Jump to content
Solo

Nowy klej Tamiya Extra Thin Cement - Quick Setting

Recommended Posts

Pojawił się nowy klej Tamiya Extra Thin Cement - Quick Setting.

Tamiya_87182.jpg

Ponoć jest szybkoschnący, co mnie trochę dziwi, bo przecież ten klej opiera się na topieniu plastiku, więc ciekawi mnie jak rozwiązali kwestię przyśpieszonego zasychania.

Jeśli ten klej nie utraciłby pozostałych właściwości zwykłego Extra Thin Cementu, to byłoby to bardzo wygodne narzędzie do klejenia modeli.

Przy najbliższych zakupach na pewno przetestuję, ale może ktoś to już ma i używał, i może podzielić się opiniami?

Czy w ogóle da się zauważyć jakieś różnice w działaniu?

Zwykły Extra Thin kleił szybko to jestem ciekaw jak ten musi łapać

Jak rozwiązali kwestie tego że szybko wiąże? Zastosowali pewnie agresywniejszy i szybciej odparowujący rozpuszczalnik ;)

Miałem nadzieję, że to szybsze klejenie polega na szybszym tężeniu rozpuszczonego plastiku, to byłoby lepsze.

Ale i tak go wypróbuję.

Miałem nadzieję, że to szybsze klejenie polega na szybszym tężeniu rozpuszczonego plastiku, to byłoby lepsze.

Nie wiem, ale mnie wydaje się to być logicznym, że im szybciej odparuje rozpuszczalnik, tym szybciej plastik stężeje

#żelaznaloigika

Po pierwsze: "★This new products has a quicker setting time than standard Tamiya Extra Thin Cement. ★This cuts the amount of time used in constructing models, and has the advantage of a cleaner finish. ★The bottle cap features a handy applicator brush." - się nie dowiesz...

Po drugie: O ile ten czas się skrócił? Przecież Thin Cement już w pierwotnej wersji był dobry.

Nie wiem, ale mnie wydaje się to być logicznym, że im szybciej odparuje rozpuszczalnik, tym szybciej plastik stężeje

No to pozostaje tylko przetestować ten klej.

Oby tylko nie okazało się, że ten klej ma gorsze parametry.

Gunze Cement S też jest zauważalnie szybszy niż Tamiya extra thin, więc spodziewam się, że Tamiya chce mieć odpowiednik. Głównym składnikiem w gunze to o ile pamiętam aceton, a ten paruje cholernie szybko oraz świetnie rozpuszcza plastik. Ma to swoje wady i zalety. Sam klej szybciej schnie i jeszcze lepiej rozpływa się po powierzchniach, ale w dużej ilości gdzie nie odparuje za szybko, to mam wrażenie, że bardziej rozpuszcza plastik niż Tamiya.

Klej przydatny w przypadku klejenia oszklenia, bo świetnie się rozlewa oraz małych detali które są już pomalowane, bo szybciej odparowuje. Gdybym miał wybierać to chyba wole Gunze.

Witam.

Dzisiaj dostałem paczkę z mojego ulubionego sklepu modelsrskiego a w nim nowy klej tamki.

Pierwsze wrażenia,są następujące.

Zapach wydaje się mocniejszy,bardziej agresywny do starego kleju.Być może to aceton,tak jak w kleju gunze.

Druga sprawa,klej rzeczywiście szybciej kleji elementy...ale nie jest to kolosalna różnica.Podobno ma kleić 4 razy szybciej,ale wydaje mi się że to tylko marketingowy chwyt .

Biorąc pod uwagę że zwykły zielony extra thin urósł do rangi idealnego u wielu modelarzy...to ten nie może być lepszy.

Być może po dłuższym użytkowaniu wyjdzie różnica pomiędzy nimi,ale nie będzie to raczej ogromna przepaść.

Ale jak rozumiem nie klei się nim gorzej niż zwykłym Extra Thin?

Jeśli tak, a do tego schnie szybciej, to jest lepszy.

Masz rację,szybciej i z pewnością nie gorzej od extra thin.

Ale jak pisałem nie jest to aż tak bardzo szybko .

Gęstość ich jest taka sama,co za tym idzie sposób nakładania. Zapach tego i tego mi się osobiście podoba

Nabyłem ten klej, używam i nie widzę wielkiej różnicy ze "zwykłym" Extra Thin. Ewidentnie zalatuje nitro, zastanawiam się nawet czy to nie zwykłe nitro z jakimiś dodatkami

Taki mały 'trik' - jutro skorzystam

A ja się zastanawiałem dlaczego oni tak robią ze ten pędzelek nie sięga ....

Pędzelek sięga jest wysuwany 😉 taki bajer po co to nie wiem