Jump to content
Polski_Czołgista

Kostka Rubika - układa ktoś ?

Recommended Posts

Witam. Z ciekawości zadaję to pytanie bo dość dużo ukladaczy z tego co wiem też kiedyś modelarstwem się zajmowała

Pozdrawiam

wedlug schematu tak, ale nic na czas czy z zamknietymi oczami po obejrzeniu kostki itp ;P

Gra ktoś w Metal Gear Solid V TPP?

Tak, nawet udało mi się to zrobić w trochę ponad 2 minuty. Są schematy i tyle.

ale układanie według okreslonego schematu to nie to samo co np. takie ukladanie:

http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Nowy-rekord-Guinnessa-w-ukladaniu-kostki-Rubik-tylko-5-sekund-00004367

choć to jest stary rekord bo:

tylko nie wiem czy ten rekord jest potwierdzony...

Sa algorytmy Herberta Kociemby ale żeby tak szybko ukladac to juz trzeba podejsc do tego z głową i robi się to inaczej niz według najbardziej popularnego schematu jedna scianka z kolorami na pierwszej linii, druga linia, rogi, krzyz by w koncu ulozyc cala kostke ;P

Najszybszy jest Fridrich - większość tym układa i teraz rekord jest nieco ponad 4 sekuny

Pozdrawiam

Najszybszy jest Fridrich - większość tym układa i teraz rekord jest nieco ponad 4 sekuny

Schemat Fridrich wymaga już zdecydowanie większego myślenia i dużej ilości czasu spędzonego z kostką, o ile chcemy układać kostkę zbliżając się do mistrzów. Tutaj trzeba zapamiętać znacznie więcej algorytmów, schematów - a system czeszki cały czas jest udoskonalany

Natomiast ten najbardziej popularny schemat opisany choćby tutaj: http://kostkarubika.info/ jest w stanie zapamiętać każdy. Jedyna "trudność" w nim to nauczenie się układania ścianki z poprawnie ułożoną kolorystycznie pierwsza linią. Później to już bezmyślne jechanie algorytmem ;)

Nie wchodzę w link bo mam slaby internet teraz ale domyślam się ze metoda LBL czyli warstwa po warstwie?

Pozdrawiam

Nie wchodzę w link bo mam slaby internet teraz ale domyślam się ze metoda LBL czyli warstwa po warstwie?

chyba coś podobnego do lbl - zerknalem na filmiki z ta metoda i mam wrazenie ze troche sie rozni albo to co wrzucilem to odwrocone ruchy metody lbl... nie mialem czasu analizowac dokladnie ;) ogolnie to od ulozenia pierwszej scianki i pierwszego rzedu (co moze byc najtrudniejsze do wytlumaczenia osobie, ktora nigdy z kostka nie miala do czynienia) sa 4 etapy po max 2 schematy ruchow do zapamietania na etap ;) Idzie się nauczyć w kilkanaście minut wszystkiego ;)

No moze to byl frodrich uproszczonyja teraz sie ucze fridricha i kiepsko to idzie i ostatnio mniej ukladam i z czasów do 35 sek max spadlem do 50 :c to jest w kostkach najgorsze ze trzeba duzo z tym siedzieć

Pozdrawiam

Widziałem dziś w metrze takiego dziwoląga:

1256668362_rubiks-mirror-block-cube_1.jpg

W stanie, powiedzmy pośrednim wygląda jak chory sen sadysty...

3x3 mirror cube. Jak się ogarnia zwykłą 3x3 to nie jest trudne. Zamiast różnych kolorów każdy klocek jest innej długości, szerokości.

Najfajniejsze są bigcuby (4x4 5x5 6x6 itd) no i minxy (megaminx, gigaminx, teraminx, petaminx itd)

3370603137_2647c82071.jpg