Jump to content
jureczek

Spitfire 1:72 Italierii

Recommended Posts

Witam w nowym warsztacie.

Mial być Mig-29 , poczeka

Bedzie Spit

Jest on nagroda jaka zdobyłem w konkursie ''Zima 2015''

Ogromnie się ciesze z tego powodu,gdyż jest to moja pierwsza nagroda w życiu, jaka dostałem za klejenie.

Dziękuje wszystkim ,którzy glosowali na mój model i kolegom ,którzy wspomagali mnie przy budowie.Tu nie chce picować,ale wielkie dzięki dla Solo,który z modelarskim spokojem nauczył mnie wstawiania zdjęć

Dziekuje Sponsorowi nagrody.Model jest jak na 72 super.Delikatne linie podziału blach piękne szkło(będę uważał aby go nie spitulic jak przy wiatraku)

010.JPG

011.JPG

015.JPG

013.JPG

014.JPG

016.JPG

Koledzy teraz ogromna prośba do wszystkich .

Chciałbym aby to był model jakiejś konkretnej maszyny-polskiej

Porady,doradztwo,konstrukcja,plany zdjęcia, wszystko mile widziane w tym wątku-z góry dziękuje Krytyka i stopowanie również

Uważam ,ze z wasza pomocą skleimy ładnego Spitfire

Farby i narzędzia zamówione.Czkam na dostawę.

Gdy dotrą RUSZMY

Poszperałem trochę w necie ,bo jak widzę ,oglądacie a pomocy ni du..du

Supermarine_Spitfire_Mk.IXC.jpg

spit9-2.png

spit9-12.jpg

10917326_916073841765950_8003324067201046244_n.jpg

10500303_802122279827774_5498962234503868091_n.jpg

10641110_835852889788046_2537925696709931499_n.jpg

10294467_757158957657440_382056144805304803_n.jpg

10151156_747582041948465_7905442910262013865_n.jpg

Zaplatał mi się meser

1915858_102175296489146_5001233_n.jpg

207306_199616126745062_1350431_n.jpg

IX -tki tez tak były utytłane?

Dalej zbiera materiały.Kombinuje z trwa elektrostatyczna,bo chce go postawić na podstawce z trawka,ale nie udeptana.

Mam już małe metalowe sitko i transformatorek 9 Volt

Wiatrak mnie dobija ,wiec dla relaksu bawię się spitem

Poszperałem trochę w necie ,bo jak widzę ,oglądacie a pomocy ni du..du

Ale pomocy w czym? Z czym masz problem?

Zaplatał mi się meser

...i Mustangi. I Spitfire Mk.V, który dla zmyły ma czterołopatowe śmigło i po sześć rur na stronę, więc może się pomylić z Mk.IX.

Niestety, z zestawem trafiłeś bardzo kiepsko. Zrobienie z niego w miarę prawidłowego Spitfire'a Mk.IX będzie kosztowało sporo pracy. Lepiej wziąć AZmodel lub Sworda, a zapewne jeszcze lepiej poczekać na zapowiadanego Eduarda. Moją walkę z Italeri pokazałem tutaj.

Cieszę się, że nagroda się spodobała, będę tu często zaglądał :-)

Kalkomania Techmod 72033 jest do wersji VB, ale może część się przyda?

Jak już kupować kalki, to może lepiej do "dziewiątki"? Techmod takie też robi. Tutaj moje LF.IX z kalkami Techmodu.

RAV widzisz jakim jestem laikiem w temacie.Laik to jeszcze za dobre określenie dla mojej wiedzy i umiejętności.Piękna ta Twoja kolekcja i stronka w necie tez.

Teraz gwoli wyjaśnienia ,właśnie takich informacji będę potrzebował.Waszych problemów z jaki się natknęliście podczas budowy tego modelu i wskazówek. co poprawić.W necie tez przesiedzialem pol dnia i widzicie z jakim skutkiem Staz sklejacki mam większy niż niektórzy z Was lat.Ale'' modelarzem'' jestem bardzo kiepściutkim.

