Jump to content
Melnikov

Panzer III Ausf L 1:35 Dragon

Recommended Posts

Witam.

Czas ruszyć z kolejnym modelem i z kolejną próbą zimowego kamuflażu ;)

Model będzie prosto z pudła, więc będę sugerował się malowaniem podanym w instrukcji. Będzie to Pz III z walk w Charkowie. W planach mam też zrobienie piętrowej podstawki. W górnej części znajdować się będzie ulica z czołgiem wśród gruzów, a w dolnej kanał, w którym docelowo kieeedyś znajdą się figurki ;P. W między czasie robię dwa inne modele, więc postęp prac nie będzie ekspresowy, ale owe dwie prace są już na ukończeniu, więc niedługo powinno ruszyć z kopyta ;)

Póki co zdjęcia zawartości opakowania ;>

IMG_6219_zpssdumwuxb.jpg

IMG_6211_zpsi4qwgxa7.jpg

IMG_6216_zpsojzvfu6i.jpg

IMG_6218_zpsabbr5avb.jpg

IMG_6217_zps6wqqjpc5.jpg

IMG_6215_zpsxhkoqj1p.jpg

IMG_6214_zps4zl1ru4i.jpg

IMG_6213_zpsqtgha321.jpg

IMG_6212_zpsqncogotb.jpg

Pozdrawiam

Mel

Trójka to jeden z najładniejszych czołgów. A warsztatu tego modelu chyba jeszcze nie widziałem. Tak więc czekam na postępy.

Czy przewidujesz jakieś budynki oprócz zniszczonej ulicy na swojej dioramie?

Czy przewidujesz jakieś budynki oprócz zniszczonej ulicy na swojej dioramie?

Budynku raczej nie będę stawiał, bo może mnie to przerosnąć. Raczej będzie to jakiś fragment ściany, murek, albo płot, może podmurowany ;-) Mimo wszystko chce, aby podstawka byka w miarę prosta, na miarę moich możliwości.

Pozdrawiam

Mel.

Ja też.

Moja Pz III J będzie koniecznie w barwach zdobycznych użytkowanych przez Samodzielną Brygadę Strzelców Karpackich

Witam.

Cieszy mnie to, że mój warsztat będzie miał widownię. To na pewno zmotywuje mnie do działania przy modelu. Póki co idzie powoli, ponieważ kończę budowę Ju 52.

Do tej pory zrobiłem układ jezdny.

IMG_6228_zps3udpanrh.jpg

IMG_6233_zpscqafqjd2.jpg

IMG_6236_zpsj00dnjgr.jpg

Zmieniłem tło. Teraz fotki są chyba trochę lepsze ;)

Pozdrawiam

Mel

Czołgiem.

Prace nad Ju 52 zakończone, pozostało mi tylko malowanie, więc będę miał teraz więcej czasu na Panzera. Dziś zrobiłem tyle. Niedużo, ale czołg nabiera już kształtów ;)

Po raz pierwszy użyłem zaginarki do blaszek. Wspaniałe narzędzie ;). Co prawda zagiąłem tylko zaczepy do siatek, ale czuję, że to początek wielkiej przyjaźni ;P

DSC_1803_zps0jmut71o.jpg

DSC_1804_zpsx2vpvlrk.jpg

DSC_1805_zpsxw5nuiko.jpg

DSC_1807_zps9zulqk1x.jpg

DSC_1808_zpsjg6mr6ub.jpg

DSC_1810_zpstjtiknzr.jpg

Pozdrawiam

Mel

Dobry początek, będę kibicował

Witam.

Panzer III wraca na tapetę ;) Może w końcu uda się go zrobić.

Póki co jest tyle

DSC_0180_zpsdocuxtl6.jpg

Pozdrawiam

Mel

brak zdjęć

Wiem, że brak. Coś się spieprzyło w moim Photobukecie i nie ma fotek. Albumy istnieją wraz z ilością zdjęć, ale po wejściu w folder każda fotka ma info, że jest usunięta ;/ Na poprzednich i tak nic nie było więc nie ma straty jeśli chodzi o ten temat, ale straciłem fotki z innych warsztatów, czy galerii ;(

Pozdrawiam

Mel

No w końcu coś się ruszyło.

Ano ruszyło. Odstraszalo mnie to, że sklejałem, a w pudełku nie ubywało części. Dragon dał tyle niepotrzebnych elementów, że można by było zmontować drugi model.

Z moich ambitnych planów zbudowania podstawki narazie nici. Zostanie sam model, a na nią może kiedyś przyjdzie czas.

