Skocz do zawartości

Su-33 Sea Flanker 1:48 Kinetic


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wnętrze dysz nie dawało mi spokoju. Z polistyrenu 0.13 wyciąłem paski i nakleiłem. Trudność żadna, a myślę, że dużo to da po pomalowaniu.

S571PJx.jpg

 

Wloty prawie gotowe. Brakuje paru fototrawionek do naklejenia.

AwMcDfZ.jpg

 

Kokpit pociągnę jeszcze matem i pomaluję parę kabelków farbkami metalicznymi. Detale malowałem z pędzla Vallejo. Te farby mają taką przydatną właściwość, że po krótkim podeschnięciu można je wygodnie ścierać. Często korzystałem z tego, gdy jakieś detale przez przypadek zalałem. Zaostrzoną wykałaczką zeskrobywałem nadmiar farby.

SZA7IIf.jpg

9nkAsBa.jpg

 

Z tej zalety korzystałem też malując kabelki we wnękach.

rEanoPh.jpg

iQkCWrm.jpg

 

 

Próbki kolorów bazowych do kamo. Pierwsze dwa kolory (C072, C323) proponowane przez Kinetica są moim zdaniem OK. Gorzej z trzecim (C115). Wg mnie zbytnio zielonkawy. Myślę, że użyję C308 i wycieniuję C115 i C307. Na zjdęciu kolory są troszkę przekłamane, na żywo jest większa różnica.

guJ86FZ.jpg

 

Golenie główne składają się z 5 elementów + 3 na nożyce. Goleń przednia to 17 elementów.

slbERtT.jpg

 

Gumy naciągnięte na zimówki, na lato będą oczywiście alusy z oponami o niskim profilu.

eiJtwT3.jpg

 

Parę innych elementów

Pm2P2XG.jpg

lv0SVW5.jpg

iVaxNiI.jpg

bfDDFCQ.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się wyrobić na Wrocław Model Show. Jeszcze nie wiem, czy to realne, ale światełko w tunelu jest. Do kwietnia nie powinienem mieć zbyt dużo innych obowiązków. Z kolorów Gunze, które znalazłem jestem w miarę zadowolony i ten model będzie nimi pomalowany.

 

Nie wykluczam zakupienia MRP, dla zaspokojenia ciekawości i zapoznania się z producentem. W składziku mam drugi taki sam model Gdzie te farby można kupić? Czy mieszają się z Gunze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszmościów.

karambolis8 zasiadam w pierwszym rzędzie i obserwuję. Ta maszyna to mój ulubieniec.

 

 

P.S. Poniżej fajnisty Walkaround :

 

http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/avia/after_1950/Su-33_details/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kabinka gotowa. Niestety na zdjęciach farby metaliczne wyszły na matowe. Szczególnie miedziany głupio wygląda - jak pomarańczowy. Musicie wierzyć mi na słowo, że w realu jest lepiej ;)

AWHGGHm.jpg

 

Kolejny etap pracy nad kołami to przetarcie opon suchym pędzlem i zamaskowanie hamulców pod malowanie metalizerami.

eUYJQsH.jpg

 

Dotarły do mnie zamówione dodatki do drugiego modelu.

 

Zestaw masek CrossDelta

NRkrcm5.jpg

ufK6ir4.jpg

M9pi14X.jpg

 

I blaszki Dream Model

hUC0rqW.jpg

w6unE55.jpg

Uk0Lgxr.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do tych bocznych paneli w kabinie: ten ciemny wash jakoś tak dziwnie je podkreśla, niezbyt mi się to podoba.

Ale może w kabinie ten efekt zostanie nieco złagodzony, nie będzie tak walić po oczach.

A kółka to mam nadzieję że będą matowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele są dosyć wystające i ten wash tak się tam rozlał, ciężko go dotrzeć między przyciskami. Myślę, że po wklejeniu będzie jednak OK. Jak nie to w następnym zrobię to inaczej.

 

Na kółka oczywiście pójdzie matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobra metoda.

Ja jestem zwolennikiem tezy, że kontrasty w kabinie powinny być znacznie większe niż gdzie indziej, bo w kabince zawsze słabiej widać.

Takie kontrastowe kolory zwiększają atrakcyjność tej części modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny\umbra wash nie do wszystkiego pasuje, choć mam wrażenie, że większość innego nawet nie używa.

 

Racja. Tu raczej powinien być ciemno-szary wash. Często mylimy pojęcia. Wash to nie brud, a raczej podkreślenie drobnych elementów, czy zróżnicowanie powierzchni. Takie 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam.

 

Powoli do przodu.

 

Wkleiłem kokpit i zamknąłem kadłub. Oszklenie jest w trakcie polerki po usuwaniu szwu. Owiewkę przykleiłem na taśmę, żeby chroniła fototrawiony HUD.

0V354qj.jpg

 

Dysze w trakcie malowania.

T8d1JiT.jpg

 

Na kołach opony przetarłem suchym pędzlem, pociągnąłem matem, dodałem obicia i myślę, że to już tyle.

y6NluQg.jpg

GzDzEur.jpg

 

Parę dupereli. W sondzie do tankowania i siłowniku hamulca metalowe elementy podmieniłem na docięte na odpowiednią długość igły średnicy ok 2mm

yZOgypo.jpg

 

Muszę powiedzieć, że dla mnie sporą wadą modelu są super cienkie blaszki. Są bardzo delikatne. A z tych trzech elementów trzeba skleić ustalacz płomienia. Nie wiem, czy nie spróbuję lutować, żeby się lepiej trzymało.

84X5kZ3.jpg

 

Golenie myślę gotowe. Jak pisałem wczesniej składają się z wielu elementów, więc można wygodnie pomalować. Widoczne elementy metalowe goleni okleiłem samoprzylepną folią aluminiową zamiast malować. Dodam jeszcze kabelki i starczy.

YNeI1aX.jpg

vS0GjP1.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.