dość,nie chcę tu ujawniać ile lat tkwię w tym nałogu,.PozdrawiaM

hehe mój pierwszy sklejony model. Jeszce bez malowania i na lakier do paznokci to były czasy.

Zakończony etap waloryzacji komór podwozia i spasowanie na sucho.

DSC06927.JPG

DSC06929.JPG

DSC06933.JPG

DSC06934.JPG

DSC06932.JPG

Teraz czas na malowanie wnęk a potem łączenia kadłuba ze skrzydłami.

Pomalowałem wnęki i połączyłem kadłub ze skrzydłami.Trochę szpachli poszło na powierzchnię natarcia przy kadłubie i model wygląda to teraz tak:

DSC06960.JPG

DSC06968.JPG

DSC06969.JPG

DSC06970.JPG

DSC06972.JPG

DSC06971.JPG

cdn.

zdradź tajemnicę, jak udało Ci się zachować geometrię skrzydło/kadłub, robiłem ten model wiele razy, i zawsze miałem z tym problem ( nawet po wcześniejszym doklejeniu stateczników), a tym bardziej, że na zdjęciach widać jakby przesunięcie ( góra/dół ) połówek kadłuba.

Rzeczywiście kolego Kopernik spasowanie skrzydeł z kadłubem wymagało korekcji.Po przyłożeniu na sucho poziom skrzydeł był wyżej niż blachy łączące z kadłubem.Podkleiłem od wewnętrznej strony dolnego płata małe kliny a potem ścierałem i dopasowywałem kadłub.Sama powierzchnia styku skrzydeł z kadłubem była OK,tylko małe nadlewki i po złożeniu w całość nie pakowałem tam szpachli tylko klej.Ale ogólnie nie uważam, żeby to była uciążliwa praca po zabawach z moim przedostatnim projektem tj. P-40.

Model pomalowany podkładem z zamontowanymi statecznikami poziomymi i owiewką.Przygotowany do malowania.

DSC06975.JPG

DSC06979.JPG

DSC06980.JPG

DSC06982.JPG

Rozpocząłem malowanie mojej maszyny.Pierwszy pomalowany został ogon w biało-czerwone pasy,potem spód.Pierwsze mój wybór padł na kolor nr 323 Light blue od Mr.Color,ale po pierwszym położeniu wydawał mi się za intensywny.Poszperałem w internecie i używany przez rosjan jasno niebieski to FS 25446 był jaśniejszy od mojego.Najbardziej odpowiedni,zbliżony kolor to XF23 od Tamiya lub także od Mr.Color ale H67. Wybrałem ten ostatni.Powierzchnie górne kolor szary H317.Panele blachy za silnikiem pomalowałem metalizerem i wycieniowałem nadając efekt okopceń. Na razie wygląda to tak:

DSC07107.JPG

DSC07108.JPG

DSC07109.JPG

DSC07110.JPG

DSC07113.JPG

cdn.

Szacun

Reanimacja starych modeli ma swoich wielbicieli

Samolot poskładany i pomalowany sido jako podkład pod kalki.Niestety nieobecność w lipcu przerywa dalsze prace nad wykończeniem Lavohkina, ale po powrocie obiecuję, że szybko zabiorę się do pracy i dokończę mój projekt.

DSC07114.JPG

DSC07115.JPG

DSC07120.JPG

DSC07118.JPG

DSC07122.JPG

DSC07123.JPG

cdn.

Fajny...

Brudzenie mi się podoba, zwłaszcza powierzchnie sterowe

Nieco mniej łączenie centropłata z końcówkami skrzydeł i zastosowany stosunkowo jasny brązowy kolor. Osobiście domieszałbym czarnego, by uzyskać znacznie ciemniejszy (prawie czarny) brąz.

Model w całości ok

...ale pobrudź także oznakowanie, bo te fabrycznie czyściutkie kolory, zupełnie odbiegają od założonej konwencji....