Jump to content
empit

PT-76, Lębork

Recommended Posts

Przedstawiam model pływającego czołgu PT-76B w barwach 4 pułku desantowego, 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej z Lęborka. Pierwotnie model wykonałem w barwach Piechoty Morskiej Armii Radzieckiej, ale ostatnio coś ciągnie mnie w stronę polskiej broni pancernej. Sam model to poczciwy Trumpeter z gąskami Friulmodel. Kalkomanie ToroModel.

DSC_0533.JPG

DSC_0534.JPG

DSC_0535.JPG

DSC_0536.JPG

DSC_0537.JPG

DSC_0538.JPG

DSC_0539.JPG

DSC_0540.JPG

DSC_0541.JPG

DSC_0542.JPG

DSC_0543.JPG

DSC_0544.JPG

DSC_0545.JPG

DSC_0546.JPG

DSC_0547.JPG

DSC_0548.JPG

DSC_0549.JPG

DSC_0551.JPG

Witam,

Bardzo ładny, zresztą jak wszystkie Twoje modele. Jedyny zgrzyt jakiego się dopatruje to skrzące się kalki. Kwestia lakierów pod i na tychże? Nie będę nic doradzał - nie śmiałbym pouczać modelarza o wiele bardziej doświadczonego ode mnie. Niech w tej kwestii wypowiedzą się lepsi.

Mogę jednak napisać co bym dodał - zacieki. Wszak to czołg pływający, a woda z pewnością wymywała brud z wszelkich zakamarków, tworząc piękne smugi na pancerzu.

Gratuluję imponującej kolekcji.

Pozdrawiam!

Dziękuję. Z założenia model miał być z niewielkimi śladami eksploatacji. W LWP dbałość o sprzęt stała na wysokim poziomie. Normalną praktyką było gazolowanie, czli ropowanie pojazdów.

Poza kalkami nie ma się czego czepić, fajnie wyszedł. Drżyjcie Duńczycy, ODS-y wychodzą w morze, 7 ŁDD nadciąga (a z góry 6 PDPD)!

Drżeli. Ilekroć odbywały się manewry z desantowania.

Super kolekcja . Ale w tej beczce miodu łyżka dziegciu, reflektory zamiast malować na srebrno lepiej rozwiercić wymalować na błyszczący,wypełnić UHUplus i wtedy będą jak prawdziwe. Pozdrawiam M1A1(HA)

Na zdjęciach są też po lewej stronie. Ale nie spotkałem zdjęć dwóch stron jednego pojazdu.

Model bardzo ładny, jednakże opis nieprecyzyjny...

Otóż kompania czołgów pływających 4 pułku desantowego w Lęborku miała numery taktyczne od 8805 do 8815, numer 8741 należał do 11 batalionu czołgów pływających z Słupska a dokładnie rzecz ujmując do 1 pl 4 kczp. Ponadto kotwica na czołgach z 4 pd była malowana z tyłu po obu stronach kadłuba nad pomocniczymi otworami wylotowymi napędu strugowodnego i była koloru niebieskiego-ciemniejszego. Na boku z przodu kotwice jasnoniebieskie malowane były na wozach kompanii czołgów pływających 35 pułku desantowego z Gdańska.

Także oznakowanie modelu opisanego jako pochodzący z 4 pd jest w rzeczy samej hybrydą 11bczp i 35pd.

Pozdrawiam.

JFMaz

Podoba mi się, moje klimaty :)