Jump to content
karambolis8

Fajny model widziałem

Recommended Posts

Anty-fajny model widziałem:

Przejrzyj "Flotyllę pińską".

Tylko, że tam modele są wykonywane od podstaw, na dodatek na podstawie kilku zdjęć. Więc chyba widzisz różnicę między robieniem czegoś takiego, a jedynie poskładaniem i pomalowaniem gotowych części... Przynajmniej podoba mi się to na zagranicznych forach, że jeśli ktoś robi trochę gorzej, to nikt mu tego wyrzuca. U nas gdyby ktoś wstawił taki model, aż strach pomyśleć jakby został obrzucony mięsem... Nawet chyba około miesiąc temu mieliśmy taką sytuację, gościu wstawił na forum jakąś dioramę, chyba Blitzkrieg, a jak mu wszyscy nawrzucali, że do śmieci się nadaje itp....ludzie nauczcie się tolerancji...

• Like 1

Akurat we flocie pińskiej jest kilka modeli, które jakością wykonania nie odstają w ogóle od gotowych zestawów. Z tą tolerancją to zakres trzeba ustawić iw górę i w dół. Jak ktoś komuś przez internety pisze bzdury typu "wywal do kosza" (ciekawe, czy na żywo też taki kozak) to znaczy, że burak jest i tyle. Ale jak nad brakiem staranności ktoś peany pieje to też przegięcie. Jest coś takiego jak rozkład normalny - mówi, ogólnie ujmując, że są w małej ilości rzeczy wyjątkowe, w znacznej zęsci przeciętne i na koniec rzeczy kiepskie, skalując aż do tych wyjątkowysch w swej kiepskości. Więc w imię jakiej tolerancji, o której Kapitanie piszesz, nie wolno brzydoty nazwać brzydotą, jeśli nie jest ani przeciętna ani tym bardziej wyjątkowa?

Sposób i kultura ujęcia oceny czy wręcz krytyki to inna kwestia, naprawdę nie chciałbym tu zaczynać dysputy na ten temat. Drugą kwestią jest to, czy ktoś krytykę, zwłaszcza merytoryczną (bo to o nią się powinno rozchodzić) umie przyjąć, czy też wrzuca, w naszym małym światku, zdjęcia czegokolwiek byle by tylko zostać poklepanym po pleckach. W mojej ocenie to drugie to czysty infantylizm. Lepiej w takim wypadku nie dyskutować w ogóle niż robić dorosłemu człowiekowi dzień dziecka w imię opacznie pojętej tolerancji.

Kij w mrowisko wsadziłem, zupełnie niechcący. Więc ja również spróbuję wrócić z tematem na właściwe tory.

Taki sam zestaw, jak i wyżej:

MiG29-12.jpg

MiG29-34.jpg

http://www.network54.com/Forum/47751/message/1413354047/MiG-29

Fajny, jak w tytule. Nie rewelacyjny, nie "klękajcie narody", ale fajny. Przyjemnie się go ogląda.

Więc w imię jakiej tolerancji, o której Kapitanie piszesz, nie wolno brzydoty nazwać brzydotą, jeśli nie jest ani przeciętna ani tym bardziej wyjątkowa?

Oczywiście, jednak chciałem zaznaczyć, że na polskich forach jeśli ktoś robi trochę gorzej, to zaraz jest obrzucany kamieniami...no ale ludzkiej natury nie zmienimy...

Więc w imię jakiej tolerancji, o której Kapitanie piszesz, nie wolno brzydoty nazwać brzydotą, jeśli nie jest ani przeciętna ani tym bardziej wyjątkowa?

Oczywiście, jednak chciałem zaznaczyć, że na polskich forach jeśli ktoś robi trochę gorzej, to zaraz jest obrzucany kamieniami...no ale ludzkiej natury nie zmienimy...

nie jest tak źle, tylko na tym forum jeśli źle skleisz Miga albo Tomcata.

Bez dwóch zdań arcydzieło.

Co prawda słabo widać jak to jest pomalowane, ale dostrzegam odtworzone nierówności poszycia - kurka wodna, niezły jest gość.

Skąd to? Jest do tego może warsztat? Więcej zdjęć?

Pomalowany jest miejscami masakrycznie, miejscami wspaniale - dziś oglądałem resztę zdjęć i jest wiele niedoróbek, co nie zmienia faktu, że pracy to ktoś włożył w ten aeroplan bardzo dużo ;-)

pozdrawiam

Christian

Wczoraj znalazłem takie cudo: najlepszy model Tomcata jaki widziałem do tej pory:

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=35081&g2_GALLERYSID=TMP_SESSION_ID_DI_NOISSES_PMT

218.jpg

219.jpg

Aż taki detal to nie dla mnie.

Fajny ten tutorial F-14, ale zetknąłem się już z czymś podobnym.

Inna sprawa że nie rozumiem dlaczego on najpierw kładzie czarny preshading po liniach podziału, a potem dokładnie na nim kładzie biały.

Nie rozumiem co to daje.

Witam.

Dzisiaj "fajny model widziałem" na twarzoksiążce. A głównie chodzi o malowanie Mi-24.

12973176_10153466120244147_8132396956641568473_o_zps2vmjgnji.jpg

12973414_10153466119374147_7379370865547741731_o_zpscnxe1crm.jpg

12973193_10153466242029147_398743425783341561_o_zpsaxcorlgo.jpg

12973533_10153466243479147_5274021121077344717_o_zpsbjzlnbaa.jpg

Zdjęcia z internetu

Do paru rzeczy na pierwszy rzut oka się można dopieprzyć, ale malowanie robi wrażenie.

W tym modelu całkiem fajnie wyglądają silniki które potrafią zepsuć najlepiej wykonany model.

Moim zdaniem jak dobrze wyjdą silniki i dysze to już połowa sukcesu i reszta z górki.

Te przegrzania na stali i tytanie to niestety jest spacer po cienkim lodzie. Łatwo przesadzić i to w zarówno w stronę "za mało" i "za dużo".

A ten model, moim zdaniem "robi" dynamika scenki. Dobieg jak żywy - klapy wypuszczone, hamulec aero i spadochrony są, nawet ugięta przednia goleń. Kawał dobrej roboty.

Spadochrony fajne, naciągnięte jak żywe. To skala 1:32, więc ta podstawka ma jak nic 1m długości.

Zapewne, sam model ma 70cm.

Ech, żeby wreszcie GWH wypuściło F-15E...

Nie wiem czemu tego nie robią, skoro puścili F-15I - wystarczy tylko kalkomanie dodrukować.

A model ładny, choć zdjęcia troszkę zaszumione i nie wiem czy to takie fajne zróżnicowanie powierzchni, czy niewydolność matrycy aparatu.

Jan Szpargatoł- co to za pokrak?