Może jak się zepnę to Pz III będzie gotowy do poniedziałku. Nie licząc gąsek. W poniedziałek planuję dzień malowania modeli z Pz III będzie łącznie 9. Wszystkich i tak raczej nie pomaluję, ale przynajmniej bazy chcę porobić ;-)

DSC_0155_zpso8bgazxg.jpg

Pozdrawiam

Mel

Masz rozmach! No ale jeżeli chcesz malować wszystko na raz, to nie wiem co z tego wyjdzie. Skup się może na jednym i ucz technik malowania. Wyjdzie to tylko z korzyścią dla modeli.

Masz rozmach! No ale jeżeli chcesz malować wszystko na raz, to nie wiem co z tego wyjdzie. Skup się może na jednym i ucz technik malowania. Wyjdzie to tylko z korzyścią dla modeli.

Spoko. Póki co na każdy dam podkład ;-) Nie lubię czyścić aero wiec pójdzie taśmowo. A potem każdy model po kolei będzie nabierał kolorów ;-)

Pozdrawiam

Mel

Masz rozrzut zainteresowań. Ale Pz.III ma być malowany pierwszy.

Ja traktuję modelarstwo jako jedno zainteresowanie. Nie dziele go na kategorie pancerną, samoloty, szkutnictwo. Nie mam potrzeby się ukierunkować na jedną gałęź ;-)

Na pierwszy ogień idą TKS, Sdkfz 232 i Pz II, bo mają już bazę. A Pz III jak będzie sklejony do poniedziałku będzie kolejny. Planuje pomalować go RLM74, który rozjaśnię białym próbując wyeksponować niektóre elementy.

A i na całość lakier do włosów i kolejna próba zimowego kamo. Może tym razem wyjdzie lepiej niż na Tygrysie ;P

Pozdrawiam

Mel

Witam.

Inne modele ukończone i można wreszcie wziąć się za Pz III. Zostały tylko gąski, ale to pójdzie dość szybko. Planuję w weekend malowanie. Zastanawiam się nad dodatkami typu "bambetle". Chciałbym dodać zapasowe koła jak na zdjęciu poniżej, jakieś wiaderko, może jakieś hełmy przywiesić. Tylko zastanawiam się jak były mocowane hełmy do pancerza i czym i do czego mocowano tak właściwie gąski. No bo przecież nie do reflektorów(?) ;P No i do tego modelu będą figurki na 100%. Jest to postanowione i będę tak długo malował, aż osiągnę zadowalający efekt. Ostatnio zaprzyjaźniłem się z pędzelkiem z Cytadeli i czuję, że przed nami owocne wyniki.

Dodam, że rzeczy na pancerzu, górna część kadłuba i wieży jeszcze nie są sklejone.

DSC_0618_zpsfu1g87be.jpg

DSC_0619_zpsqdvi635x.jpg

DSC_0620_zpsajyozpeg.jpg

DSC_0621_zpsyugm9cpm.jpg

DSC_0622_zpstqowmt41.jpg

DSC_0623_zpsvclxmvyj.jpg

DSC_0624_zps0dolnk15.jpg

Tych gąsek planuję użyć do przytrzymania zapasowych kół jak na zdjęciu.

DSC_0625_zpswjhyxcqn.jpg

6d336cab10cd53fad7d108457d62d1c6_zpsnj2ezp5k.jpg

A tu wiaderka i coś jeszcze, tylko nie pamiętam co to było ;P

DSC_0626_zps6e54ujns.jpg

Zastanawiam się nad kamuflażem. Czy pomalować szarym i na lakier do włosów biały i zmyć? Czy na szary nanieść białe łaty? Czy zawsze były niemieckie pojazdy malowane całościowo na biało, czy też miejscami? Patrząc na wzory w instrukcji (wiem, że nie jest to wiarygodne w 100% źródło) można zauważyć jakby to były bardziej "łaty" niż zmyte wapno.

Pragnę przypomnieć, że camo i oznaczenia mają nawiązywać do Pz.Rgt.15, 11.Pz.Div. z walk w Kharkowie w 1943.

Aha. Planuję też powyginać i połamać kilka listków w ogniwach, aby urozmaicić gąski. Zastanawiam się tylko jak będzie to komponowało się z modelem, który nie ma chociażby powyginanych błotników?

A wracając do dodatków to mam miliputa i greenstuffa. Może polecicie co mógłbym zrobić przy użyciu tych specyfików? Planuję skupić się teraz na Pz III, więc jeśli będą ciekawe sugestie to postaram się coś podziałać ;)

Pozdrawiam

Mel

Czołgiem

Zastanawiam się nad tym, czy zwykła cyna wystarczy do zlutowania tego wiaderka, czy muszę użyć jakiejś specjalnej?

Pozdrawiam

Mel

kup sobie topnik Abera, znacznie ułatwia lutowanie, używam od lat ;)