Podobno na naukę nigdy nie jest za późno ,wiec się uczę i trenuje z różnym skutkiem słuchając Waszych rad

Ta nowa chemia modelarska ,techniki preshadingi wasche wateringi-nawet nie wiem czy poprawnie pisze -przepraszam, ale znawcy wiedza co chodzi.No i w końcu te wasze cacka powalają mnie z nóg

.Tez tak chce,chociaż w namiastce.Nie wiem czy się uda,nie jetem takim artysta jak niektórzy z Was ,ale pomarzyć zawsze można, z Wasza pomocą może się udać

Idę polerować spitulone oszklenie do wiatraka.

Jeszcze jest jeden Mk.XII...

I do kompletu Mk.XVI.

Atlis chciałem otworzyć jakiś panel ,ale w Migu,Jakis malutki dla wprawy.W wiatraku były gotowe a i tak spaprałem.Wstawiłem butle których nie powinni być

RF-D tez mi się podoba.Gdy bym miał wprawę jak Marudek

Nie kuś ,bo jestem wariat i jeszcze może zacznę próbować

Z pracami nie mogę ruszyć ,Czekam na dostawę zamówienia,Brakło w magazynie szablonu ,który zamówiłem i czekam jak skompletują ,taki maja tryb wysyłki

Panowie w sekcji kadłuba za fotelem pilota, znajdują się dwie butle (jedni malują na czarno inni na srebrno) do czego służyły ?

Lom na drzwiczkach kabiny pilota ,zawsze jest koloru czerwonego?

Owiewka ,przednia szyba ,jest podwójna ,cze gruba -pancerna ?

Na płacie skrzydła ,tuz przy wybrzuszeniu wnęki podwozia są dwie listwy,-to wzmocnienie płata,czy jakaś aerodynamika ?

RF-D tez mi się podoba.

To wersja Mk.V, która miała krótszy przód, inny płat (układ uzbrojenia) i inną chłodnicę pod lewym skrzydłem.

Panowie w sekcji kadłuba za fotelem pilota, znajdują się dwie butle (jedni malują na czarno inni na srebrno) do czego służyły ?

To butle ze sprężonym powietrzem do instalacji pneumatycznej, m.in. do klap i działek.

Lom na drzwiczkach kabiny pilota ,zawsze jest koloru czerwonego?

W czasie wojny - nigdy czerwony. Może być stalowy, zielonoszary lub czarny. Czerwony tylko w powojennych "warbirdach".

Owiewka ,przednia szyba ,jest podwójna ,cze gruba -pancerna ?

W zestawie masz ponumerowane części.

Na płacie skrzydła ,tuz przy wybrzuszeniu wnęki podwozia są dwie listwy,-to wzmocnienie płata,czy jakaś aerodynamika ?

To owiewki działek. Rzecz wymaga uwagi, bo starsze egzemplarze (np. mój ZX-1) miały te owiewki znacznie szersze (na dwa działka).

Wybrałeś już malowanie?

Ale super.RAV zasób wiedzy jaka masz w tym temacie lepszy od encyklopedii

Dziękuje

Co do malowania???

Ho,ho to jeszcze daleka droga .Nie mogę się zdecydować na wersje,a co dopiero malowanie

Zamówiłem gunze GSC S683 i trochę podstawowych z serii H.Czekam na to cholerne zamówienie

Co do malowania???

Ho,ho to jeszcze daleka droga .Nie mogę się zdecydować na wersje,a co dopiero malowanie

Gdybyś wybrał malowanie (konkretnego egzemplarza), to automatycznie miałbyś wybraną wersję i możnaby ewentualnie coś doradzać. A tak to nie do końca wiadomo, co chcesz zrobić.

A czy mogę poprosić o jakąś sugestie w sprawie malowania.

Mozę być trudne.Ludze się ze nabieram wprawy.

Postaram się aby modelik wyszedł ładny

Podoba się jureczkowi.

Z malowaniem nie powinienem mieć problemów,bo wertując posty spotkałem się z uwaga Mikele ,o dobraniu farb u Duzy Modelarz.

Wg. jego opinii używając zestawu gunze GSC S683 i GSC S684 + Miliid stone GSC 21 mogę pomalować prawie każdy samolot RAF z okresu II WS

Chcąc wykonać poprawnie model ,zamówiłem wskazane zestawy.Dostałem potwierdzenie w piątek podobno dotrą

Wiatrak w męczarniach na ukończeniu, wiec nie mogę się doczekać kiedy zacznę spita

MellusManu dziękuje za podpowiedz.A ile u ciebie takie kalki kosztują

Akurat te nasze kalki ze zdjęcia wyżej są w skali 1/144 ale to nie problem by powiększyć razy dwa

Poniżej efekt końcowy i mam nadzieję, że autor mi wybaczy wstawienie tej fotki.

