Jump to content
Solo

Propozycja małych zmian na forum

Recommended Posts

Panowie ,siedzę na forum 10 lat.

-wertowałem strony aby dowiedzieć się jak to zrobić ,czy pokazać

-więcej informacji miałem od kolegów na PW

-jestem za propozycja Kolegi Solo,archiwum i nowe podfora

Porządki tak - postaram się w najbliższym czasie coś wymyśleć w tej sprawie - generalnie mam kilka rozwiązań, musimy się naradzić w gronie adminów i modów.

pozdrawiam

Admin

Kolego kjp_a_man

Moim zdaniem trafiłeś jak kulą w płot - dlaczego? tytuł tematu brzmi: "Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc.."

tytuł daje przyzwolenie na dowolne zadawanie pytań modelarskich i odpowiedzi/dywagacji w koło.

W miarę merytoryczny śmietnik na zasadzie bardziej czatu niż merytorycznego spisu, gdzie nie wymaga to większej uwagi modów poza sortem "kulturalnym".

Moim zdaniem idealny bufor. Nie da się idealnie uporządkować tematów a ten temat to taki "uporządkowany śmietnik".

Nie da się w nim znaleźć konkretnej informacji (bo komu chciałoby się wertować ponad 300 stron) ale doskonale nadaje się do w miarę szybkiej odpowiedzi na konkretne pytanie.

Wy się pocicie jak by tu na forum zrobić porządek, a kolejny "modelarz" zakłada temat w nie odpowiednim dziale . Do póki nie wymyślicie jak takim sytuacjom zapobiec, to na forum nigdy porządku nie będzie. Trzeba chyba regulamin zmienić z pisemnego na rysunkowy. Być może wtedy zaczną go przeglądać . Jak dalej będą zaśmiecać to dawać im nauczkę .

Pif paf :-)

Dzięki

Admin

Nie ma wyjścia, trzeba tępić.

Administracja chyba też wie do czego służy banownica, jak już trzeba jej użyć.

Nie będę banował za założenie wątku w złym miejscu- to by była już gruba przesada. Jeśli mam czas a temat jest ważny to przenoszę. Jeśli nie, wywalam + PW do zainteresowanego zeby sobie napisał temat w odpowiednim dziele.

Pozdrawiam

Admin

P.S

Zaczynam budować strukturę działu pomocy. Na razie proszę sie powstrzymać z komentami na ten temat. Jak skończę to poinformuje.

Nie będę banował za założenie wątku w złym miejscu- to by była już gruba przesada.

Sluszne podejscie, inaczej forum zamieni się w kółeczko wzajemnej adoracji. Już lepiej przenieść watek, wydzielić posty z watku i zrobic nowy, poinformować na priv a recydwistom kasować jesli nie daje sie ich edukowac ;P

A'propos tego:

viewtopic.php?f=58&t=53011

Znam kilku użytkowników, którym daleko do poziomu 200 postów, a za które spokojnie mógłbym poręczyć. Rozumiem, że zostały pośrednio ukarane przez gnidy pokroju JanuszaL vel Orbietra1 vel JackaAubreya? Reflect, co rozumiesz przez "coraz częstsze problemy" ("z osobami które maja złe intencje handlowe")? Faktycznie było tego więcej niż przypadek tego trójosobnika? Ja rozumiem, że rządzi tu administracja i że warto jakoś zabezpieczać się przed oszustami, ale czy to na pewno dobra droga?

Z uwagi na coraz częstsze problemy z osobami które maja złe intencje handlowe. Od dnia dzisiejszego minimalna aktywność niezbędna do pisania w dziale giełda wynosi 200 postów

Ja tylko nieśmiało wtrącę, że na giełdzie pojawiają się również osoby, które chciałyby coś...

-uwaga, uwaga-

KUPIĆ

Ich też traktujemy jako potencjalnych oszustów

Ale, że jak?! Pojawia się ktoś nowy, chce coś kupić to wysyła do wszystkich PW, że coś tam chce kupić bo nie może dać ogłoszenia?

Moim zdaniem takie limity nie są konieczne bo wystarczy zdrowy rozsądek.

Ten zdrowy rozsądek sprawił że kilku oszustów oszukało kilku forumowiczów.

Handel na forum opiera się na pewnej dozie zaufania.

Ten fakt kilka osób postanowiło wykorzystać i efekt znamy.

Limit postów jest dobrą metodą na zniechęcanie tych, którzy chcą kogoś oszukać.

Wiemy doskonale, że handel na takim forum opiera się na wzajemnym zaufaniu. Jeśli kogoś nie znamy osobiście lub ten ktoś nie ma "historii" to podejmujemy ryzyko. Tu ma głos zdrowy rozsądek. Jeśli go zabraknie i pojawi się ta super cena czy jakaś perełka to próbuje się szczęścia.....

Trudno się dziwić administracji, że nie chce aby nasze forum zyskało opinię tego, gdzie łatwo trafić na oszustów.

Ten zdrowy rozsądek sprawił że kilku oszustów oszukało kilku forumowiczów.

Handel na forum opiera się na pewnej dozie zaufania.

Ten fakt kilka osób postanowiło wykorzystać i efekt znamy.

Limit postów jest dobrą metodą na zniechęcanie tych, którzy chcą kogoś oszukać.

Bzdury.

Solo, widząc co wypisujesz tutaj (i w innym wątku) o tych limitach oraz na nieco inny temat kilkanaście postów wyżej - mam wielką nadzieję, że nigdy nie zostaniesz moderatorem na żadnym forum. To wybaczam:

Kupujący może użyć PW - z tym nie będzie miał problemu.

bo Ci się całkowicie sytuacje pomyliły w tej Twojej krucjacie przeciwko nowicjuszom. Tobie łatwo szeryfować, bo naklepałeś postów prawię pinć tysionców

200 postów, naprawdę? Ktoś kogoś oszukał (nie pierwszy i nie ostatni raz) i przez to od razu taka zbiorowa odpowiedzialność? Żeby nie było - trzymam kciuki, żeby wspomniany wyżej gnój od oszustw dostał porządną nauczkę. I żeby takich incydentów było w przyszłości jak najmniej. Ale ograniczanie dostępu do Giełdy w ten sposób to jakieś nieporozumienie. Zdrowy rozsądek - to raz. A dwa - są sposoby, żeby oszustom po fakcie zrobić koło pióra.

Trudno się dziwić administracji, że nie chce aby nasze forum zyskało opinię tego, gdzie łatwo trafić na oszustów.

Na razie ma szanse uzyskać opinię zamkniętego klubu dla wybranych.

Edited by Guest

(...)bo Ci się całkowicie sytuacje pomyliły w tej Twoje krucjacie przeciwko nowicjuszom.

Nie to żeby chciał wdawać się z Tobą w dyskusję, ale możesz mi pokazać jakieś moje posty które by świadczyły o tej mojej "krucjacie" przeciwko nowicjuszom?

Zaciekawiłeś mnie teraz.

Zgłaszając chęć kupna i tak trzeba zapłacić za, towar przed wysyłką. W jaki sposób ma dojść tutaj do oszustwa ze strony kupującego z małą liczbą postów?