WX-L_05.jpg

Kaleczki - najmniejszy arkusik (serial i szachownica).

Resztę proponuję w formie masek i malować.

Cenniki są tu: http://meliusmanu.pl/cenniki/kalkomanie-wodne.html, żadna tajemnica.

Projekt jest gotowy (wystarczy przeskalowanie) więc proszę o PW w przypadku zainteresowania to policzę to dokładnie.

Wiatrak jest u kosmetyczki-jest masa niuansów do poprawienia

Wykom-palem wiec spita i dokładniej mu się przyjrzałem

Wypraski naprawdę extra.Delikatne linie podziału blach ,nawet się pokrywają z moimi planami ściągniętymi z netu,Nity nie za dużo ,ale wypukle.Musze kleić bardzo czysto aby nie upaprać bo znikną przy szlifowaniu.

Fajnie odlane działka - w całości na jednej polowce płata,

a tak to wygląda ,nie potrafię robić super zdjęć ale może się dopatrzycie

P1270005.JPG

P1270006.JPG

P1270007.JPG

Czekam na jakieś fajne fotki malowań.Na razie jest tylko jedna

Delikatne linie podziału blach ,nawet się pokrywają z moimi planami ściągniętymi z netu

Linie podziału to akurat jeden z ciekawszych baboli w tym zestawie. Poczytaj mój wątek warsztatowy, jest tam co nieco na ten temat. Ale nie wzoruj się całkowicie na moich rozwiązaniach, bo mimo poprawek chłodnice dalej mam do kitu (boczne ściany powinny być płaskie, a nie beczkowate), a wczesny wlot powietrza do gaźnika nie powinien być taki sam jak w Mk.V. W ogóle zestaw Italeri powinien przejść do lamusa jeśli nie od chwili ukazania się nowego Airfixa, to na pewno po wypuszczeniu AZmodelu.

Srebrne odpadają .Nie mam dobrego metalika ,a dostałem maila w piątek o 13-14 dotrą zamówione gunzo

RAV oglądam ,a i zastanawiam się czy w tym z aerodynamicznymi beczuszkami jest Szkocka?

Zostałem dziś mile zaskoczony

Dotarły farbki

W miedzy czasie zrobiłem remanent z moimi>Sporo wywaliłem,a te ponieważ lubię stawiać model na podstawce

jeszcze się przydadzą

Zasięgnąłem porady u jednego z lepszych malarzy na forum i za pomocą jego wskazówek kompletuje farby i chemie

Moje starocie

P1280003.JPG

Zakupy

P1280001.JPG

Ponieważ wspomniał abym farby uzupełniał pod wskazany model (modelarstwo to jednak drogie hobby) to za wskazówkami Mikele do spita zamówiłem zestawy gunze GSC S683 i GSC S684 plus GSC 21

CS 683 to:C368-SKY, C369-DARK EARTH, C370-AZUR BLUE, CS684 to :C361 DARK GREEN,C362 OCEN GRAY,C363 MEDIUM SEAGRAY

Oczywiście nie moglem się powstrzymać aby je nie wypróbować.Kurde bajka. Pryśnięty plastik nabiera życia ,nie puchnie i nie odpryskuje.

Teraz to chce mi się tylko malować

Wiatrak na ukończeniu wiec Spitfajera czas zacząć

... (modelarstwo to jednak drogie hobby) ...

Jurku zapewniam Cię, że każde jedno hobby jakie byś nie wziął (filatelistyka, numizmatyka itp.) nie należy do tanich

Masz racje

Ja tak sobie tylko kleiłem,kupiłem jakiś modelik i jakaś farbkę i robiłem COŚ

Oglądając jednak prace kolegów ,ich zaangażowanie,wiedze,umiejętności,nabrałem apetytu aby i samemu skleić coś ,co będzie przypominać model

No i się nakręciłem ostro

Czas pokaże co z tego wyjdzie